Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Geria
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


K

Yaiza

Współrzędne GPS

28.96978 N,-13.7166 W
28°58.187' N,13°42.996' W

W pobliżu

La Geria to obszar chroniony  (paisaje protegido) o powierzchni ok. 5.255 hektarów leżący na południowym zachodzie Lanzarote wykorzystywany pod uprawę winorośli.

Winnice La Geria należą do najbardziej nietypowych krajobrazowo winnic w Unii Europejskiej. Tu każdy krzaczek winorośli posadzony jest w dołku zrobionym w charakteryzującym się właściwościami higroskopijnymi wulkanicznym popiele lapilli i otoczony murkiem z kamieni wulkanicznych. Lapilli, nazywany również picon zatrzymuje drogocenną na wyspie wodę i filtruje ją do gleby, a kamienne murki, nazywane los zocos chronią winorośle przed wiatrem. Taka metoda uprawy  praktykowana jest tutaj od czasu założenia pierwszych winnic na Lanzarote w XVIII wieku, po tym gdy po erupcji jednego z wulkanów niektóre pola zostały pokryte wulkanicznym pyłem i żwirem, co wpłynęło na poprawę jakości gleby.

Sąsiedztwo Parku Narodowego Timanfaya z wulkanicznymi stożkami w kolorach ziemi oraz tradycyjne, białe zabudowania winnic podkreślają niezwykły charakter krajobrazu tego miejsca.

Winorośle uprawiane są wyłącznie metodami ekologicznymi i przy zastosowaniu prac ręcznych. Z lawy do kieliszka trafiają wina zdobywające prestiżowe nagrody na światowych konkursach winiarskich. Szczególnym uznaniem cieszy się wulkaniczna malvasia, która stanowi połowę upraw na Lanzarote.

Region winiarski La Geria jest najstarszym na Wyspach Kanaryjskich, tu znajduje się także jedna z 10 najstarszych winnic  w Hiszpanii, założona w 1775 roku Bodega El Grifo, przy której funkcjonuje muzeum wina. W tym regionie winobrania rozpoczynają się najwcześniej na naszej półkuli, już pod koniec lipca. 

Wybrane z winnic można zwiedzać, w niektórych z nich trzeba się umówić wcześniej telefonicznie lub mailowo, inne mają stałe dni i godziny wizyt.  Adresy i dane kontaktowe  winnic wraz z informacjami o terminach zwiedzania i degustacji udostępniamy na naszej liście winnic Lanzarote.

Warto odwiedzić ten niezwykły region zwłaszcza 15 sierpnia, gdy to w winnicy La Geria organizowane jest tradycyjne winobranie z muzyką na żywo, ugniataniem winogron stopami przez dzieci, transportowaniem koszy winogron z pola przez wielbłąda oraz degustacjami win i wyspiarskich potraw. 

  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • La Geria, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.