Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Playa Martianez

Playa Martianez
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


P

Puerto de La Cruz

Współrzędne GPS

28.41959 N,-16.54182 W
28°25.175' N,16°32.509' W

W pobliżu

Playa Martianez to wulkaniczna plaża we wschodniej części kurortu Puerto de La Cruz położonego na północy Teneryfy, nazywana także Plażą Wąwozową, ze względu na położenie u stóp wąwozu Barranco Martianez.

Jej część sąsiadująca z basenami Costa Martianez to spokojna zatoczka kąpielowa chroniona przez sztuczny falochron. Na obszarze bliżej klifu panują idealne warunki do surfingu. Działa tutaj szkoła tego sportu i wypożyczalnia sprzętu,  czasami odbywają się również mistrzostwa.

Uroku tej plaży dodaje sąsiedztwo spacerowej promenady z ławeczkami, na których można odpocząć w cieniu tropikalnej roślinności oraz widoki na dolinę Orotavy. Przy promenadzie pomnik burmistrza  Isidoro Luz Carpenter nazywanego Juliuszem Verne z Puerto de La Cruz, za którego kadencji dzięki uchwalonemu w 1958 roku Planowi Zagospodarowania rozpoczął się turystyczny rozwój  tego miasta.

  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.