Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Cueva de los Verdes

Cueva de los Verdes
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


SX

Carretera de Orzola

35542 Haría

Telefon 928 84 84 84

Współrzędne GPS

29.16034 N,-13.43932 W
29°9.621' N,13°26.359' W

W pobliżu

Podobnie jak Jameos del Agua jaskinia Cueva de los Verdes jest częścią tunelu uformowanego w wyniku erupcji wulkanu de la Corona 3000-5000 lat temu. Udostępniona do zwiedzania w 1964 roku, uważana jest za jedną z najbardziej interesujących jaskiń świata. Jest jedną z co najmniej 16 jaskiń usytuowanych w tym tunelu. Jej nazwa nie pochodzi od koloru alg ("verde" oznacza w języku hiszpańskim "zielony"), lecz od nazwiska rodziny "Los Verdes", która miała w tym miejscu swoje pola i wykorzystywała jaskinię jako miejsce gromadzenia stad kóz podczas złej pogody.  Dzięki swojej trudnej dostępności jaskinia, a dokładniej jej część nazywana "El Refugio", służyła pierwotnym mieszkańcom Lanzarote jako schronienie przed atakami piratów i najeźdźców z Europy i Afryki.

Udostępniony do zwiedzania jest kilometrowy korytarz  zaadaptowany przez bliskiego współpracownika Cesara Manrique, Jesúsa Soto. Architekt ten zaprojektował także oświetlenie jaskini. Trasa prowadzi przez różne poziomy, co pozwala odwiedzającemu na obserwowanie z różnych perspektyw lawowych formacji oraz gry kolorów na ścianach i sklepieniach groty. Magiczny nastrój tego miejsca podkreśla sącząca się delikatnie w tle muzyka new age.

W wentylowanej naturalnie jaskini Cueva de los Verdes panuje przyjemny mikroklimat z całoroczną temperaturą w okolicach 19 stopni. 

Mieści się tutaj także audytorium na ok. 300 osób, o wspaniałej akustyce i iluminacji, w którym w miesiącach letnich oraz przy szczególnych okazjach odbywają się koncerty muzyki klasycznej,  eksperymentalnej i jazzowej. Jest ono także jedną z lokalizacji goszczących coroczną edycję Festiwalu Muzyki Wysp Kanaryjskich odbywającego się w styczniu i lutym.

Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem (język angielski i hiszpański) przez ok. 45 minut, w grupach około 20 osób. Przewodnik wskaże zwiedzającym zaskakujące złudzenie optyczne na jednym z poziomów jaskini.

Trasa nie jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych (chodzi się po schodach, w niektórych miejscach trzeba się schylać, by przejść pod niskim sklepieniem).

Godziny otwarcia:

od 10:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00; w lecie (od 01 lipca do 30.09) od 10:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:00. W miesiącach wakacyjnych turystom indywidualnym poleca się zwiedzać jaskinię w godzinach od 15:00 do 18:00.

Bilety wstępu (sierpień 2015):

dorośli 9 EUR, dzieci (7-12 lat) 4,50 EUR

 

Sugerujemy nabyć karnet za 30EUR (dzieci 15 EUR) umożliwiający wstęp do 6 lanzaroteńskich Centrów Kultury, Sztuki i Turystyki (Timanfaya - Montañas del Fuego, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Jardín de Cactus, Mirador del Río, Museo Internacional Arte Contemporraneo).

Dojazd:

  • wynajętym samochodem (koszt wynajmu małego auta  od 14EUR/dzień).
  • autobusem nr 9 ze stolicy Lanzarote,  Arrecife do Orzoli, trzeba wysiąść w miejscu, gdzie droga skręca do Jameos del Agua i podejść niecały kilometr w głąb wyspy (najlepiej poprosić kierowcę, by wskazał nam, kiedy wysiąść do Cueva de los Verdes). Autobus kursuje 5 razy dziennie od poniedziałku do piątku, a 3 razy dziennie w soboty, niedziele i święta. Rozkład jazdy (www.intercitybuslanzarote.es). Koszt biletu 3,- EUR. Bono Bus o nazwie BBL  - bilet wieloprzejazdowy obniżający koszty przejazdów o 10% można kupić na dworcu autobusowym w Arrecife lub u kierowcy za 2 EUR i należy go doładować kwotą nie mniejszą niż 5,-EUR. Jeden bilet może być wykorzystywany przez więcej osób. Dzieci do lat 4 włącznie podróżują bezpłatnie.

 

  • Cueva de los Verdes, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Cueva de los Verdes, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Cueva de los Verdes, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.