Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


KS

Calle Vargas 1

35500 Arrecife

Telefon 928802884

Współrzędne GPS

28.95639 N,-13.54758 W
28°57.384' N,13°32.855' W

W pobliżu

Castillo de San Gabriel to zamek zbudowany w 1573 r. z drewna. By bardziej skutecznie chronić mieszkańców Lanzarote przed piratami w XVII wieku odbudowano go z kamienia.

Usytuowany jest na małej wysepce zwanej Islote de los Ingleses (Wysepka Anglików), poza traktem prowadzi do niego mały, zwodzony most Puente de las Bolas (Most z Kulami), na którego filarach spoczywają armatnie kule. Jest to jedyny most tego typu, który do dzisiaj zachował się na Wyspach Kanaryjskich.

W czasach współczesnych zamek służył jako miejsce wystaw, było tam też muzeum archeologiczne. Obecnie jest siedzibą Muzeum Historii Miasta Arrecife ukazującego stolicę i Lanzarote od okresu formowania się Wysp Kanaryjskich do współczesności.

  • Castillo de San Gabriel, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.