Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Festiwal Klaunów 2015

Festiwal Klaunów w Gran Tarajal na Fuerteventurze 20-22.11.2015

17 listopada 2015

40 klaunów z Europy, Afryki i Ameryki z silną reprezentacją klaunów z Wysp Kanaryjskich w najbliższy piątek opanuje plażę, promenadę i ulice miasta Gran Tarajal położonego na południu Fuerteventury. Przedstawienia, parady, koncerty i wartsztaty dla dzieci potrwają do niedzieli, 22 listopada 2015. Zaplanowano także atrakcje dla dorosłych.

Imprezy będą miały miejsce równolegle na 3 estradach, między którymi publiczność będzie mogła się przemieszczać. Inaugurację festiwalu zaplanowano na piątek, 20.11.2015 na godzinę 17:00, kiedy to przedstawienia zapewnią zabawę dzieciom do godziny 21:45.  Od godziny 17:00 do 21:00 na estradzie „El Circo de WBS” odbędą się warsztaty dla dzieci, na których będzie można się nauczyć sztuczek klaunów i akrobacji. 

Jedną a głównych atrakcji sobotniego dnia festiwalu będzie zaplanowana na godziny 11:30 – 13:15 największa na Wyspach Kanaryjskich parada klaunów ze śmiesznymi autami, monocyklami, rowerami czterokołowymi, oryginalnymi pojazdami, wozami konnymi, kucykami i osiołkami, oldtimerami, grupami bębniarzy i muzyką na żywo.

Po paradzie klauni będą zabawiać najmłodszą publiczność do godziny 21:30, podczas gdy zaplanowane na ten dzień spektakle dla dorosłych potrwają od 21:45 do 01:30.  Sprawności i sztuczki klaunów będzie można zgłębiać w godzinach od 17:00 do 21:00.

W niedzielę, 22 listopada przedstawienia klaunów będą miały miejsce na estradzie przy promenadzie w godzinach od 11:00 do 14:30.

Poza imprezami opisanymi powyżej przy promenadzie będzie także strefa tańca, gdzie będzie można przyłączyć się do pląsów klaunów tańczących, śtrefa piosenki z klaunami śpiewającymi, strefa marionetek, strefa improwizacji oraz plac zabaw dla dzieci z dmuchanymi zamkami.

Zadbano również o to, by festiwal zapewnił odrobinę radości także osobom chorym i starszym – w ciągu dni poprzedzających imprezy  zaplanowano kurs klaunów szpitalnych dla wolontariuszy oraz odwiedziny w szpitalu i domu seniora.

Na cały festiwal wstęp wolny.

Pokaz slajdów i film z Festiwalu Pajaców w Gran Tarajal na Fuerteventurze z woku 2013

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, Atrakcje dla dzieci, Fuerteventura Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.