Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Wulkan Teide
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


W

Współrzędne GPS

28.27217 N,-16.64262 W
28°16.33' N,16°38.557' W

W pobliżu

Teide (pełna nazwa w j. hiszpańskim to Pico del Teide), wulkan zwany przez wielu wyspiarzy Padre Teide (Ojciec Teide)to najwyższy szczyt Wysp Kanaryjskich, a zarazem Hiszpanii. Teide jest wulkanem młodym (600.000 lat), o wysokości 3717,98 m, stanowi trzeci co do wielkości wulkan świata, po hawajskich wulkanach Mauna Loa i Mauna Kea. Położony jest w Parku Narodowym Teide (Parque Nacional del Teide). 

Na wulkan kursuje kolejka linowa (Teleférico) ze stacji dolnej znajdującej się na wysokości 2356 m (kilometr 43 drogi TF-21). Przy stacji bazowej jest kawiarnia i turystyczna restauracja z panoramicznym widokiem na Park Narodowy Teide, sklep z pamiątkami, publiczne toalety oraz bezpłatny parking na 220 samochodów czynny od 8:00 do 18:00. 

Wjazd kolejką i pozwolenie na wejście na wulkan Teide

Kolejka dojeżdża na wysokość 3555 m do La Rambleta, skąd będąc w posiadaniu wcześniej uzyskanego pozwolenia (w języku hiszpańskim "Permiso acceso al Pico del Teide"/ po angielsku "Pico del Teide Access Permit") można wejść na sam szczyt (szlak nr 10 Telesforo Bravo do krateru El Teide). Pozwolenie na wejście na El Teide jest bezpłatne i można je uzyskać od Administracji Parku Narodowego Teide wypełniając wniosek online.

 • Liczba wydawanych zezwoleń na każdy dzień i przedział czasowy jest ograniczona do 200 dziennie, więc miejsce należy rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem (poza sezonem wakacyjnym, feriami, karnawałem, świętami, weekendami i hiszpańskimi długimi weekendami wystarczy około dwa miesiące - sześć tygodni wcześniej). 
 • Pozwolenia wydawane są na okresy czasowe: 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 (ale przy ostatnim z wymienionych przedziałów trzeba wziąć pod uwagę godzinę ostatniego zjazdu kolejki). 
 • Jedna osoba może uzyskać pozwolenie dla siebie i maksymalnie 9 osób towarzyszących.
 • Nie można uzyskać więcej niż jednego pozwolenia na tydzień.
 • Dokonując rezerwacji online otrzymuje się potwierdzenie, które należy wydrukować i okazać w stacji górnej kolejki wraz z dokumentem tożsamości.
 • Nie ma możliwości uzyskania tego zezwolenia na miejscu, ani w biurze informacyjnym Parku Narodowego Teide.
 • Nie wolno schodzić do wnętrza krateru. 
 • W przypadku bardzo rzadko występującej sytuacji zalegania na szlaku nr 10 bardzo dużych warstw śniegu czasowo wstrzymuje się wydawanie pozwoleń na wejście na Teide. 

UWAGA: jeśli w szczycie sezonu (lipiec, sierpień, święta, karnawał, ferie zimowe) nie będzie już dostępnych pozwoleń online, a zależy nam na wejściu na sam szczyt, można:

 • skorzystać z opcji noclegu w schronisku Altavista (szczegóły poniżej w punkcie "Nocleg w schronisku Altavista"), przy której automatycznie uzyskujemy zezwolenie na wejście na El Teide,
 • spróbować uzyskać miejsce na którejś ze zorganizowanych wycieczek na wulkan (patrz akapit "Wycieczki na Teide z przewodnikiem"). Lokalni organizatorzy turystyki aktywnej mają do dyspozycji dzienne limity 30 miejsc na godziny 9:00-11:00 i 10 miejsc na godz. 13:00 - 15:00. 

 

Szlaki piesze rozpoczynające się ze stacji górnej kolejki na Teide

Na stacji górnej La Rambleta rozpoczynają się trzy z pieszych szlaków Parku Narodowego Teide:

 • Szlak nr 10 - Szlak Telesforo Bravo nazwany tak na cześć wybitnego kanaryjskiego przyrodnika i geologa jest określany jako o wysokim poziomie trudności, ma długość 614 m, różnica wysokości to 159 m, czas przejścia szacowany jest na 40 minut (w jedną stronę).  Objęty jest zezwoleniem opisanym powyżej. Ze względu na wysokogórskie warunki klimatyczne nie poleca się tego szlaku osobom ze schorzeniami dróg oddechowych, płuc, chorobami serca i nadciśnieniem.

