Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Mercado de Abastos Haria

Mercado de Abastos Haria
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


Z

Calle Barranco

Haria

Współrzędne GPS

29.14541 N,-13.5012 W
29°8.725' N,13°30.072' W

W pobliżu

Mercado Municipal de Abasos w Haría to niewielka miejska hala targowa w miejscowości Haría ze stoiskami z produktami spożywczymi oraz barem z daniami kanaryjskimi.

Na stoisku z uprawianymi w gminie owocami i warzywami można kupić między innymi melony, arbuzy, ananasy, małe gruszki i bataty.

Bardzo dobrze zaopatrzony sklepik herbolario (zielarnia) ze zdrową żywnością w przystępnych cenach oferuje ekologiczne warzywa i owoce (m.in. winogrona, truskawki, jabłka, pory, marchewkę, ziemniaki, cebulę, czosnek), duży wybór świeżych i suszonych ziół oraz przypraw, wszystko ładnie wyeksponowane w koszykach wytwarzanych przez lokalnego rzemieślnika, które można także zakupić w tym sklepiku. Znajdziemy tutaj też oliwy, domowe przetwory, warzywa strączkowe, mąkę gofio z prażonych ziaren, preparaty ziołowe, ekologiczne kozie sery, a codziennie rano jest dostępny świeżutki kozi twarożek.  Miłe panie prowadzące sklepik oferują również bezpłatne dowiezienie zakupów, których wartość przewyższa 20,-EUR do miejscowości letniskowych Punta Mujeres lub Arrieta.

Na targu działa popularny bufet z kanaryjskimi potrawami typu ropa vieja (ciecierzyca z mięsem), papas arrugadas con mojo (pomarszczone ziemniaki z sosem mojo), salpicon de pulpo (sałatka z ośmiornicą), które dostępne są również na wynos. Można tutaj również zjeść usmażoną rybę (np. salema) oraz spróbować ciast (1,20 EUR). 

Hala znajduje się ok. 150 m za Urzędem Miasta (Ayuntamiento) w kierunku domu Cesara Manrique na ulicy (Calle) Barranco.

Godziny otwarcia: targ jest czynny od poniedziałku do soboty od 9:00 do 15:00 (bufet do 15:15),  przy czym świeże ryby są sprzedawane we wtorki, piątki i soboty, a mięso w czwartki, piątki i soboty.

Dojazd autobusem nr 7 lub 26 z Arrecife przez miejscowości Arrieta i Punta Mujeres, należy wysiąść na przystanku o nazwie La Plaza.

  • Mercado de Abastos Haria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Mercado de Abastos Haria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2022 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.