Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Lago Martianez

Lago Martianez
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


DPS

AVENIDA COLÓN, S/N

38400 Puerto de la Cruz

Telefon 922 385 955

Współrzędne GPS

28.42042 N,-16.54298 W
28°25.225' N,16°32.579' W

W pobliżu

Lago Martianez, inaczej Complejo Turistico Municipal "Costa Martiánez" to zainaugurowany w 1977 roku słynny kompleks wypoczynkowy położony nad brzegiem oceanu w Puerto de La Cruz.Urządzono go na powierzchni plaży i oceanicznych jeziorek, kąpieliska nazywanego Los Llanos de Martianez i pamiętającego czasy pierwszych turystów odwiedzających Teneryfę na przełomie wieku XIX i XX. W tym miejscu zażywały kąpieli także takie osobistości jak Winston Churchill, Elisabeth Taylor, Richard Burton czy członkowie grupy The Beatles. 

Park wodny zaprojektowany został przez wybitnego architekta z Lanzarote, Césara Manrique, mistrza integracji natury z architekturą.  Na powierzchni ok. 46.000 m2 rozmieszczono osiem basenów dla dorosłych i dla dzieci, z wodą morską i fontannami, posiadające kształt karaibskich lagunek otoczonych tarasami, bujną, kanaryjską roślinnością, wulkanicznymi kamieniami i siedmioma rzeźbami Manrique'a. Największy z basenów ma formę wielkiego jeziora (lago) o pojemności 27.000 m3, mieszczącego dwie interesujące rzeźby akwatyczne - krater wodny i gejzer. W jednym basenie podgrzewa się wodę zimą. 

Mieniąca się w słońcu biel murków i krawężników otaczających utworzone tu wysepki intensywnie kontrastuje z czernią zastygłej lawy i soczystą zielenią zadbanych palm. Miłych wrażeń wizualnych dostarcza opalającym się także widok na dolinę Orotavy i wulkan Teide.

Odwiedzane corocznie przez około milion osób Lago Martiánez jest atrakcyjne także wieczorem - warto przejść się tutaj na spacer, by popatrzeć na podświetlone fontanny i grę świateł tworzących złudzenia optyczne.  Okazjonalnie odbywają się tu koncerty.

W 2005 roku Rząd Wysp Kanaryjskich ogłosił Costa Martianez Dobrem Kultury (BIC) w kategorii "Historyczny Ogród" i park tematyczny zyskał charakter Muzeum Sztuki Współczesnej na świeżym powietrzu. 

Bilety wstępu, godziny otwarcia i dojazd do Costa Martianez

Cena biletu wstępu na cały dzień: dorośli 5,50 EUR, dzieci do lat 10 - 2,5 EUR; leżaki dla dzieci 2 EUR, parasole 2,50 EUR, jacuzzi 3 EUR (sierpień 2015).

Godziny otwarcia: od 1 stycznia do 31 maja i od 16 września do 30 grudnia od 10:00 do 18:00 (wejście do 17:00); od  1 czerwca do 15 września od 10:00 do 19:00 (wejście do 18:00);  24 i 31 grudnia od 10:00 do 15:00 (wejście do 14:00).

Na terenie kąpieliska są prysznice rozmieszczone pod drewnianymi pergolami i przy ścianach, szatnia oraz kilka barów, kawiarnia i trzy restauracje. 

Przyjeżdżając do Puerto de La Cruz autobusami 102/103 z Santa Cruz de Tenerife lub 343 z Los Cristianos najlepiej wysiąść na przystanku "Tucan" i podejść 1 km. Jeśli podróżujemy samochodem, można pozostawić auto na płatnym parkingu na Plaza de Europa (ok. 700 m od kompleksu) lub poszukać miejsca do parkowania gdzieś poza centrum. 

 

UWAGA: ze względu na prace remontowe główny basen (El Lago) będzie zamknięty od 10.05.2017 przez około 30 dni. 

  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.