Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Centro Socio Cultural Nazaret

Centro Socio Cultural Nazaret
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


R

ALCARAVANES (LOS), S/N

35509 Nazaret

Telefon 928830725

Współrzędne GPS

29.03794 N,-13.56038 W
29°2.277' N,13°33.623' W

W pobliżu

Centro Socio Cultural to przykład typowego, lanzaroteńskiego domu kultury w małej miejscowości. Tutaj farmerzy grają w karty, gospodynie wyszywają serwetki i szydełkują, dzieci przychodzą na zajęcia pozaszkolne, są tu boiska sportowe, czasami ktoś uczy się śpiewu a grupy karnawałowe ćwiczą tu przed występami. Organizuje się koncerty, imprezy folklorystyczne, piesze wycieczki. Można powiedzieć, że tego typu miejsca pełnią rolę drugiego domu dla mieszkańców okolicy. 

Gdy odwiedzaliśmy Lanzarote w 2005 i 2011 roku mieszcząca się tutaj restauracja była popularna zarówno wśród Kanaryjczyków jak i mieszkających w okolicy expatów i charakteryzowała się bardzo korzystnym stosunkiem jakości i ilości do ceny.  

Próbowaliśmy mięciutkiej, grillowanej ośmiornicy (pulpo a la brasa) i  lapas, czyli czarno-pomarańczowych małż podawanych z sosem z czosnku i zielonej kolendry, mojo verde, na płaskiej patelni, świetne były też chocos (małe kalmary) i gambas al ajillo (krewetki z czosnkiem).  Dla nie lubiących ryb było w menu też sporo dań mięsnych. Na deser koniecznie mousse de gofio - deser na bazie bitej śmietany i mąki z ziaren prażonej kukurydzy.

Kuchnia czynna jest w porze obiadowej (ok. 13-16) i po godz. 19:00. 

W sierpniu 2015 braliśmy tutaj udział w grillu i balu z okazji corocznych świat wioski. Wysłuchaliśmy koncertów Szkoły Folkloru Nazaret oraz istniejącej od 1983 roku grupy Acatife,  mającej opinię najlepszej na Lanzarote. Do tańca przygrywały zespoły Pal Porrón i Los Salineros. 

Warto tutaj wstąpić by coś przekąsić po drodze lub przysiąść przy kultowym barze przy szklaneczce kawy cortado lub lampce wina i poczuć serdeczną atmosferę tutejszej społeczności. W menu restauracji znajdziemy w nim m.in. takie dania jak garbanzas (ciecierzyca), atun (tuńczyk), chipiriones (małe kalmarki), gueldes (małe, smażone w całości rybki), queso frito (smażony ser), carne de cochino en adobo (duszona wieprzowina). Proste, niedrogie, smaczne kanaryjskie jedzenie, obsługa bardzo  miła i sprawna. 

  • Centro Socio Cultural Nazaret, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Nazaret, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2022 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.