Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Restauracja El Diablo

Restauracja El Diablo
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


R

Współrzędne GPS

29.0055 N,-13.75312 W
29°0.33' N,13°45.187' W

W pobliżu

Restauracja El Diablo to najprawdopodobniej jedyna restauracja na świecie, której kucharze mają do dyspozycji grill zasilany żarem z nadal czynnego wulkanu.

Usytuowana w El Islote de Hilario w Parku Narodowym Timanfaya,  zaprojektowana z wulkanicznego kamienia i szkła, jak każde z dzieł Manrique'a doskonale wkomponowuje się w otaczający krajobraz i pozwala na jego niezakłóconą kontemplację

 

Ceny i godziny otwarcia Restauracji El Diablo

Poziom cen jest generalnie dużo wyższy niż w nieturystycznych miejscach, lecz uzasadniony unikalnością posiadania wulkanicznego paleniska. 

Ceny dań z wulkanicznego grilla: pół kurczaka 12,- EUR, pierś z kurczaka zagrodowego 12,- EUR, udko z kurczaka w marynacie cytrynowej 12,- EUR, szaszłyki 12,- EUR, pół królika 14,- EUR, kotlety wieprzowe 16 EUR, sardynki  12,- EUR, antrykot wołowy 18,- EUR, polędwica wołowa 24,- EUR, kotleciki jagnięce 26,- EUR. Dania z grilla podawane są z sałatą i pieczonym ziemniakiem. 

Inne potrawy: sałatki od 7,50 EUR, zupa z rukwi wodnej  7,50 EUR, zupa-krem z dyni i batatów 7,50 EUR, grillowane kalmary 14,- EUR, grillowana polędwica z ryby cherne 16,- EUR, cazuela (gęsta zupa typu gulasz) z ryb i owoców morza 14,- EUR. Desery od 5,50 EUR, lampka lanzaroteńskiego wina  od 3,- EUR. Dostępne są dania wegetariańskie i bezglutenowe. 

Warto tutaj wstąpić na kawę dla widoków, ewentualnie spróbować czegoś małego z wulkanicznego grilla dla zaspokojenia ciekawości, ale na większy obiad lepiej wybrać się do jakiegoś nieturystycznego miejsca, gdzie stosunek jakości potraw do cen będzie dużo korzystniejszy, na przykład do Teleklubu w Mozaga. 

Godziny otwarcia restauracji: 12:00 - 15:45, w lecie (1 lipca - 30 września) do 16:45. Kawiarnia czynna jest od 9:00 do 16:50. 

Dojazd do Restauracji El Diablo

Restauracja znajduje się w obszarze Parku Narodowego Timanfaya,na który wjazd wymaga wykupienia biletu wstępu do Parku (bramka i kasa biletowa znajdują się po zjeździe na LZ-602). Zamierzając więc zjeść coś w tej restauracji warto zaplanować na to czas po zwiedzeniu Parku Narodowego Timanfaya (szczegółowe informacje na ten temat podajemy w karcie naszego Przewodnika poświęconej Parkowi). 

 

  • Restauracja El Diablo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Restauracja El Diablo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Foto: Wojtek
  • Foto: Ania

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.