Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Playa del Socorro

Playa del Socorro
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


P

Współrzędne GPS

28.39412 N,-16.60281 W
28°23.647' N,16°36.169' W

W pobliżu

Playa del Socorro to ładna, wulkaniczna plaża położona w okolicach Los Realejos na północy Teneryfy. Ma ok. 300 m długości i 150 m szerokości, drobny piasek jest w kolorze mlecznej czekolady. 

Jedna z najpopularniejszych plaż wśród mieszkańców regionu i mekka surferów - działa tutaj szkółka surfingowa (Escuela de Surf Socorro), organizowane są mistrzostwa tej dyscypliny. W lecie prowadzone są tu zajęcia z gimnastyki, kursy surfingu i bodyboard pod patronatem Urzędu Miasta Los Realejos, odbywają się mecze piłki ręcznej czy siatkówki plażowej, wieczorem koncerty i seanse kinowe. 

Plaża El Socorro jest ładnie nasłoneczniona, od drogi osłania ją klif, nie ma przy niej zabudowy poza kioskiem z napojami oraz barem La Surferia z przekąskami, sokami ze świeżych owoców i mojito. Termometr nierzadko pokazuje tutaj 27 stopni temperatury powietrza i 22 stopnie temperatury wody nawet w grudniu, ale podczas kąpieli trzeba zachować szczególną ostrożność,  ponieważ mogą pojawić się tutaj niebezpieczne przypływy. 

Playa del Socorro mimo zachowania charakteru naturalnej zatoczki obfituje w szereg udogodnień typowych dla plaż miejskich. Dostępne są tutaj toalety, prysznice, przebieralnie, zjazd dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych (jednak nie do samej wody, jak np. przy plaży Las Canteras). Nad bezpieczeństwem kąpiących się w godz. od 9:00 do 19:00 czuwają dyżurujący ratownicy. Udostępniono także bezpłatny dostęp do WIFI. Dzięki czystości wody i dobrej infrastrukturze plaża uzyskała po raz kolejny w 2016 roku wyróżnienie Błękitnej Flagi (Bandera Azul). 

Na plażę El Socorro zjeżdża się z drogi TF-5 po minięciu punktu widokowego Mirador de San Pedro. Trasa wiedzie wśród plantacji bananów i starych hacjend. Samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu usytuowanym wzdłuż plaży i przy prowadzącej do niej drodze.  

Kursują tutaj regularnie autobusy nr 325, 363 i 354 z Puerto de La Cruz oraz autobus nr 546 z Los Realejos (od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 do 20:45 i od 10:00 do 20:45 w weekendy i święta). 

Przy plaży rozpoczyna się bardzo trudny, prawie 28 kilometrowy szlak pieszy nr 040 prowadzący na wulkan Teide .Ta popularna wśród sportowców, prowadząca od oceanu na wierzchołek Pico del Teide, jednego z najwyższych wulkanów świata i charakteryzująca się największą różnicą poziomów na terytorium Hiszpanii trasa (3718 m) wiedzie przez odmienne krajobrazowo tereny Obszaru Chronionego Los Campeches, Tigaiga y Ruiz, Parku Natury Corona Forestal i Parku Narodowego Teide. 

  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.