Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Centro Socio Cultural Duran de Mozaga

Centro Socio Cultural Duran de Mozaga
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


R

Calle Sancocho 61

Mozaga

Telefon 630751137

Współrzędne GPS

29.0225 N,-13.61267 W
29°1.35' N,13°36.76' W

W pobliżu

Centro Socio Cultural Mozaga bardziej znane jako Teleclub Mozaga to typowy dla małych miejscowości na Lanzarote dom kultury, w którym spędza się czas po pracy lub szkole. Tutaj przychodzi się zagrać w karty, porozmawiać z sąsiadami przy piwie lub winie czy obejrzeć mecz. Poza barem - świetlicą jest tu zaplecze sportowe z terenem do zapasów lucha canaria i boiskami do gry w kule.

Restauracja w Teleclub Mozaga jest jednym z najlepszych miejsc na wyspie na spróbowanie autentycznej, lokalnej kuchni z ryb i owoców morza w bardzo przystępnych cenach.

W napisanym flamastrem na wiszących na ścianach, białych tablicach menu kryje się kilka prawdziwych perełek. Cazuela gambas y pulpo (serwowane na gorącym półmisku, uduszone w oliwie z plasterkami czosnku krewetki i mięciusieńkie kawałki ośmiornicy, 6,- EUR), salpicon de cherne (marynowana ryba cherne z dodatkiem ogórka, pomidora i słodkiej cebuli, pół porcji 5,- EUR, cała 7,- EUR), berejenas miel (bakłażan usmażony w cieniutkiej, nienasiąkniętej tłuszczem, chrupiącej panierce i polany miodem palmowym, 3,- EUR), pulpo frito (kawałki ośmiornicy smażonej na głębokim tłuszczu w delikatnej panierce, 5,50 EUR/ 8,- EUR), cherne plancha (delikatnie usmażona ryba cherne, serwowana z ziemniakami papas arrugadas i sałatą, 5,-EUR/ 7,- EUR), garbanzas cherne (ciecierzyca duszona z rybą cherne, 5,-EUR/ 7 EUR). W zależności od sezonu zamiast cherne może być inna lokalna ryba, np. corvina

Do stałych pozycji menu należą także datiles beicon (daktyle pieczone w plastrach wędzonego bekonu, 3,-EUR/ 5,- EUR), sopa marisco (zupa z owoców morza, 5,-EUR), gambas ajillo (krewetki duszone z czosnkiem, 5,50 EUR), calamares fritos (kalmary smażone na głębokim tłuszczu, 5,-EUR/ 7,-EUR), atun adobo (tuńczyk w ziołowej zalewie, 5,-/ 7,- EUR), churros cherne (małe kawałki cherne smażone w grubej panierce, 5,5 EUR/ 8,- EUR). 

Wegetarianie poza wspaniałymi bakłażanami i kanaryjskimi papas arrugadas mogą zamówić pimientos padron (smażone, małe zielone papryczki, 5,-EUR), champiniones ajillo (pieczarki z czosnkiem, 4,- EUR), queso frito miel (smażony kozi ser polany miodem palmowym, 4,50 EUR) i queso majorero (ser z Fuerteventury, 4,- EUR). 

Amatorzy mięsa znajdą w menu m.in. pechuga de pollo (pierś z kurczaka, 3,5 EUR/ 5,- EUR), cochino frito (smażona wieprzowina, 5,-EUR/ 7,-EUR), solomillo plancha (stek z polędwicy wołowej, 10,-EUR), chuletas cochino (kotlety wieprzowe, 5,50 EUR/ 8,-EUR). W weekendy bywa cabra estofada (duszona koźlina, 5,-EUR/ 7,-EUR) oraz conejo frito (smażony królik, 5,50 EUR/ 8,- EUR). 

Wina z winnicy El Grifo i Vega de Yuco, jako wino domowe na kieliszki serwowana jest wytrawna malvasia z Vega de Yuco (kieliszek 2,-EUR).  Na deser należy koniecznie spróbować mousse do gofio (mus z mąki z prażonych ziaren i bitej śmietany, 3,-EUR). 

To bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców Lanzarote, więc by zdobyć wolny stolik w weekend, trzeba przyjechać o 13:00 lub po 15:30, ale przed 16-tą najbardziej popularne potrawy się kończą. Jeśli nie chcemy czekać aż coś się zwolni, można też zjeść przy barze - kucharze są bardzo sprawni, a obsługa szybka nawet przy pełnej sali.

(Ceny z sierpnia 2015; przy rachunku dolicza się do nich podatek IGIC 7%). 

UWAGA:  niestety, w lecie 2017 zmienił się ajent tej restauracji. Słyszeliśmy, że zmieniono menu i podniesiono ceny. Sprawdzimy tę restaurację ponownie podczas naszej następnej podróży na Lanzarote, W międzyczasie polecamy naszym Klientom inne restauracje w lokalnych domach kultury na Lanzarote (szczegóły w naszych planach zwiedzania). 

  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Centro Socio Cultural Duran de Mozaga, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.