Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Fuerteventura >> Uwalnianie żółwi na plaży Cofete

Uwalnianie żółwi na plaży Cofete
Fuerteventura,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Fuerteventura


D

El Cofete

Współrzędne GPS

28.11553 N,-14.37627 W
28°6.932' N,14°22.576' W

W pobliżu

Na świecie żyje 8 gatunków żółwi morskich, z których aż 4 można spotkać w wodach otaczających Fuerteventurę. We współpracy z rządem Wysp Zielonego Przylądka i przy udziale wolontariuszy związanych z ochroną środowiska, na zachodnim wybrzeżu wyspy, zarząd Fuerteventury prowadzi projekt ponownego wprowadzania zagrożonego wyginięciem gatunku żółwia "tortuga boba" (caretta caretta). Żółwie przychodzą na świat w zainstalowanych gniazdach na plażach w Cofete, skąd przenoszone są specjalnego żłobka prowadzonego przez wolontariuszy w Morro Jable - basenów z wodą morską, gdzie są karmione aż do momentu uzyskania odpowiednioego rozmiaru. W ten sposób zwiększane są ich szanse na przeżycie. Około roku po wykluciu są uwalniane na dzikich plażach Fuerteventury. Po 15 latach, gdy osiągną dorosłość, wrócą na plaże by złożyć jaja.

Jednym z największych niebezpieczeństw zagrażających żółwiom morskim na wolności są plastikowe torby - żółwie mylą je z meduzami, którymi się odżywiają.

Termin najbliższego uwolnienia małych żółwi przewiduje się na czerwiec - sierpień na plaży w Gran Tarajal oraz na plaży Cofete.

W pobliżu:

Mapa Fuerteventury poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.