Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Playa Bastian

Playa Bastian
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


P

Costa Teguise

Współrzędne GPS

28.99289 N,-13.49599 W
28°59.573' N,13°29.759' W

W pobliżu

Playa Bastian to jedna z pięciu plaż kurortu Costa Teguise. Ma ona 375 m długości, ok. 15 m szerokości, jej piasek jest w kolorze kawy z mlekiem. Przypływy są tu umiarkowane, a plaża jest osłonięta od wiatru. Ponieważ dno oceanu przy brzegu jest miejscami skaliste, mogą się przydać buty do pływania. 

Playa Bastian zaopatrzona jest w zjazd dla osób o ograniczonej ruchomości i dla wózków dziecięcych,  prysznice, toalety, leżaki i parasole do wynajęcia, w pobliżu usytuowany jest bezpłatny parking.

Wzdłuż plaży znajduje się bardzo zadbana strefa zieleni obsadzona tropikalną roślinnością oraz zaopatrzona w ścieżkę rowerową promenada prowadząca do pozostałych plaż kurortu. Przy plaży stoi wieża, od której wywodzi się jej nazwa Bastian, na lekkim wzniesieniu w sąsiedztwie mieści się oferująca panoramiczne widoki restauracja Villa Toledo. W drugiej linii od plaży ulokowały się dwie tańsze restauracje, kanaryjska Casa Felix i włoska Domus Pompei. W pobliżu restauracji jest bardzo ładny skwerek z placem zabaw dla dzieci, drugi plac zabaw znajduje się 100 m wyżej w sąsiedztwie apartamentów Guarapo

Trzeba podkreślić kameralny charakter, jaki udało się zachować tej części kurortu - krajobrazu nie zakłócają duże hotele ani pustostany, promenadę otaczają kompleksy apartamentów o niskiej, tradycyjnej architekturze z zielonymi drzwiami i okiennicami oraz wypielęgnowanymi ogrodami tryskającymi intensywnymi kolorami kwiatostanu. 

To, co również wyróżnia plażę Bastian, to zbudowane z kamieni wulkanicznych wysokie murki dające osłonę przed wiatrem i tworzące miejsca piknikowe, w których można postawić grilla i pobiesiadować w gronie rodziny lub przyjaciół tuż przy oceanie, zwyczajem lanzaroteńczyków. Często ktoś wypoczywa tu na rozwieszonym hamaku, do czego zachęcają gęsto posadzone palmy. 

 

  • Playa Bastian, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Bastian, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Bastian, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Bastian, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Bastian, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2022 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.