Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Playa de La Arena

Playa de La Arena
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


P

Puerto de Santiago

Współrzędne GPS

28.23013 N,-16.84091 W
28°13.808' N,16°50.455' W

W pobliżu

Playa de La Arena to ładna plaża o drobnym, wulkanicznym piasku w Puerto de Santiago, o długości ok. 120 m, otoczona trawnikiem, spacerową promenadą, barami i restauracjami. Położona na południowym zachodzie wyspy, uważana jest za jedną z najbardziej nasłonecznionych na Teneryfie.

Plaża ta corocznie już od 1987 roku otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Błękitnej Flagi przyznawane przez Unię Europejską za zachowanie najwyższych standardów czystości wody, bezpieczeństwa i dostępności dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, zapewnienia higieny instalacji sanitarnych i ochrony środowiska.  Playa de La Arena szczyci się najdłuższą historią uzyskiwania Błękitnych Flag z całej prowincji Santa Cruz de Tenerife - w 2014 roku był to już 27 raz. 

Poza prysznicami, toaletami, leżakami, parasolami i służbami ratowniczymi na plaży dostępne jest także bezpłatne WIFI. Punkt dostępu czynny jest w lecie w godzinach od 10:00 do 18:00, zimą od 10:00 do 17:00 i może z niego korzystać maksymalnie do 15 komputerów. Hasło można uzyskać u pracowników infrastruktury plaży.

Na przeciwko plaży, w małym centrum handlowym Centro Comercial Seguro del Sol  przy ulicy c/ Manuel Ravelo, 20,  lokal nr 35 mieści się Biuro Informacji Turystycznej (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 15:30 i w soboty od 9:30 do 12:30; w niedziele nieczynne), gdzie można otrzymać plan miejscowości Puerto de Santiago/ Los Gigantes oraz foldery na temat atrakcji wyspy. 

  • Playa de La Arena, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa de La Arena, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa de La Arena, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.