Limit przebywania na szlaku nr 10 równy jest 2-godzinnym widełkom czasowym podanym na uzyskanym przez nas pozwoleniu. 

 

Pozostałe dwa szlaki rozpoczynające się w La Rambleta nie wymagają pozwoleń:

 • Szlak nr 11 prowadzi do Miradoru de La Fortaleza; jego długość to 427 m, poziom trudności - średni, różnica wysokości 24m, a czas przejścia szacowany jest na 25 min (w każdą stronę).  Rozciąga się stąd widok na północ Parku Narodowego Teide i całej wyspy.
 • Szlak nr 12 prowadzi do Miradoru del Pico Viejo, jego długość to 730 m, poziom trudności - średni, różnica wysokości 54m, czas przejścia 30 minut (w każdą stronę).  Z Miradoru jest widok na krater Pico Viejo, a przy dobrej pogodzie na La Gomerę, La Palmę i El Hierro.

Limit przebywania na szlakach nr 11 i 12 rozpoczynających się na stacji górnej kolejki ograniczony jest przez Administrację Parku Narodowego do 1 godziny. 

Należy pamiętać o zabraniu odpowiednich butów, ciepłego ubrania, okularów słonecznych, kremu z filtrem (bez względu na porę roku) oraz wody.

 

Godziny kursowania kolejki

Kolejka na El Teide kursuje w godzinach:

 • od 9 do 16 zimą (ostatni wjazd o godz. 16:00)
 • od 9 do 18 w lecie (1.07 - 10.09), ostatni wjazd o godz. 18:00).

Wagonik jedzie na górę 8 minut.

Bilet na wjazd kupuje się na konkretną godzinę wjazdu, w 10-minutowych przedziałach czasowych. 

Najlepiej zaplanować wyjazd kolejką na około godz. 9:00 rano, gdy jest tam najmniej turystów, więc można zaparkować bliżej samochód i nie ma ryzyka opóźnień. Mniej turystów jest też w godzinach 15-16:00, ale należy uwzględnić fakt, że przed ostatnimi kursami kolejki w dół strażnicy zamkną wejście na szlak nr 12 minimum pół godziny wcześniej. 

Na sam wjazd do stacji górnej kolejki oczywiście nie jest wymagane pozwolenie, trzeba je mieć tylko na zdobycie samego szczytu wulkanu.

Nie poleca się wjazdu kolejką na Teide osobom z chorobami układu krążenia i oddechowego, kobietom w ciąży i dzieciom do 2 roku życia ze względu na ryzyko pogorszenia się ich stanu zdrowia przez przebywanie w wysokogórskich warunkach. W przypadku wątpliwości należy przed zaplanowaniem wycieczki zasięgnąć porady swojego lekarza. 

 

Bilety na kolejkę na Teide

Bilety na kolejkę wjeżdżającą na wulkan można kupić bezpośrednio w kasie dolnej stacji kolejki lub online na stronie administratora kolejki Teleferico del Teide.   Rezerwacja przez internet uprawnia do szybkiego wejścia do kolejki linowej na wulkan, bez konieczności czekania w kolejce do kasy biletowej. Jeśli kupimy bilet w kasie, system wyznaczy pierwszy dostępny termin wjazdu, co może się wiązać z dłuższym, w wysokim sezonie nawet kilkugodzinnym oczekiwaniem na wjazd. Czas ten można spędzić np. na przejeździe przez punkty widokowe Parku Narodowego Teide. 

 • Bilet nabyty przez internet jest tzw. nowym biletem Online Ticket, aktualnie nie trzeba go wymieniać w kasie biletowej na wejściówkę, tak jak to miało miejsce przed sierpniem 2016. Na stacji dolnej kolejki wchodzi się wejściem oznaczonym "Online Ticket", gdzie trzeba okazać rezerwację w formie papierowego wydruku albo potwierdzenia na smartphonie lub innym nośniku elektronicznym. Otrzymuje się tam wejściówkę, z którą wchodzi się do wagonika kolejki. 
 • Zaleca się przyjazd do stacji dolnej kolejki minimum pół godziny przed godziną określoną na bilecie by mieć czas na zaparkowanie i dojście do wejścia oznaczonego żółtą tabliczką ONLINE TICKET prowadzącego bezpośrednio do kabiny kolejki. W tym miejscu trzeba być 10 minut przed godziną, na którą mamy zakupiony bilet.
 • Osobom posiadającym pozwolenie na wejście na szczyt Teide zaleca się wykupienie wjazdu kolejką na termin 30 minut przez rozpoczęciem 2-godzinnych widełek czasowych widniejących na zezwoleniu. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba wybrać godzinę najbliższą początkowi posiadanego pozwolenia. 

