Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Restauracja El Diablo

Restauracja El Diablo
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


R

Współrzędne GPS

29.0055 N,-13.75312 W
29°0.33' N,13°45.187' W

W pobliżu

Restauracja El Diablo to najprawdopodobniej jedyna restauracja na świecie, której kucharze mają do dyspozycji grill zasilany żarem z nadal czynnego wulkanu.

Usytuowana w El Islote de Hilario w Parku Narodowym Timanfaya,  zaprojektowana z wulkanicznego kamienia i szkła, jak każde z dzieł Manrique'a doskonale wkomponowuje się w otaczający krajobraz i pozwala na jego niezakłóconą kontemplację

 

Ceny i godziny otwarcia Restauracji El Diablo

Poziom cen jest generalnie dużo wyższy niż w nieturystycznych miejscach, lecz uzasadniony unikalnością posiadania wulkanicznego paleniska. 

Ceny dań z wulkanicznego grilla: pół kurczaka 12,- EUR, pierś z kurczaka zagrodowego 12,- EUR, udko z kurczaka w marynacie cytrynowej 12,- EUR, szaszłyki 12,- EUR, pół królika 14,- EUR, kotlety wieprzowe 16 EUR, sardynki  12,- EUR, antrykot wołowy 18,- EUR, polędwica wołowa 24,- EUR, kotleciki jagnięce 26,- EUR. Dania z grilla podawane są z sałatą i pieczonym ziemniakiem. 

Inne potrawy: sałatki od 7,50 EUR, zupa z rukwi wodnej  7,50 EUR, zupa-krem z dyni i batatów 7,50 EUR, grillowane kalmary 14,- EUR, grillowana polędwica z ryby cherne 16,- EUR, cazuela (gęsta zupa typu gulasz) z ryb i owoców morza 14,- EUR. Desery od 5,50 EUR, lampka lanzaroteńskiego wina  od 3,- EUR. Dostępne są dania wegetariańskie i bezglutenowe. 

Warto tutaj wstąpić na kawę dla widoków, ewentualnie spróbować czegoś małego z wulkanicznego grilla dla zaspokojenia ciekawości, ale na większy obiad lepiej wybrać się do jakiegoś nieturystycznego miejsca, gdzie stosunek jakości potraw do cen będzie dużo korzystniejszy, na przykład do Teleklubu w Mozaga. 

Godziny otwarcia restauracji: 12:00 - 15:45, w lecie (1 lipca - 30 września) do 16:45. Kawiarnia czynna jest od 9:00 do 16:50. 

Dojazd do Restauracji El Diablo

Restauracja znajduje się w obszarze Parku Narodowego Timanfaya,na który wjazd wymaga wykupienia biletu wstępu do Parku (bramka i kasa biletowa znajdują się po zjeździe na LZ-602). Zamierzając więc zjeść coś w tej restauracji warto zaplanować na to czas po zwiedzeniu Parku Narodowego Timanfaya (szczegółowe informacje na ten temat podajemy w karcie naszego Przewodnika poświęconej Parkowi). 

 

  • Restauracja El Diablo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Restauracja El Diablo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Foto: Wojtek
  • Foto: Ania

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.