Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Jarmark Costa Teguise

Jarmark Costa Teguise
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


Z

Costa Teguise

Współrzędne GPS

28.99713 N,-13.49157 W
28°59.828' N,13°29.494' W

W pobliżu

Jarmark w Costa Teguise (Mercadillo Costa Teguise) to mały, typowo turystyczny targ odbywający się w centrum kurortu Costa Teguise, na stylowym placyku kompleksu handlowo-gastronomicznego Pueblo Marinero.

Nie ma tutaj owoców ani warzyw. Na kilkunastu straganach jest za to wszystko, co może pełnić rolę pamiątek turystycznych. Na stoiskach dominują torebki, portfele skórzane z namalowanymi wzorami i inna galanteria skórzana, znajdziemy tu także ubrania, jedwabne apaszki, biżuterię z lawą, ręcznie robione sandały, przesypywanki z kolorowych piasków w kształcie wzgórza Famara, a nawet takie gadżety jak chodzące żuki czy chrząszcze działające na baterie słoneczne. Bardzo silnie reprezentowane są różne wyroby rzemieślnicze z Senegalu, jest też stanowisko wyplatania afrykańskich warkoczyków.

Warto zwrócić uwagę na świeczniki z drewna mangowego i drewniane gwizdki wydające dźwięk przypominający silbo , gwizdany językpopularny na wyspie La Gomera.

Jarmark ten nie jest może tak atrakcyjny jak większe targi na Lanzarote, ale osoby wypoczywające stacjonarnie w Costa Teguise, które nie zaplanowały żadnej wycieczki poza kurort w piątkowy wieczór koniecznie powinny wybrać się tutaj na spacer ze względu na ładne otoczenie i przyjemną, wakacyjną atmosferę Pueblo Marinero. Można przysiąść coś przekąsić w którymś z ogródków, pooglądać stragany i kupić sobie jakiś drobiazg.

Termin: piątek godz. 17:00 – 22:00

W każdą środę w tym miejscu kramy z rozmaitościami ustępują miejsca targowi „Paseo Artesanal”, na którym wystawiają się wyspiarscy rzemieślnicy, można wtedy też zobaczyć próbkę lokalnego folkloru (godz. 18:00 – 22:00)

  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2022 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.