Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Palmetum

Zwiedzanie z przewodnikiem nowego ogrodu botanicznego w Santa Cruz de Tenerife

10 października 2013

 

PALMETUM to ogród botaniczny, który powstał jako unikalny na skalę światową projekt przekształcenia miejskiego wysypiska śmieci w zieloną wyspę w mieście. Zakładany przez niemal 30 lat, mieści ponad 1400 gatunków roślin, w tym ponad 500 palm pochodzących z całego świata oraz wodospady, lagunki i strumyki.

Położony na obszarze 12 hektarów na wzniesieniu Lazareto nad wybrzeżem Santa Cruz de Tenerife oferuje wspaniałe widoki na ocean, stolicę Teneryfy i pasmo gór Anaga.

Bezpłatne zwiedzanie ogrodu odbywa się w piątki i soboty o ogdz. 17:30 oraz w niedzielę o godz. 10:30, konieczne wcześniejsza rezerwacja (Fundación Santa Cruz Sostenible tel. 922 534 477 lub e-mail info@santacruzsostenible.com ).

Oprowadzania po ogrodzie z przewodnikiem planowane są do końca października, następnie ogród Palmetum zostanie udostępniony mieszkańcom i turystom, a dochód z biletów wstępu zostanie przeznaczony na jego utrzymanie.

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.