Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


KS

Calle Vargas 1

35500 Arrecife

Telefon 928802884

Współrzędne GPS

28.95639 N,-13.54758 W
28°57.384' N,13°32.855' W

W pobliżu

Castillo de San Gabriel to zamek zbudowany w 1573 r. z drewna. By bardziej skutecznie chronić mieszkańców Lanzarote przed piratami w XVII wieku odbudowano go z kamienia.

Usytuowany jest na małej wysepce zwanej Islote de los Ingleses (Wysepka Anglików), poza traktem prowadzi do niego mały, zwodzony most Puente de las Bolas (Most z Kulami), na którego filarach spoczywają armatnie kule. Jest to jedyny most tego typu, który do dzisiaj zachował się na Wyspach Kanaryjskich.

W czasach współczesnych zamek służył jako miejsce wystaw, było tam też muzeum archeologiczne. Obecnie jest siedzibą Muzeum Historii Miasta Arrecife ukazującego stolicę i Lanzarote od okresu formowania się Wysp Kanaryjskich do współczesności.

  • Castillo de San Gabriel, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.