Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz)

Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz)
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


GX

Molinos, 46

38670 Adeje

Telefon 922780078

Współrzędne GPS

28.1263 N,-16.72388 W
28°7.578' N,16°43.433' W

W pobliżu

Piekielny Wąwóz (Barranco del Infierno) to wąwóz nazywany w legendach "ustami wulkanu El Teide, będący jednocześnie najgłębszą przepaścią na Wyspach Kanaryjskich. Jest to Obszar Chroniony tworzący wraz z sąsiednimi wąwozami i skałami Rezerwat Przyrody Barranco del Infierno. 

Miejsce to udostępniono ponownie do zwiedzania 6 maja 2015 roku po sześciu latach przerwy. Piekielny Wąwóz  zamknięto w 2009 roku po tym, gdy zginęła tam niemiecka turystka w wyniku uderzenia w głowę przez kamień, który osunął się ze zbocza.

Przez kilka lat pracowano nad przygotowaniem bezpiecznej trasy turystycznej w tym interesującym krajobrazowo zakątku, lecz jesienne deszcze niweczyły wszelkie wysiłki. 

Trasa, którą otwarto do zwiedzania obecnie ma długość ok. 6,5 km (tam i z powrotem), jej poziom określa się jako średni/niski i na jej przejście potrzeba ok. 3,5 godz. Trzeba zabrać ze sobą górskie buty, ponieważ idzie się częściowo po kamieniach, telefon komórkowy z naładowaną baterią, wodę i coś do jedzenia. 

Szlak rozpoczyna się na końcu Calle Los Molinos na obrzeżach Adeje i prowadzi do wodospadu o wysokości ponad 200 m. 

 

Rezerwacja zwiedzania i ceny biletów do Barranco del Infierno:

Żeby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę przyrody wprowadzono dzienny limit wizyt w liczbie 300 osób. Zwiedzanie wąwozu rezerwuje się na konkretny termin (wejście w przedziale czasowym co pół godziny). 

Zwiedzanie indywidualne: dorośli 8,-EUR, dzieci w wieku 5-12 lat 50% taniej, rezydenci Wysp Kanaryjskich 4,5 EUR, osoby zameldowane z gminie Adeje 2,5 EUR

Zwiedzanie wąwozu z przewodnikiem:  dorośli (od 12 lat) 15,- EUR, dziecko 5-12 lat połowa ceny. Zwiedzanie odbywa się w językach angielskim, niemieckim i hiszpańskim, dostępne jest kilka terminów w miesiącu.

 

Wąwóz udostępniony jest do zwiedzania codziennie od godz. 8:00 do 18:00, ostatnie wejście o 14:30. Wejście należy zarezerwować na stronie http://www.barrancodelinfierno.es/en/reservations/

 

UWAGA: na teren Piekielnego Wąwozu obowiązuje zakaz wstępu z dziećmi do lat 5. Z małymi dziećmi proponujemy przejść np. przystosowaną do zwiedzania z dziećmi, spacerową trasę Szlak Zmysłów w Rezerwacie Biosfery Gór Anaga. 

 

Dojazd do Piekielnego Wąwozu:

z Los Cristianos, Playa de Las Americas i Costa Adeje autobusami nr  477, 473, 416 lub 417 (ok. 50 min z Los Cristianos), z Los Gigantes i Puerto de Santiago autobusem nr 473 (ok. 1 h 5 min), z Puerto de La Cruz połączenie z przesiadką przez La Laguna (nr 417 i 343, ok. 2 h 25 min).

 

 

UWAGA: w przypadku deszczu lub wiatru najbardziej prawdopodobnego w okresie jesiennym i zimowym szlak będzie zamknięty ze względu na ryzyko osuwania się kamieni. To zagrożenie może wystąpić również podczas pierwszych dni po ustabilizowaniu się pogody. 

Polecamy wówczas zwiedzić np. Jaskinię Wiatru.

Po kolejnej tragedii,  do której doszło tam w wyniku osuwiska 26.10.2015 wprowadzono na terenie Piekielnego Wąwozu m.in. obowiązek przebywania na jego terenie w kasku, który otrzymuje się przy wejściu. 

Jednak uczulamy, że należy mieć świadomość zagrożeń, które mogą wystąpić w Piekielnym Wąwozie nawet przy dobrej pogodzie i pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wędrówki

  • Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz), Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz), Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz), Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.