Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Centro Socio Cultural Duran de Mozaga

Centro Socio Cultural Duran de Mozaga
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


R

Calle Sancocho 61

Mozaga

Telefon 630751137

Współrzędne GPS

29.0225 N,-13.61267 W
29°1.35' N,13°36.76' W

W pobliżu

Centro Socio Cultural Mozaga bardziej znane jako Teleclub Mozaga to typowy dla małych miejscowości na Lanzarote dom kultury, w którym spędza się czas po pracy lub szkole. Tutaj przychodzi się zagrać w karty, porozmawiać z sąsiadami przy piwie lub winie czy obejrzeć mecz. Poza barem - świetlicą jest tu zaplecze sportowe z terenem do zapasów lucha canaria i boiskami do gry w kule.

Restauracja w Teleclub Mozaga jest jednym z najlepszych miejsc na wyspie na spróbowanie autentycznej, lokalnej kuchni z ryb i owoców morza w bardzo przystępnych cenach.

W napisanym flamastrem na wiszących na ścianach, białych tablicach menu kryje się kilka prawdziwych perełek. Cazuela gambas y pulpo (serwowane na gorącym półmisku, uduszone w oliwie z plasterkami czosnku krewetki i mięciusieńkie kawałki ośmiornicy, 6,- EUR), salpicon de cherne (marynowana ryba cherne z dodatkiem ogórka, pomidora i słodkiej cebuli, pół porcji 5,- EUR, cała 7,- EUR), berejenas miel (bakłażan usmażony w cieniutkiej, nienasiąkniętej tłuszczem, chrupiącej panierce i polany miodem palmowym, 3,- EUR), pulpo frito (kawałki ośmiornicy smażonej na głębokim tłuszczu w delikatnej panierce, 5,50 EUR/ 8,- EUR), cherne plancha (delikatnie usmażona ryba cherne, serwowana z ziemniakami papas arrugadas i sałatą, 5,-EUR/ 7,- EUR), garbanzas cherne (ciecierzyca duszona z rybą cherne, 5,-EUR/ 7 EUR). W zależności od sezonu zamiast cherne może być inna lokalna ryba, np. corvina

Do stałych pozycji menu należą także datiles beicon (daktyle pieczone w plastrach wędzonego bekonu, 3,-EUR/ 5,- EUR), sopa marisco (zupa z owoców morza, 5,-EUR), gambas ajillo (krewetki duszone z czosnkiem, 5,50 EUR), calamares fritos (kalmary smażone na głębokim tłuszczu, 5,-EUR/ 7,-EUR), atun adobo (tuńczyk w ziołowej zalewie, 5,-/ 7,- EUR), churros cherne (małe kawałki cherne smażone w grubej panierce, 5,5 EUR/ 8,- EUR). 

Wegetarianie poza wspaniałymi bakłażanami i kanaryjskimi papas arrugadas mogą zamówić pimientos padron (smażone, małe zielone papryczki, 5,-EUR), champiniones ajillo (pieczarki z czosnkiem, 4,- EUR), queso frito miel (smażony kozi ser polany miodem palmowym, 4,50 EUR) i queso majorero (ser z Fuerteventury, 4,- EUR). 

Amatorzy mięsa znajdą w menu m.in. pechuga de pollo (pierś z kurczaka, 3,5 EUR/ 5,- EUR), cochino frito (smażona wieprzowina, 5,-EUR/ 7,-EUR), solomillo plancha (stek z polędwicy wołowej, 10,-EUR), chuletas cochino (kotlety wieprzowe, 5,50 EUR/ 8,-EUR). W weekendy bywa cabra estofada (duszona koźlina, 5,-EUR/ 7,-EUR) oraz conejo frito (smażony królik, 5,50 EUR/ 8,- EUR). 

Wina z winnicy El Grifo i Vega de Yuco, jako wino domowe na kieliszki serwowana jest wytrawna malvasia z Vega de Yuco (kieliszek 2,-EUR).  Na deser należy koniecznie spróbować mousse do gofio (mus z mąki z prażonych ziaren i bitej śmietany, 3,-EUR). 

To bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców Lanzarote, więc by zdobyć wolny stolik w weekend, trzeba przyjechać o 13:00 lub po 15:30, ale przed 16-tą najbardziej popularne potrawy się kończą. Jeśli nie chcemy czekać aż coś się zwolni, można też zjeść przy barze - kucharze są bardzo sprawni, a obsługa szybka nawet przy pełnej sali.

(Ceny z sierpnia 2015; przy rachunku dolicza się do nich podatek IGIC 7%). 

UWAGA:  niestety, w lecie 2017 zmienił się ajent tej restauracji. Słyszeliśmy, że zmieniono menu i podniesiono ceny. Sprawdzimy tę restaurację ponownie podczas naszej następnej podróży na Lanzarote, W międzyczasie polecamy naszym Klientom inne restauracje w lokalnych domach kultury na Lanzarote (szczegóły w naszych planach zwiedzania). 

  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.