Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Marina Los Gigantes

Marina Los Gigantes
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


EO

Los Gigantes

Współrzędne GPS

28.24757 N,-16.84141 W
28°14.854' N,16°50.485' W

W pobliżu

Marina w miejscowości Los Gigantes to położony w sąsiedztwie klifów Olbrzymów oraz plaży Los Guios nowoczesny port sportowy posiadający wyróżnienie Błękitnej Flagi 2016 i jedno z najlepszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich na wybranie się na wycieczkę statkiem na obserwacje delfinów lub wielorybów. Niektórzy z organizatorów nawet udzielają gwarancji, że podczas krótkiego rejsu jego uczestnikom pokażą się któreś z tych ssaków.

 

Rejsy na obserwacje delfinów lub wielorybów

Z portu w Los Gigangtes zaplanowane jest codziennie kilka wypłynięć, których ceny kształtują się od 15 do 35 EUR (dzieci do lat 5 gratis, dzieci 5 - 12 lat 50%) i uzależnione są od typu statku, czasu trwania wycieczki i oferowanych atrakcji. Wyprawy trwają od godziny do trzech, podczas tych dłuższych serwowany jest obiad na pokładzie oraz przewidziany czas na postój na pływanie i snorkeling. Rejsy pozwalają też na obejrzenie z bliska klifów Olbrzymów (Los Gigantes). 

 

Do najpopularniejszych należą:

 

1. wycieczki Maritima Acantillados, który to armator udziela 100% gwarancji zobaczenia delfinów lub wielorybów podczas 3 lub 2-godzinnych rejsów realizowanych:

- katamaranem z podwodnymi szybami Nashira Uno, który płynie do miejsca, gdzie można zobaczyć walenie, robi przerwę na pływanie z rurką w zatoce Masca, a później zabiera dodatkowych pasażerów z niewielkiej rampy na plaży Playa Masca, którzy zeszli na nią po trekkingu z Masca. Rejs 3-godzinny rozpoczyna się o 11:00 (35,- EUR),  2-godzinny o 14:00 (25,- EUR),  na pokładzie dostępny jest sprzęt do snorkelingu oraz serwowany jest napój i posiłek. 

- statkiem Gladiator Uno wypływającym o 11:00 i 13:00 na 2 h na obserwacje i snorkeling. Koszt 15,- EUR, w tym napój i wypożyczenie sprzętu do pływania z rurką. 

Bilety można kupić online na stronie armatora: Maritima Acandillados lub w kasie porcie w Los Gigantes. 

 

2. Wycieczki stylizowanym na piracki, zrobionym przez czterech lokalnych cieśli z afrykańskiego i brazylijskiego drewna morera statkiem Flipper Uno. Mogący zabrać 91 pasażerów statek wypływa w zimie  o 11:30 i 14:30, w lecie dodatkowo o 17:30, rejs trwa 3 godziny. Po fotografowaniu wielorybów lub delfinów przewidziany jest czas na kąpiel w oceanie, do którego schodzi się po schodach lub za pomocą tyrolki. Na pokładzie serwowana jest paella na bazie kurczaka i warzyw oraz pieczywo, a na deser owoc. W cenę wliczone są także napoje (czerwone wino, piwo, fanta, cola, woda mineralna). 

Bilety na Flipper Uno w cenie 32.- EUR można kupić w kasie w porcie. 

 

  • Marina Los Gigantes, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Marina Los Gigantes, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.