Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Echadero de los Camellos

Echadero de los Camellos
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


DW

Yaiza

Współrzędne GPS

28.99162 N,-13.74247 W
28°59.497' N,13°44.548' W

W pobliżu

Przejażdżki na wielbłądach po Parku Narodowym Timanfaya są jedną z najpopularniejszych atrakcji zarówno dla dorosłych  jak i dla dzieci na Lanzarote. Wyruszają one z miejsca zwanego Echadero de Los Camellos. Jestono oddalone o ok. 2 km od wjazdu do Parku Narodowego Timanfaya.

Wielbłąd (a dokładnie dromader, czyli wielbłąd jednogarbny, bo takie są hodowane na Lanzarote) jest osiodłany siodłem nawiązującym kształtem do tych, które tradycyjnie były stosowane na wyspie w epoce, gdy lanzaroteńskie dromadery pracowały w rolnictwie przy transporcie winorośli, fig i guayab.

Wielbłądy idą w karawanie prowadzonej przez doświadczonego pracownika, jedzie w wolnym tempie po wyznaczonej ścieżce, podziwiając wulkaniczne panoramy. 

Zwierzęta pracują w systemie zmianowym po kilka godzin dziennie i zgodnie z obowiązującym je "wielbłądzim" kodeksem pracy przysługują im urlopy oraz podlegają ubezpieczeniu społecznemu. 

 

Godziny i ceny wycieczek na wielbłądach

Przejażdżki organizowane są przez Urząd Miasta w Yaiza w godzinach od 9:00 do 16:00. W wysokim sezonie najlepiej wybrać się z samego rana

Koszt wycieczki trwającej ok. 20 minut - 10,- EUR za 2 osoby jadące na jednym wielbłądzie. Nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących udziału w tej aktywności. 

Bilety można kupić bezpośrednio u pracowników prowadzących przejażdżki.

Przy parkingu jest małe muzeum - punkt informacji na temat dromaderów na Lanzarote, wstęp wolny. 

Dojazd: droga LZ-67 z Yayza do Parku Timanfaya, kilometr 3,8. 

  • Foto: Wojtek
  • Foto: Wojtek
  • Foto: Wojtek
  • Foto: Wojtek

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.