Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Charco Verde (Zielone Jezioro)

Charco Verde (Zielone Jezioro)
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


GKX

El Golfo

Współrzędne GPS

28.97685 N,-13.82773 W
28°58.611' N,13°49.664' W

W pobliżu

Charco Verde, czyli Zielone Jeziorko, nazywane również Charco de Los Clicos, to jezioro z oceaniczną wodą znajdujące się na powierzchni krateru otwartego na ocean, położone na terenie Parku Natury Wulkanów (Parque Natural de Los Volcanes) w sąsiedztwie Parku Narodowego Timanfaya. Swój zielony kolor zawdzięcza ono gromadzącemu się na powierzchni oceanicznemu planktonowi. 

Jeziorko trzykrotnie stanowiło scenerię dla srebrnego ekranu. W nakręconym w 1966 roku filmie Dona Chaffeya "One Million Years BC" ("Miliion lat przed naszą erą") pojawiło się w tle m.in. sceny w której Raquel Welch grająca Loanę z plemienia Shell wystąpiła w skórzanym bikini. Zrobione w latach dziewięćdziesiątych przez Pedro Almodovara zdjęcie Charco Verde z sylwetką obejmującej się pary zainspirowało hiszpańskiego reżysera do nadania nakręconemu w 2009 roku filmowi tytułu "Przerwane obięcia" ("Los abrazos rotos),  a jego główni bohaterowie, Lena i Mateo, stanęli objęci w tym miejscu. Jeziorko można też zobaczyć w nakręconym w 2013 roku na La Gomerze i Lanzarote najnowszym filmie Rona Howarda "In the heart of the sea" ("W samym sercu morza") będącym współczesną wersją "Moby Dicka". 

W jeziorku nie wolno się kąpać. Do wody można wejść na plaży (Playa Charco de Los Clicos) w tym miejscu, ale trzeba uważać na występujące tu silne przypływy. 

  • Charco Verde (Zielone Jezioro), Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Verde (Zielone Jezioro), Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Verde (Zielone Jezioro), Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.