Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Playa Papagayo / Plaża Papagayo

Playa Papagayo / Plaża Papagayo
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


KP

Playa Blanca

Współrzędne GPS

28.85322 N,-13.79286 W
28°51.193' N,13°47.572' W

W pobliżu

Plaża Papagayo to jedna z dziewiczych plaż półwyspu Papagayo usytuowanego na południowym krańcu Lanzarote i należącego do Obszaru Chronionego Los Ajaches. Ta bardzo popularna plaża o białym, drobnym piasku, długości 120 m i średniej szerokość 15 m uważana jest za najładniejszą w tej okolicy wybrzeża. Mieniąca się w odcieniach intensywnego turkusu, spokojna woda jest idealna do kąpieli, a klify osłaniają zatoczkę od wiatru. 

Inne plaże półwyspu to Playa del Pozo, znana także pod nazwą Playa de La Cruz,  Playa Mujeres położona bliżej miejscowości Playa Blanca, Caleta de Congrio leżąca po przeciwnej stronie półwyspu oraz usytuowana w jego północnej części Playa Puerto Muelas.  

Pomimo intensywnego rozwoju turystyki w sąsiadującym z półwyspem Papagayo kurorcie Playa Blanca okolice jakimś cudem uniknęły zabudowy - w pobliżu jest tylko jeden bar. W 2012 roku mieszkańcom wyspy udało się oprotestować ogłoszony przez Urząd Gminy Yayza, na której obszarze leżą plaże półwyspu Papagayo, zamiar zagospodarowania plaży Mujeres plastikowymi hamakami i parasolami na wynajem, które zakłóciłyby nienaruszony krajobraz tej malowniczej połaci złocistego piasku i turkusowej wody. 

Do plaż można dojść lub przyjechać na rowerze z kurortu Playa Blanca. Wjazd samochodem na obszar chroniony wymaga uiszczenia opłaty 3,-EUR, uprawniającej do dojazdu do każdej z tych plaż podczas danego dnia. 

W barze przy Playa Papagayo można kupić coś do zjedzenia i picia oraz skorzystać z toalety. 

Na plaży Puerto Muelas znajduje się proste pole namiotowe, z bieżącą wodą, prysznicami, toaletami i prądem, czynne od 30 maja do 30 września. Rezerwacje miejsc na sezon letni 2015 przyjmuje od 12 maja do wyczerpania wolnych miejsc Zarząd Wyspy Lanzarote w godzinach 8:30 - 14:30 pod adresem Av. Fred Olsen, 35500 Arrecife.  Należy przedstawić dowód tożsamości,  prawo jazdy (w przypadku kamperów) oraz wniosek w języku hiszpańskim dostępny online tutaj.  Koszty: samochód kempingowy 7,-EUR/dzień,  namiot 4,-EUR/ dzień.

 

  • Playa Papagayo / Plaża Papagayo, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.