Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Fuerteventura >> Muzeum Sztuki Kanaryjskiej Casa Mané

Muzeum Sztuki Kanaryjskiej Casa Mané
Fuerteventura,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Fuerteventura


S

C/ Salvador Manrique de Lara S\N

35640 La Oliva

Telefon 928 86 82 33

Współrzędne GPS

28.60862 N,-13.92593 W
28°36.517' N,13°55.556' W

W pobliżu

Centro de Arte Canario, położone na przeciwko Casa de los Coroneles , w pięknej posiadłości z XVIII w., o typowej, fuerteventurskiej architekturze, Muzeum Sztuki Kanaryjskiej Casa Mané to jedyna stała galeria sztuki na Fuerteventurze. Powstało w roku 1991 z inicjatywy miłośnika sztuki i artysty Manuela Delgado Camino, który nabył dom należący niegdyś do lekarza Blas Curbelo z marzeniem, by po odrestaurowaniu według własnego projektu go przenieść tu część swojej kolekcji. Galerią kieruje córka jej właściciela.

Prace artystów kanaryjskich można podziwiać nie tylko w przestrzennych, stylowych wnętrzach, ale i spacerując po ogrodzie obsadzonym lokalną roślinnością i wypełnionym nowoczesnymi rzeźbami i instalacjami. W otoczenie doskonale zostało wkomponowane stadko metalowych kóz. Wart zwrócić szczególną uwagę na prace wybitnego lanzaroteńskiego artysty, Cesara Manrique. W sklepiku można zakupić po przystępnych cenach autentyczne pamiątki z wyspy: mniejsze dzieła, książki, ceramikę, sitodruki, reprodukcje itp.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 17:00.

W pobliżu:

Mapa Fuerteventury poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.