Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Festiwal Klaunów 2015

Festiwal Klaunów w Gran Tarajal na Fuerteventurze 20-22.11.2015

17 listopada 2015

40 klaunów z Europy, Afryki i Ameryki z silną reprezentacją klaunów z Wysp Kanaryjskich w najbliższy piątek opanuje plażę, promenadę i ulice miasta Gran Tarajal położonego na południu Fuerteventury. Przedstawienia, parady, koncerty i wartsztaty dla dzieci potrwają do niedzieli, 22 listopada 2015. Zaplanowano także atrakcje dla dorosłych.

Imprezy będą miały miejsce równolegle na 3 estradach, między którymi publiczność będzie mogła się przemieszczać. Inaugurację festiwalu zaplanowano na piątek, 20.11.2015 na godzinę 17:00, kiedy to przedstawienia zapewnią zabawę dzieciom do godziny 21:45.  Od godziny 17:00 do 21:00 na estradzie „El Circo de WBS” odbędą się warsztaty dla dzieci, na których będzie można się nauczyć sztuczek klaunów i akrobacji. 

Jedną a głównych atrakcji sobotniego dnia festiwalu będzie zaplanowana na godziny 11:30 – 13:15 największa na Wyspach Kanaryjskich parada klaunów ze śmiesznymi autami, monocyklami, rowerami czterokołowymi, oryginalnymi pojazdami, wozami konnymi, kucykami i osiołkami, oldtimerami, grupami bębniarzy i muzyką na żywo.

Po paradzie klauni będą zabawiać najmłodszą publiczność do godziny 21:30, podczas gdy zaplanowane na ten dzień spektakle dla dorosłych potrwają od 21:45 do 01:30.  Sprawności i sztuczki klaunów będzie można zgłębiać w godzinach od 17:00 do 21:00.

W niedzielę, 22 listopada przedstawienia klaunów będą miały miejsce na estradzie przy promenadzie w godzinach od 11:00 do 14:30.

Poza imprezami opisanymi powyżej przy promenadzie będzie także strefa tańca, gdzie będzie można przyłączyć się do pląsów klaunów tańczących, śtrefa piosenki z klaunami śpiewającymi, strefa marionetek, strefa improwizacji oraz plac zabaw dla dzieci z dmuchanymi zamkami.

Zadbano również o to, by festiwal zapewnił odrobinę radości także osobom chorym i starszym – w ciągu dni poprzedzających imprezy  zaplanowano kurs klaunów szpitalnych dla wolontariuszy oraz odwiedziny w szpitalu i domu seniora.

Na cały festiwal wstęp wolny.

Pokaz slajdów i film z Festiwalu Pajaców w Gran Tarajal na Fuerteventurze z woku 2013

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, Atrakcje dla dzieci, Fuerteventura Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.