Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Jarmark Costa Teguise

Jarmark Costa Teguise
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


Z

Costa Teguise

Współrzędne GPS

28.99713 N,-13.49157 W
28°59.828' N,13°29.494' W

W pobliżu

Jarmark w Costa Teguise (Mercadillo Costa Teguise) to mały, typowo turystyczny targ odbywający się w centrum kurortu Costa Teguise, na stylowym placyku kompleksu handlowo-gastronomicznego Pueblo Marinero.

Nie ma tutaj owoców ani warzyw. Na kilkunastu straganach jest za to wszystko, co może pełnić rolę pamiątek turystycznych. Na stoiskach dominują torebki, portfele skórzane z namalowanymi wzorami i inna galanteria skórzana, znajdziemy tu także ubrania, jedwabne apaszki, biżuterię z lawą, ręcznie robione sandały, przesypywanki z kolorowych piasków w kształcie wzgórza Famara, a nawet takie gadżety jak chodzące żuki czy chrząszcze działające na baterie słoneczne. Bardzo silnie reprezentowane są różne wyroby rzemieślnicze z Senegalu, jest też stanowisko wyplatania afrykańskich warkoczyków.

Warto zwrócić uwagę na świeczniki z drewna mangowego i drewniane gwizdki wydające dźwięk przypominający silbo , gwizdany językpopularny na wyspie La Gomera.

Jarmark ten nie jest może tak atrakcyjny jak większe targi na Lanzarote, ale osoby wypoczywające stacjonarnie w Costa Teguise, które nie zaplanowały żadnej wycieczki poza kurort w piątkowy wieczór koniecznie powinny wybrać się tutaj na spacer ze względu na ładne otoczenie i przyjemną, wakacyjną atmosferę Pueblo Marinero. Można przysiąść coś przekąsić w którymś z ogródków, pooglądać stragany i kupić sobie jakiś drobiazg.

Termin: piątek godz. 17:00 – 22:00

W każdą środę w tym miejscu kramy z rozmaitościami ustępują miejsca targowi „Paseo Artesanal”, na którym wystawiają się wyspiarscy rzemieślnicy, można wtedy też zobaczyć próbkę lokalnego folkloru (godz. 18:00 – 22:00)

  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Jarmark Costa Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.