Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Charco Verde (Zielone Jezioro)

Charco Verde (Zielone Jezioro)
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


GKX

El Golfo

Współrzędne GPS

28.97685 N,-13.82773 W
28°58.611' N,13°49.664' W

W pobliżu

Charco Verde, czyli Zielone Jeziorko, nazywane również Charco de Los Clicos, to jezioro z oceaniczną wodą znajdujące się na powierzchni krateru otwartego na ocean, położone na terenie Parku Natury Wulkanów (Parque Natural de Los Volcanes) w sąsiedztwie Parku Narodowego Timanfaya. Swój zielony kolor zawdzięcza ono gromadzącemu się na powierzchni oceanicznemu planktonowi. 

Jeziorko trzykrotnie stanowiło scenerię dla srebrnego ekranu. W nakręconym w 1966 roku filmie Dona Chaffeya "One Million Years BC" ("Miliion lat przed naszą erą") pojawiło się w tle m.in. sceny w której Raquel Welch grająca Loanę z plemienia Shell wystąpiła w skórzanym bikini. Zrobione w latach dziewięćdziesiątych przez Pedro Almodovara zdjęcie Charco Verde z sylwetką obejmującej się pary zainspirowało hiszpańskiego reżysera do nadania nakręconemu w 2009 roku filmowi tytułu "Przerwane obięcia" ("Los abrazos rotos),  a jego główni bohaterowie, Lena i Mateo, stanęli objęci w tym miejscu. Jeziorko można też zobaczyć w nakręconym w 2013 roku na La Gomerze i Lanzarote najnowszym filmie Rona Howarda "In the heart of the sea" ("W samym sercu morza") będącym współczesną wersją "Moby Dicka". 

W jeziorku nie wolno się kąpać. Do wody można wejść na plaży (Playa Charco de Los Clicos) w tym miejscu, ale trzeba uważać na występujące tu silne przypływy. 

  • Charco Verde (Zielone Jezioro), Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Verde (Zielone Jezioro), Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Verde (Zielone Jezioro), Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.