Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Charco San Ginés

Charco San Ginés
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


KS

Arrecife

Współrzędne GPS

28.96139 N,-13.54788 W
28°57.683' N,13°32.873' W

W pobliżu

Charco de San Gines to położone w centrum stolicy Lanzarote, Arrecife, piękne, naturalne jeziorko z wodą oceaniczną, poprzecinane malowniczymi mostkami, otoczone małymi, białymi domkami z niebieskimi oknami i drzwiami.

W tym miejscu była osada pierwotnych mieszkańców wyspy, a ponad 6 wieków temu powstała wioska rybacka, która szybko urosła do rangi portu obsługującego transport wszystkich produktów sprowadzanych na potrzeby Lanzarote, łącznie z wodą pitną.

Po restrukturyzacji przeprowadzonej według projektu najwybitniejszego lanzaroteńskiego urbanisty, Césara Manrique, zakątek ten uważany jest za jedno z najbardziej niezwykłych dzieł połączonych sił natury z architekturą na skalę Europy, mimo, iż śmierć w wypadku samochodowym uniemożliwiła realizację wszystkich pomysłów mistrza związanych z tym miejscem (zaprojektowany był między innymi gejzer na środku jeziorka, który miał wyrzucać wodę pod ciśnieniem). Współpracownicy artysty nie odważyli się podjąć wyzwania realizacji  jego wizji, mimo, iż taka propozycja padła kilka lat po odejściu Manrique. 

Warto wybrać się tu na spacer częściej niż raz w ciągu dnia - również dla zaobserwowania zmieniającego się poziomu wody w krystalicznie czystym jeziorku.

W grudniu 2014 roku wzbogacono okolice Charca o odrestaurowany, 11-metrowy i ważący ok. 8000 kg szkielet samicy tropikalnego wieloryba balaenoptera brydei, wdzięcznie nazwany przez restauratorów "La Tropi". Przedstawiciele tego należącego do największych zwierząt na ziemi gatunku przepływają przez wody archipelagu Wysp Kanaryjskich w celu poszukiwania pożywienia i reprodukcji. 

Przy wodospadzie z naturalnych kamieni nazywanym wodospadem Césara Manrique w okresie przedświątecznym ustawiana jest szopka, której częścią są miniaturki emblematycznych budynków stolicy, takich jak most Puente de Las Bolas, kościół Iglesia de San Gines czy zamek Castillo de San Gabriel. 

 

  • Charco San Ginés, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco San Ginés, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.