Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Centro Socio Cultural Nazaret

Centro Socio Cultural Nazaret
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


R

ALCARAVANES (LOS), S/N

35509 Nazaret

Telefon 928830725

Współrzędne GPS

29.03794 N,-13.56038 W
29°2.277' N,13°33.623' W

W pobliżu

Centro Socio Cultural to przykład typowego, lanzaroteńskiego domu kultury w małej miejscowości. Tutaj farmerzy grają w karty, gospodynie wyszywają serwetki i szydełkują, dzieci przychodzą na zajęcia pozaszkolne, są tu boiska sportowe, czasami ktoś uczy się śpiewu a grupy karnawałowe ćwiczą tu przed występami. Organizuje się koncerty, imprezy folklorystyczne, piesze wycieczki. Można powiedzieć, że tego typu miejsca pełnią rolę drugiego domu dla mieszkańców okolicy. 

Gdy odwiedzaliśmy Lanzarote w 2005 i 2011 roku mieszcząca się tutaj restauracja była popularna zarówno wśród Kanaryjczyków jak i mieszkających w okolicy expatów i charakteryzowała się bardzo korzystnym stosunkiem jakości i ilości do ceny.  

Próbowaliśmy mięciutkiej, grillowanej ośmiornicy (pulpo a la brasa) i  lapas, czyli czarno-pomarańczowych małż podawanych z sosem z czosnku i zielonej kolendry, mojo verde, na płaskiej patelni, świetne były też chocos (małe kalmary) i gambas al ajillo (krewetki z czosnkiem).  Dla nie lubiących ryb było w menu też sporo dań mięsnych. Na deser koniecznie mousse de gofio - deser na bazie bitej śmietany i mąki z ziaren prażonej kukurydzy.

Kuchnia czynna jest w porze obiadowej (ok. 13-16) i po godz. 19:00. 

W sierpniu 2015 braliśmy tutaj udział w grillu i balu z okazji corocznych świat wioski. Wysłuchaliśmy koncertów Szkoły Folkloru Nazaret oraz istniejącej od 1983 roku grupy Acatife,  mającej opinię najlepszej na Lanzarote. Do tańca przygrywały zespoły Pal Porrón i Los Salineros. 

Warto tutaj wstąpić by coś przekąsić po drodze lub przysiąść przy kultowym barze przy szklaneczce kawy cortado lub lampce wina i poczuć serdeczną atmosferę tutejszej społeczności. W menu restauracji znajdziemy w nim m.in. takie dania jak garbanzas (ciecierzyca), atun (tuńczyk), chipiriones (małe kalmarki), gueldes (małe, smażone w całości rybki), queso frito (smażony ser), carne de cochino en adobo (duszona wieprzowina). Proste, niedrogie, smaczne kanaryjskie jedzenie, obsługa bardzo  miła i sprawna. 

  • Centro Socio Cultural Nazaret, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Nazaret, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.