Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Karnawał w Teguise

Karnawał w Teguise
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


DF

Teguise

Termin 2018-02-26  -  2018-03-03

Współrzędne GPS

29.05907 N,-13.55952 W
29°3.544' N,13°33.571' W

W pobliżu

Atrakcją karnawału w TeguiseDiabletes de Teguise (Diabełki z Teguise). Noszą białe kostiumy z namalowanymi na nich czarnymi i czerwonymi liniami i wielkimi kropkami w tych kolorach, są przepasani skórzanymi pasami z przytwierdzonymi do nich dzwonkami. Twarze zasłaniają maską z rogami, noszą ze sobą kije, którymi wygrażają napotkanym przechodniom. Gdy opanowują ulice Teguise podczas niedzielnej parady,  ucieczka przed nimi jest świetną zabawą dla dorosłych i dzieci.

Karnawałowa parada odbywa się także w sobotę w przynależącej administracyjnie do Teguise i oddalonej o 14 km miejscowości wypoczynkowej Costa Teguise

Temat karnawału 2018: Średniwiecze.  

Do programu karnawału w Teguise wprowadzono w 2016 roku bardzo interesujący przegląd wybranych karnawałowych tradycji z całego archipelagu. Podczas piątkowego Tradycyjnego Karnawału w Teguise można było zobaczyć zobaczyć oprócz Los Diabletes z Teguise m.in. grupę Parranda Marinera Los Buches z Arrecife, ONG El Cardero Punto Com reprezentujcych Los Indianos z wyspy La Palma,  stowarzyszenie Mata La Culebra z Puerto de La Cruz na Teneryfie, Los Cabritos y El Diablo z Aldea de San Nicolás na Gran Canarii, Los Toros de Taeo z Lanzarote oraz El Sansusino z Garachico na Teneryfie. 

 

Program karnawału w Teguise na Lanzarote 2018: 

 

Poniedziałek, 26, wtorek,  27 i Środa, 28 lutego 2018

Konkursy murg

 

Czwartek,1 marca 2018

Parada grup tanecznych i Gala Drag Queen

 

Piątek, 2 marca 2018

Godz. 20:00 Karnawał Tradycyjny z udziałem grup reprezentujących karnawałowe tradycje z Lanzarote oraz innych 6 Wysp Kanaryjskich .W tym pokazie na temat najstarszych tradycji kanaryjskiego karnawału będzie można zobaczyć między innymi reaktywowany rytuał Pogrzebu Sardynki z Buenavista del Norte, odmienny od typowych pochodów odbywających się podczas środy popielcowej, Parrandę Los Buches oraz Los Toros z Tao y Tiagua na Lanzarote. 

Podczas imprezy gościnnie wystąpią także grupy reprezentujące karnawałowe tradycje z prowincji León (Antruejo de Llamas de La Ribera), Portugalii (Los Caretos de Podence z Tras os Montes) i Portoryko (Los Vejigantes). W roli gospodarzy imprezy oczywiście Diabełki z Teguise. 

 

Miejsce: Plaza de Los Leones w Teguise

 

Sobota, 3  marca 2018

 
Godz. 17:00 Wielka Parada Karnawałowa z karocami, Królowymi Karnawału, Diabełkami z Teguise, murgami, grupami tanecznymi, zespołami bębniarzy i przebierańcami (pochód wychodzi w okolic hotelu Sands Beach i idzie przez Avenida Islas Canarias do Pueblo Marinero w Costa Teguise). 
 
Godz. 20:00 Koncert (na dzień aktualizacji programu nie podano do wiadomości artysty. W ubiegłym roku była to grupa z Teneryfy "Ni un pelo de tonto" będąca wykonawcą oficjalnego hymnu karnawału w Santa Cruz de Tenerife 2016, czyli rockowej wersji piosenki "Santa Cruz en Carnaval".  Tańce przy orkiestrach latino. 
 
Miejsce: Estrada na parkingu Centro Comercial Nautical w Costa Teguise
 
 
Niedziela,  marca 2018
 
Parada karnawałowa na administrowanej przez tę gminę wysepce La Graciosa

 

  • Karnawał w Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.