Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Oliva
Fuerteventura,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Fuerteventura


M

35469 La Oliva

Współrzędne GPS

28.61125 N,-13.92789 W
28°36.675' N,13°55.674' W

W pobliżu

La Oliva to usytuowane na północy Fuerteventury spokojne miasteczko położone wśród pól starej lawy (malpaís), z białymi domkami i malowniczymi wiatrakami w okolicy. Stolica wyspy przez kilkadziesiąt lat XIX wieku, dzisiaj siedziba władz gminy o tej nazwie.

Warto zwiedzić położony na przeciwko Urzędu Miasta (Calle Generalísimo Franco, 7) XVIII-wieczny kościół Nuestra Señora de Candelaria, z barokowym ołtarzem i wieżą kontrastującą z bielą budynku wieżą z czarnego kamienia, która służyła do wypatrywania pirackich statków. Ten trzynawowy kościół jest jednym z największych na Fuerteventurze.

Koniecznie należy odwiedzić usytuowane w pobliżu Centro de Arte Canario "Casa Mané" oraz Casa de Los Coroneles.

We wtorki i w piątki przy XIX-wiecznym budynku Casa del Coronel w godzinach 10:00-14:00 odbywa się jarmark z lokalnymi produktami spożywczymi i rzemiosłem. W tym terminie można także wziąć udział w zwiedzaniu zabytków miasta prowadzonym przez grupę teatralną, której członkowie wcielają się w postaci dawnych mieszkańców zwiedzanych obiektów (tzw. "Rutas teatralizadas" lub "Ruta de los Coroneles" prowadzące przez Casa de La Cilla, Casa de Los Coroneles, Casa Mane i kościół Iglesia de La Candelaria). 

  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Fuerteventury poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.