Niestety, na mamy aktualnie kodów promocyjnych uprawniających do 10% zniżki na wjazd kolejką na Teide. 

 

  Rezerwacja biletów na kolejkę na El Teide 

 

 • Koszt biletu na kolejkę w obie strony dla osoby nie posiadającej statusu rezydenta Wysp Kanaryjskich:

27,-EUR dorosły, 13,50 EUR dziecko 3-13 lat.

 • Osoby zainteresowane wjazdem na wulkan kolejką i samodzielnym zejściem w dół za bilet w jedną stronę zapłacą 13,50 EUR. Czas potrzebny na zejście z wulkanu - od ok. 4 do 6 h w zależności od umiejętności i warunków atmosferycznych.
 • W 2016 roku zlikwidowano zniżkowe bilety na wjazd kolejką po godzinie 14:00. 

Przy sprzyjającej pogodzie można zobaczyć z El Teide pozostałe sześć Wysp Kanaryjskich, które wyłaniają się z morza chmur. 

 

Odwołanie kursowania kolejki na wulkan Teide z przyczyn meteorologicznych i technicznych

Kursowanie kolejki może być odwołane w przypadku nieodpowiednich warunków meteorologicznych (silny wiatr, śnieg). W przypadku bardzo intensywnych opadów śniegu lub jego zalegania, dużego deszczu i wiatru zamykane są też szlaki widokowe nr 11 i 12 z La Rambleta oraz nr 7 i 10 na El Teide.

Komunikaty o ewentualnym zamknięciu instalacji kolejki oraz szlaków można śledzić w kanale społecznościowym operatora kolejki tutaj oraz na ich stronie głównej. Na homepage zamknięcie kolejki lub szlaków oznaczone jest czerwonym światełkiem, jeśli szlaki są otwarte, a kolejka działa, zobaczymy zielone światełko).

Kupując bilet online na stronie powyżej można zamówić nieodpłatną usługę powiadomienia w postaci wiadomości SMS lub e-mail w przypadku wystąpienia warunków uniemożliwiających wjazd na wulkan. Zakupiony wcześniej bilet można wykorzystać wówczas w ciągu kolejnych godzin (jeśli kolejka wznowi kursowanie tego samego dnia), lub innego dnia (bilet ważny jest przez rok).

Przy planowaniu wycieczki na El Teide należy uwzględnić kilka dni w roku, na które zaplanowano przerwy techniczne w funkcjonowaniu kolejki (planowane przerwy są podawane do wiadomości publicznej) na stronie administratora kolejki). 

W wyjątkowych, bardzo rzadko (raz na kilka lat w zimie) zdarzających się sytuacjach zalegania warstw śniegu na drogach dojazdowych do Parku Narodowego Teide może się zdarzyć, że któraś z dróg będzie czasowo zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Warto śledzić komunikaty na stronie administratora kolejki, by zaplanować alternatywny dojazd. 

 

Zwrot biletu i zmiana terminu rezerwacji wjazdu na wulkan Teide

Jeśli kolejka jest nieczynna, organizator zapewnia:

 • możliwość bezpłatnego anulowania lub zmiany rezerwacji terminu wjazdu na Teide. Można to zrobić korzystając z systemu zarządzania rezerwacją dostępnego na stronie organizatora: zarządzanie rezerwacją . Do logowanie używa się adresu e-mail podanego przy zarezerwowaniu biletu oraz numeru (tzw. lokalizatora) rezerwacji. Należy to zrobić do 30 minut przed podanym na bilecie terminem wjazdu na wulkan. 
 • w przypadku odwołania kursowania kolejki z przyczyn meteorologicznych można otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet również w kasie kolejki (czynna w godzinach 9:00 - 17:00, od 1 lipca do 19 września od 9:00 do 18:00).

Zwrot biletu niewykorzystanego z innych przyczyn niż odwołanie kursowania kolejki podlega opłacie w wysokości 6,- EUR (bilet w 2 str.) lub 3,- EUR (bilet w 1 str.). Można anulować tylko rezerwacje dokonane na stronie administratora kolejki. 

