Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura
Powierzchnia:1.659,74km2
Długość wybrzeża:304 km
Zaludnienie:106.930 (2014 r.)
Gęstość zaludnienia:64 mieszkańców/km2
Najwyższy szczyt:Pico de la Zarza 807m
Stolica: Puerto del Rosario

Fuerteventura, ta druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich zawdzięcza swoją nazwę silnemu wiatrowi (hiszp. fuerte - silny, viento - wiatr), który nierzadko potrafi przeszkadzać turystom w grze w piłkę na plaży, a windsurferom zapewnia świetne warunki do oddawania się swojej pasji.

Fuerteventura jest stosunkowo płaska i bez stromych wzniesień, które nie dają się zatrzymywać rzadkim chmurom, co powoduje, że krajobraz na tej wyspie tu dość monotonny - półpustynny i pustynny. Rzadko widuje się drzewa, nie ma zbyt wielu upraw i tylko fuerteventurskie kozy potrafią wypatrzyć tu dla siebie jakieś pożywienie. Spotyka się całe stada dzikich kóz na każdym kroku, gdy tylko oddalimy się od siedzib ludzkich.

Fuerteventura pozornie mogłaby się wydawać wyspą nieprzyjazną dla ludzi - ale statystyki pokazują, że jest jedną z najczęściej wybieranych na wakacje Wysp Kanaryjskich. Internauci z całego świata w marcu 2013 w plebiscycie TripAdvisora uplasowali Fuerteventurę na pierwszym miejscu z wszystkich wysp hiszpańskich i na dziesiątym miejscu spośród wysp europejskich. Zawdzięcza ona to niewątpliwemu pięknu swoich plaż w większości o złotym piasku, całorocznym warunkom do plażowania, dobrym warunkom do uprawiania sportów wodnych oraz urokowi i gościnności jej mieszkańców, pielęgnujących swoje tradycje i zachowujących pogodę ducha nawet w obliczu surowych warunków życia.

Plaż jest tu tyle, że Fuerteventura bywa nawet nazywana "plażą Wysp Kanaryjskich", a niektóre z nich są naprawdę niezwykłe. Nikt nie pozostanie obojętny wobec uroku zmieniających swój kształt w wyniku igraszek wiatru z piaskiem turkusowo-szmaragdowych lagunek w położonej w południowo-wschodniej części półwyspu Jandía plaży Sotavento. Leżąca po przeciwnej stronie Jandii plaża Cofete zachwyca swoją dzikością, a widok górującej nad nią historycznej Willi Winter zachęca do odkrywania tajemnic tego miejsca. Na północy zaś możliwość nieograniczonego obcowania z piaskowymi przestrzennymi formami oferuje miłośnikom wydm zajmujący ponad 2600 hektarów Park Krajobrazowy Dunas de Corralejo, sąsiadujący z kurortem Corralejo, któremu udało się nadal zachować urok kanaryjskiego, portowego miasteczka.

Nie brakuje na Fuerteventurze płytkich i spokojnych zatoczek idealnych do kąpieli z małymi dziećmi. Jednoczesną bliskość kompleksów hotelowych zdejmujących z pragnących spędzić jak najwięcej czasu na wypoczynku turystów "ciężar" troszczenia się o sprawy bytowe zapewnić może turystyczna dzielnica miejscowości Morro Jable z otoczoną obszarem chronionym i wyróżnioną Błękitną Flagą plażą El Matorral. Dzieciom również dostarczy rozrywki położony w odległości około 28km Oasis Park i świetnie wyposażone place zabaw w wielu miejscowościach. Rodzinom preferującym miejsca pozbawione masowej turystyki spodoba się sąsiadująca z nieskazitelnie czystymi i pozbawionymi przypływów błękitnymi lagunkami rybacka wioska El Cotillo. Znudzeni białymi plażami mogą poszukać urozmaicenia na zupełnie nieturystycznych plażach o czarnym piasku w rybackiej wiosce Giniginamar, miasteczku Gran Tarajal czy też w Ajuy słynącym z pobliskich jaskiń Cuevas de Ajuy należących do najstarszych na Wyspach Kanaryjskich.

Perspektywa spędzenia całego urlopu na tak pięknych plażach może wydawać się kusząca, jednak by poznać duszę tej wyspy trzeba wsiąść w samochód lub publiczny autobus i oddalić się od hotelowych kompleksów. Doskonale oznakowane drogi i w miarę płaskie ukształtowanie terenu sprzyjają podróżowaniu nawet z małymi dziećmi. Nastolatkom spodoba się zwiedzenie w kasku z czołówką jaskini wulkanicznej Cueva del Llano. Wizyta w Betancuria, Antigua, Pájara i La Oliva pozwoli posmakować atmosfery typowych kanaryjskich miasteczek, a w regionie Tiscamanita można przyjrzeć się codziennej pracy rolników, również z udziałem wielbłądów. Smakosze docenią będącą specjalnością Fuerteventury rewelacyjną koźlinę. Niecodziennych wrażeń dostarczy miłośnikom sztuki możliwość jej kontemplowania w zabytkowych wnętrzach wśród księżycowych krajobrazów, a Casa de los Coroneles i Casa Mané to tylko wybrane z dostępnych tutaj galerii.

