Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Marina Los Gigantes

Marina Los Gigantes
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


EO

Los Gigantes

Współrzędne GPS

28.24757 N,-16.84141 W
28°14.854' N,16°50.485' W

W pobliżu

Marina w miejscowości Los Gigantes to położony w sąsiedztwie klifów Olbrzymów oraz plaży Los Guios nowoczesny port sportowy posiadający wyróżnienie Błękitnej Flagi 2016 i jedno z najlepszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich na wybranie się na wycieczkę statkiem na obserwacje delfinów lub wielorybów. Niektórzy z organizatorów nawet udzielają gwarancji, że podczas krótkiego rejsu jego uczestnikom pokażą się któreś z tych ssaków.

 

Rejsy na obserwacje delfinów lub wielorybów

Z portu w Los Gigangtes zaplanowane jest codziennie kilka wypłynięć, których ceny kształtują się od 15 do 35 EUR (dzieci do lat 5 gratis, dzieci 5 - 12 lat 50%) i uzależnione są od typu statku, czasu trwania wycieczki i oferowanych atrakcji. Wyprawy trwają od godziny do trzech, podczas tych dłuższych serwowany jest obiad na pokładzie oraz przewidziany czas na postój na pływanie i snorkeling. Rejsy pozwalają też na obejrzenie z bliska klifów Olbrzymów (Los Gigantes). 

 

Do najpopularniejszych należą:

 

1. wycieczki Maritima Acantillados, który to armator udziela 100% gwarancji zobaczenia delfinów lub wielorybów podczas 3 lub 2-godzinnych rejsów realizowanych:

- katamaranem z podwodnymi szybami Nashira Uno, który płynie do miejsca, gdzie można zobaczyć walenie, robi przerwę na pływanie z rurką w zatoce Masca, a później zabiera dodatkowych pasażerów z niewielkiej rampy na plaży Playa Masca, którzy zeszli na nią po trekkingu z Masca. Rejs 3-godzinny rozpoczyna się o 11:00 (35,- EUR),  2-godzinny o 14:00 (25,- EUR),  na pokładzie dostępny jest sprzęt do snorkelingu oraz serwowany jest napój i posiłek. 

- statkiem Gladiator Uno wypływającym o 11:00 i 13:00 na 2 h na obserwacje i snorkeling. Koszt 15,- EUR, w tym napój i wypożyczenie sprzętu do pływania z rurką. 

Bilety można kupić online na stronie armatora: Maritima Acandillados lub w kasie porcie w Los Gigantes. 

 

2. Wycieczki stylizowanym na piracki, zrobionym przez czterech lokalnych cieśli z afrykańskiego i brazylijskiego drewna morera statkiem Flipper Uno. Mogący zabrać 91 pasażerów statek wypływa w zimie  o 11:30 i 14:30, w lecie dodatkowo o 17:30, rejs trwa 3 godziny. Po fotografowaniu wielorybów lub delfinów przewidziany jest czas na kąpiel w oceanie, do którego schodzi się po schodach lub za pomocą tyrolki. Na pokładzie serwowana jest paella na bazie kurczaka i warzyw oraz pieczywo, a na deser owoc. W cenę wliczone są także napoje (czerwone wino, piwo, fanta, cola, woda mineralna). 

Bilety na Flipper Uno w cenie 32.- EUR można kupić w kasie w porcie. 

 

  • Marina Los Gigantes, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Marina Los Gigantes, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.