 

Ważność pozwolenia na wejście na Teide w przypadku odwołania kursowania kolejki

 • W przypadku odwołania kursowania kolejki na Teide z przyczyn meteorologicznych lub technicznych pozwolenie na wejście na Teide  przechodzi automatycznie na dzień wznowienia kursowania kolejki i można je wykorzystać tylko tego dnia
 • Jeśli kolejka będzie nieczynna przez więcej niż jeden dzień, pozwolenie zachowuje ważność tylko przez 3 dni od daty na nim wyznaczonej.
 • Pierwszeństwo wejścia na szlak nr 10 przysługuje posiadaczom pozwolenia na aktualny termin. Należy mieć na uwadze fakt, że na szlaku nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób, a na jego odcinku przebiegającym wzdłuż krateru norma została ustalona na maksymalnie 10 osób. Może więc dojść do sytuacji, że posiadacze zaległych pozwoleń zostaną poinstruowani, by poczekać przed wejściem na szlak.

 

Dojazd do Parku Narodowego Teide

 • Najlepszym sposobem jest wynajęcie samochodu, gdyż pozwala na zwiedzanie Parku Narodowego Teide we własnym tempie , spacery w otoczeniu formacji lawowych i sesje zdjęciowe w licznych punktach widokowych. Odwiedzając park od wczesnej wiosny do połowy czerwca (najlepiej w maju), w zależności od temperatur w konkretnym roku, zobaczymy tam pola kwitnących na różowo-czerwono kwiatów tajinaste rojo (czerwone żmijowce, nazywane również sangre del Teide, czyli krwią Teide), których wysokość dochodzi niekiedy do 3 m.
 • Autobusami publicznymi: nr 342 z Costa Adeje (godz. 9:15) lub z Los Cristianos (godz. 9:30), autobus powrotny o 16:00 z przystanku Parador de Turismo, z przystanku w pobliżu stacji dolnej kolejki Teleferico del Teide o 15:40, a z przystanku El Portillo o 15:15); nr 348 z Puerto de La Cruz (godz. 9:30), autobus powrotny odjeżdża z przystanku Parador de Turismo o 16:00 i zatrzymuje się na przystankach Teleferico del Teide o 16:05 i El Portillo o 16:30. Są to linie turystyczne, na które nie obowiązuje uprawniający do wysokich zniżek karnet BonoVia (dawniej Bonobús). Koszt biletu powrotnego z Costa Adeje - 12,10 EUR, z Los Cristianos 11.00 EUR, z Puerto de La Cruz - 12,40 EUR. Autobusy są przystosowane dla potrzeb osób o ograniczeniach w poruszaniu się. Miejsce w obu autobusach można zarezerwować z wyprzedzeniem, nie później niż 48 h przed wyjazdem autobusu na stronie przewoźnika tutaj. Warto z tego skorzystać, szczególnie w sezonie turystycznym. Wydrukowany bilet trzeba okazać kierowcy, nie ma możliwości zwrotów ani zmian terminu. 
 • Autokarem zapewnianym przez administratora kolejki Teleferico del Teide  w ramach wycieczki z przewodnikiem obejmującej zwiedzanie najbardziej malowniczych zakątków Parku Narodowego Teide, wjazd i zjazd kolejką oraz transport z hotelu położonego w kurortach południa lub północy wyspy. Koszt 68,- EUR, dziecko 3-13 lat 34,- EUR,  rezerwacja jak opisane w akapicie "Bilety na kolejkę na Teide).

(wszystkie ceny zaktualizowane w sierpniu 2017)

 

Wejście na El Teide bez korzystania z kolejki

Na wulkan prowadzi szlak nr 7 z Montaña Blanca do La Rambleta o długości 8,3 km, odpowiedni tylko dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej, ze względu na różnice poziomów (do 1350 m), zmiany temperatur i możliwość wystąpienia choroby wysokogórskiej. Czas potrzebny na jego przejście w jedną stronę szacowany jest na ok 5 h i 30 min, plus dodatkowe 40 minut na przejście szlakiem nr 10 na szczyt Teide.

