Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Playa de La Arena

Playa de La Arena
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


P

Puerto de Santiago

Współrzędne GPS

28.23013 N,-16.84091 W
28°13.808' N,16°50.455' W

W pobliżu

Playa de La Arena to ładna plaża o drobnym, wulkanicznym piasku w Puerto de Santiago, o długości ok. 120 m, otoczona trawnikiem, spacerową promenadą, barami i restauracjami. Położona na południowym zachodzie wyspy, uważana jest za jedną z najbardziej nasłonecznionych na Teneryfie.

Plaża ta corocznie już od 1987 roku otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Błękitnej Flagi przyznawane przez Unię Europejską za zachowanie najwyższych standardów czystości wody, bezpieczeństwa i dostępności dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi, zapewnienia higieny instalacji sanitarnych i ochrony środowiska.  Playa de La Arena szczyci się najdłuższą historią uzyskiwania Błękitnych Flag z całej prowincji Santa Cruz de Tenerife - w 2014 roku był to już 27 raz. 

Poza prysznicami, toaletami, leżakami, parasolami i służbami ratowniczymi na plaży dostępne jest także bezpłatne WIFI. Punkt dostępu czynny jest w lecie w godzinach od 10:00 do 18:00, zimą od 10:00 do 17:00 i może z niego korzystać maksymalnie do 15 komputerów. Hasło można uzyskać u pracowników infrastruktury plaży.

Na przeciwko plaży, w małym centrum handlowym Centro Comercial Seguro del Sol  przy ulicy c/ Manuel Ravelo, 20,  lokal nr 35 mieści się Biuro Informacji Turystycznej (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 15:30 i w soboty od 9:30 do 12:30; w niedziele nieczynne), gdzie można otrzymać plan miejscowości Puerto de Santiago/ Los Gigantes oraz foldery na temat atrakcji wyspy. 

  • Playa de La Arena, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa de La Arena, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa de La Arena, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.