Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Orzola
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


MOP

35541 Orzola

Współrzędne GPS

29.22244 N,-13.45233 W
29°13.347' N,13°27.14' W

W pobliżu

Orzola to leżąca w obrębie gminy Haria zadbana wioska rybacka i port, z którego wypływają promy na wyspę La Graciosa. Są tu dobre, niedrogie restauracje rybne, Menu del dia, 2-daniowy obiad z lampką wina można zjeść w porze obiadowej w cenie około 10,-EUR. Polecamy spróbować poławianych tutaj ryb cherne i vieja oraz lapas, podawanych na płaskiej patelni małż, na które przyjeżdżają tutaj lanzaroteńczycy z całej wyspy. 

Orzola będzie doskonałym wyborem dla osób unikających typowych kurortów, a pragnących spędzić wakacje mieszkając wśród mieszkańców Lanzarote. Dobrze wyposażony apartament w Orzola z dwoma sypialniami, tarasem i widokiem na ocean można wynająć tu  w cenie 40,- EUR/dobę/4 osoby.

W miejscowości jest kilka sklepów spożywczych, w tym jeden czynny całodobowo, znajdziemy tu także kościół, aptekę i pizzerię, w barach można skorzystać z bezpłatnego WIFI. 

Jest tutaj płyciutka, urokliwa, osłonięta od wiatru kąpielowa zatoczka Charco de La Pared, a na obrzeżach wioski znajdziemy ładne, zaciszne plaże o krystalicznej wodzie nazywane Los Caletones, z których największa to Playa Caleton Blanco. Ich drobniutki, śnieżnobiały piasek kontrastuje z otaczającymi te zatoczki wulkanicznymi kamieniami. Położoną na północy Playa de la Canteria upodobali sobie lanzaroteńscy surferzy, Charca de la Laja ze względu na płytką wodę odwiedzana jest chętnie przez rodziny z dziećmi.

Większość turystów zatrzymuje się w Orzoli tylko przejazdem w drodze na La Graciosę, więc plaże, mimo, iż należą do najładniejszych ustronnych plaż na Lanzarote,  nie są nigdy przepełnione. 

Od 12 do 24 sierpnia, gdy odbywają się tutaj święta patronki lokalizacji, Santa Rosa de Lima, można być świadkiem barwnego życia wspólnoty mieszkańców tej niewielkiej osady. Na udekorowanych ulicach i promenadzie odbywają się liczne zawody sportowe, animacje dla dzieci, konkursy, festiwale tańca i występy lokalnych grup. 

Dojazd z lotniska Guacimeta, Lanzarote: wynajętym samochodem drogą LZ-1, ok. 41km, ok. 45min. Dojazd transportem publicznym: autobusy 22 lub 23 z lotniska do Arrecife, a następnie autobus nr 9 do Orzoli. Dziewiątka kursuje pięć razy dziennie od poniedziałku do piątku (7:30, 10:30, 12:00, 15:30, 17:00), w soboty, niedziele i święta nie ma kursów o 10:30 i 12:00. Godziny odjazdów są dostosowane do wypłynięć promów z Orzoli. 

Koszty biletów: lotnisko - Arrecife: 1,40 EUR, Arrecife - Orzola 3,60 EUR (ceny sierpień 2015). Na dworcu autobusowym w Arrecife można  nabyć Bonobus, który uprawnia  do dziesięcioprocentowych zniżek. 

  • Orzola, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Orzola, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Orzola, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Orzola, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.