Większość miłośników turystyki kwalifikowanej wyrusza z parkingu (kilometr 40,7 drogi TF-21) przy wyjściu na szlak z Montaña Blanca po południu, by po przenocowaniu w usytuowanym na wysokości 3260 m schronisku Altavista kontynuować wyprawę na szczyt przed 6 rano. Wariant ten, poza zapewnieniem odpoczynku na trasie, daje możliwość obserwowania gwiazd w jednym z miejsc o najlepszych ku temu warunkach na skalę światową oraz pozwala cieszyć się widokami wschodu słońca stojąc na wierzchołku jednego z najwyższych wulkanów świata (7500 m od podstawy na dnie oceanu). Na dojście do schroniska trzeba przeznaczyć od 4 do 5 godzin, wskazane jest takie zaplanowanie czasu, by być w schronisku przed 22:00 lub wcześniej.  

 • Parking przy wejściu na szlak jest mały, trzeba przyjechać odpowiednio wcześnie, by zdobyć miejsce. Jeśli nie będzie nic wolnego, można zaparkować przy hotelu Parador de Turismo i podjechać autobusem 348 odjeżdżającym z Paradoru o godz. 16:00 i poprosić kierowcę o zatrzymanie się przy parkingu Montaña Blanca. Następnego dnia schodząc z wulkanu odpowiednio wcześnie można złapać autobus odjeżdżający w kierunku Paradoru ok. 10:50. 
 • Do szlaku Montaña Blanca można dojechać też autobusami nr 342 i 348 z kurortów wyspy (szczegóły powyżej). 
 • W 2014 roku służby 112 aż 22 razy musiały udzielać pomocy na tej trasie osobom, które próbowały zdobyć wulkan Teide bez odpowiedniego przygotowania. Przed wyruszeniem w trasę należy sprawdzić warunki meteorologiczne, szczególnie zimą, zabrać wysokokaloryczny prowiant, zapas wody (min. 3 litry), odpowiednie ubrania i sprzęt (latarki, GPS) oraz zaplanować czas przejścia dostosowany do własnej kondycji fizycznej.

 

Wejście na wulkan Teide szlakiem 040

Wulkan Teide można też zdobyć szczególnie popularną wśród sportowców trenujących biegi górskie, prawie 28-kilometrową, bardzo trudną trasą nr 040 noszącą miano szlaku o największej różnicy poziomów na skalę Hiszpanii (niemal 3718 m) i wyróżniającą się niezwykle interesującym urozmaiceniem krajobrazowym - zobaczymy tam lasy wawrzynowe, sosnowej gaje, widoki na Dolinę Orotavy i sylwetkę Pico del Teide. Ma ona początek przy plaży El Socorro, wiedzie przez dzielnicę Tigaiga w Los Realejos, punkt widokowy i miejsce startu dla paralotni Mirador El Lance do La Fortaleza w Parku Narodowym Teide, skąd następnie prowadzi w stronę  Montaña Blanca, gdzie rozpoczyna się wyżej opisany szlak numer 7 na wulkan. 

 • Przejście tej trasy dzieli się zazwyczaj na dwa dni zatrzymując się w schronisku Altavista.
 • Do miejsca rozpoczęcia szlaku w okolicach El Socorro można dojechać autobusem z Puerto de La Cruz (353, 363 albo 325) lub z Los Realejos (546).  Jeśli zostawiliśmy samochód przy wyjściu na szlak, możemy tam wrócić autobusem nr 348 odjeżdżającym o godz. 16:00 z Parku Narodowego Teide do Puerto de La Cruz.

W 2016 roku przeznaczono sumę 470.000,- EUR na przystosowanie tej trasy do ruchu turystycznego, poprawę jej bezpieczeństwa i stosowne oznakowanie. Proces homologacji pozwalający włączyć szlak 040 do siatki tras na Teneryfie planuje się zakończyć w 2017 roku. 

Nocleg w schronisku Altavista

Schronisko z 54 łóżkami zapewnia ciepłą pościel, toalety (nie ma pryszniców) i bezpłatny zasięg WIFI, dostępna jest wyposażona kuchnia, w której są mikrofalówki do podgrzania jedzenia, ale trzeba przynieść własne,  ponieważ na miejscu można kupić tylko ciepłe i zimne napoje z automatów. Wysoka cena napojów w puszkach (5,-EUR) uzasadniona jest tym, że dostawca musi je tutaj przynieść na plecach. Można skorzystać z terminala internetowego na monety. Nocleg kosztuje 25,- EUR (w promocji obejmującej dni od niedzieli do czwartku w niskim sezonie 21,- EUR), pobyt limitowany jest do JEDNEJ nocy, miejsce trzeba zarezerwować wcześniej przez internet na stronie Teleferico del Teide, do której linka podajemy tutaj: Rezerwacja noclegu w schronisku Altavista

 • Nie zaleca się nocowania na tej wysokości kobietom w ciąży i dzieciom w wieku do lat 8.
 • Należy wziąć pod uwagę, że po noclegu na wysokości zbliżonej do tej, na której znajduje się miejscowość Cusco (3399 m) w peruwiańskich Andach można obudzić się z silnym bólem głowy, mdłościami i innymi dolegliwościami związanymi z chorobą wysokościową.