Warto wziąć udział w którymś z ludowych festiwali lub karnawale … i najeść się tyle pysznych kozich serów, by starczyło do następnych wakacji.

Nasz przewodnik po Fuerteventurze to już ponad 120 obiektów i 350 zdjęć!

Fuerteventura - prognoza pogody dla wybranych plaż:

Śr 17 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
26°C
Woda
22°C
Cz 18 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
27°C
Woda
22°C
Śr 17 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
26°C
Woda
23°C
Cz 18 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
26°C
Woda
23°C
Śr 17 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
24°C
Woda
21°C
Cz 18 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
24°C
Woda
21°C
Śr 17 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
27°C
Woda
20°C
Cz 18 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
28°C
Woda
21°C
Śr 17 lipca
Rano
nuboso
Po południu
despejado
Powietrze
24°C
Woda
20°C
Cz 18 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
24°C
Woda
20°C
Śr 17 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
24°C
Woda
21°C
Cz 18 lipca
Rano
despejado
Po południu
despejado
Powietrze
24°C
Woda
21°C

Źródło: AEMET

Wiadomości z Fuerteventury

13 lutego 2017

88 kanaryjskich gmin, prawie tyle karnawałów. Wybierając się na archipelag w lutym lub w marcu koniecznie trzeba zobaczyć któryś z nich. Najbardziej spektakularny, kojarzący się z tym brazylijskim, odbywa się w stolicy Teneryfy, zaraz po nim plasuje się ten celebrowany w Las Palmas de Gran Canaria, ale i te mniej znane mają wiele uroku. Więcej…

30 listopada 2016

Na 45 z najlepszych plaż Wysp Kanaryjskich wyróżniających się regularnie badaną czystością wody i piasku skorzystamy z zadbanych przebieralni, prysznica i toalety. Będziemy się na nich czuli bezpieczniej w wodzie dzięki obecności ratownika, a także dojedziemy drewnianym pomostem do brzegu oceanu z wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim.

Więcej…

17 listopada 2015

W najbliższy weekend ponad 40 klaunów z trzech kontynentów zapewni wspaniałą zabawę nie tylko najmłodszym podczas czwartej edycji Festiwalu Klaunów „Tran Tran” w Gran Tarajal na Fuerteventurze. Więcej…

30 października 2015

Stworzony ponad 30 lat temu przez Petera Gabriela i obecny 17 lat na Gran Canarii, renomowany festiwal WOMAD powraca  6-8 listopada 2015 na plażę w Gran Tarajal na Fuerteventurze.  Więcej…

5 października 2015

O fuerteventurskim wietrze mówi się różnie. Podczas gdy piękne turystki  narzekają, że psuje im fryzury, ich wysportowani towarzysze doceniają jego walory szalejąc na desce. Rodzinom wypoczywającym na Fuerteventurze w szczycie sezonu umożliwia przyjemne zwiedzanie nawet gdy panują  największe  upały, a dla miłośników krajobrazów tworzy niezwykłe kompozycje z piasku i oceanu na wydmach pod Corralejo czy na plaży Sotavento. Najmłodszym zaś turystom zapewnia idealne warunki do puszczania latawców, docenione także przez profesjonalistów tego hobby, którzy od 5 do 8 listopada 2015 znów spotkają się w Corralejo podczas XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Latawców. Więcej…

8 lutego 2015

Wybierasz się na Fuerteventurę w terminie Walentynek  i nie masz pomysłu na niebanalne spędzenie tego wieczoru? Jeśli Ty i Twoja wybranka lub wybraniec kochacie zwierzęta i przebywanie na łonie natury, może spodoba Wam się walentynkowa propozycja Oasis Park Fuerteventura w miejscowości La Lajita. Single lub grupy przyjaciół są również mile widziani.  Więcej…

Galeria zdjęć z Fuerteventury:

 • Fuerteventura. Autorzy: Paulina i Maciek
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura. Autor: Zdzichu
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura. Autor: Zdzichu
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura
 • Fuerteventura

Reklama

Więcej zdjęć znajduje się na stronach poszczególnych atrakcji Fuerteventury.

Jeśli podoba Ci się Fuerteventura, poleć tę wyspę swoim znajomym

Najważniejsze atrakcje Fuerteventury

Koniecznie odwiedź

Fuerteventura i inne Wyspy Kanaryjskie na Facebooku

Szukaj hoteli na Fuerteventurze:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.