Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Mercado agricola y artesanal Tinajo

Mercado agricola y artesanal Tinajo
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


Z

Mancha Blanca

Współrzędne GPS

29.04456 N,-13.68117 W
29°2.673' N,13°40.87' W

W pobliżu

Targ w Tinajo to rynek z owocami, warzywami, serami, pieczywem i innymi artykułami spożywczymi odbywający się w miejscowości Mancha Blanca. Nagrodzony w 2007 roku przez Urząd Turystyki wyspy w kategorii wydarzeń kulturalnych, należy niewątpliwie do najatrakcyjniejszych jarmarków na Lanzarote.

Na stoiskach zbudowanych z kamienia wulkanicznego wystawia swoje wyroby kilkunastu rolników.

Posiadające uprawy w trzech lokalizacjach na Lanzarote Gospodarstwo Ekologiczne Tres Peñas oferuje między innymi ananasy, marakuje, białe bataty, dorodne kukurydze na lanzaroteńską zupę potaje de millo, melony, pory, małe kalafiorki, podłużne dynie, banany, mango, pomidory, awokado, owoce pithaya. Na miejscu przygotowywane są pyszne soki (z owoców pitaji, tropikalny, z banana, mango i pomarańczy oraz inne, średni za 2,50 EUR, duży za 3,25 EUR).

Na sąsiednich straganach można kupić tradycyjne produkty kuchni Lanzarote, które ze względu na ich łatwe przechowywanie jadało się na wyspie w okresach, gdy pola były zalewane lawą. Są one bardzo popularne także współcześnie. Należą do nich gofio, mąka z prażonej kukurydzy, pszenicy,  a nawet z cieciorki, ziarna ciecierzycy i soczewicy oraz suszone ryby i owoce morza. Na sporym stoisku rybnym w dostępne są tzw. jareas (ususzone na słońcu, uprzednio wyczyszczone, rozkrojone na płasko nieduże ryby,  najczęściej gatunku salema), krewetki z La Santa, ośmiornice, duże płaty ryby cherne niezbędne do przygotowania potrawy sancocho, sardynki, kalmary czy malutkie rybki boquerones.

Miłośnicy kanaryjskiej kuchni mogą zrobić sobie zapas kanaryjskiego czosnku oraz suszonych strąków papryki, podstawowych składników sosu mojo verde. Na targu tym można także kupić uprawiane na wulkanach winogrona, wina, miody, pieczywo i ciasta z małej piekarni, mięso z lokalnych hodowli oraz wytwarzane tradycyjnymi metodami kozie sery z Queseria Artesanal Tiagua.

Miejsce i termin targu w Tinajo oraz dojazd

Dni tygodnia: niedziele od godz. 9:00 – 14:00; w ostatnią niedzielę miesiąca na targu odbywają się pokazy zwyczajów i tradycji Lanzarote, w tym występy folklorystyczne, wystawy zwierząt gospodarskich czy demonstracje prac związanych z rolnictwem takich jak przygotowywanie gofio, ugniatanie winogron stopami itp.

Dojazd samochodem: na targ prowadzi droga z Mozagi oznaczona po kanaryjsku pa’ Dolores, czyli w kierunku kościoła Nuestra Senora de Los Dolores będącego miejscem corocznych wrześniowych wesołych romerii wysparzy. Można też podjechać dłuższą trasą przez LZ-20 do Tiagua, skąd należy skręcić w lewo w LZ-46 wiodącą przez La Vegueta w stronę Mancha Blanca. Targ odbywa się na placu przed wspomnianym kościołem, obok mieści się restauracja.

Autobusem publicznym: kilka kursów dziennie linii 16, 52 i 53 z Arrecife, bilet 1,80 EUR.

 

  • Mercado agricola y artesanal Tinajo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Mercado agricola y artesanal Tinajo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Mercado agricola y artesanal Tinajo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Mercado agricola y artesanal Tinajo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Mercado agricola y artesanal Tinajo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.