Nocując w Altavista nie trzeba uzyskiwać odrębnego pozwolenia na wejście na Teide - jest ono automatycznie udzielane wszystkim gościom schroniska, ale trzeba wyruszyć na wulkan przed świtem, by zejść z objętego restrykcjami szlaku nr 10 przed godziną 9 rano. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą latarki.

Schronisko trzeba opuścić przed godziną 7:30, można zostawić plecak i odebrać go w drodze powrotnej z wulkanu. Jeśli zamierzamy zjechać kolejką, należy poinformować o tym personel schroniska. 

Do schroniska można oczywiście także dostać się korzystając z kolejki (Teleferico), idąc z jej stacji górnej szlakiem nr 11 do punktu widokowego Mirador de La Fortaleza, a następnie szlakiem nr 7 do schroniska. Poziom trudności tej trasy uważa się za średni, a jej przejście zajmuje ok. godziny. 

 

Wycieczki na Teide z przewodnikiem

W ofercie administratora kolejki na Teide znajduje się coraz szerszy wybór propozycji aktywności pozwalających poznać najbardziej znany kanaryjski wulkan i Park Narodowy Teide pod opieką wyspecjalizowanych przewodników.

Należą do nich trzy rodzaje wycieczek do krateru wulkanu El Teide których organizator oferuje również transport uczestników z hotelu lub apartamentu położonego w miejscowościach turystycznych Teneryfy do miejsca rozpoczęcia wędrówki i z powrotem:

 1. Wejście szlakiem nr 10 ze stacji górnej La Rambleta na krater Teide:  52,50 EUR (dziecko 6-13 lat 26,25,- EUR) bez transferu; z transferem z Puerto de La Cruz lub z kurortów południa i zachodu wyspy 71,50 EUR (35,75 EUR); ceny obejmują bilet na kolejkę. Czas trwania - 3 h, w tym transfer, poziom trudności - wysoki, różnica poziomów 159 m.
 2. Wycieczka VIP na wulkan El Teide - trwająca 5,5 h wycieczka, której termin uzgadniany jest indywidualnie z klientem. Obejmuje indywidualny transport uczestnika i jego rodziny lub przyjaciół z dowolnego hotelu lub mieszkania na Teneryfie, zwiedzanie Parku Narodowego Teide, bilet na kolejkę na  El Teide, specjalne pozwolenie na wejście na krater z puli dla organizatorów wycieczek.  Wchodzi się pod górę 173 m, poziom trudności - wysoki.  Koszt udziału: 127,- EUR za osobę, dziecko 8-13 lat 63,50 EUR, bilet na kolejkę wliczony w cenę. Cena nie obejmuje jedzenia.
 3. Trekking z Montaña Blanca na krater El Teide - wycieczki odbywają się w czwartki i trwają 6,5 h, w tym odpoczynek adaptacyjny w schronisku Altavista. Przechodzi się ok. 8 km, różnica poziomów 1500 m pod górę i 173 m w dół, poziom trudności - wysoki.  Koszt udziału w trekkingu: 71,50 EUR, w tym bilet na zjazd kolejką i transport z hotelu lub apartamentu z miejscowości Los Cristianos, Playa de Las Americas, Costa Adeje, Costa del Silencio, Golf del Sur, Puerto Santiago lub innej po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem.  Cena nie obejmuje napojów i jedzenia.  Udział w trekkingu można zarezerwować w tym miejscu

 

UWAGA:

 • Potwierdzenie udziału w każdej z trzech wyżej wymienionych wycieczek uzależnione jest od uzyskania pozwolenia na wejście na krater Teide od administracji Parku Narodowego Teide, o które występuje organizator imprezy. Administracja ma 72 godziny na wydanie potwierdzenia. Jeśli na wybrany dzień nie będzie już miejsc przydzielanych z puli pozwoleń dla organizatorów turystyki aktywnej, automatycznie otrzymuje się zwrot wpłaconej zaliczki na kartę kredytową lub konto PayPal. 
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
 • Wulkan Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.