Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Winobranie Lanzarote

Święto Winobrania na Lanzarote 15.08.2018

2 marca 2018

Wulkaniczne winnice regionu La Geria na Lanzarote to obszar, w którym zbiór owoców rozpoczyna się najwcześniej z wszystkich winiarskich regionów północnej półkuli.

W latach obfitujących w wysokie temperatury zbiory ruszają już w drugiej połowie lipca lub na początku sierpnia. Bywa, że oficjalnie rozpoczyna zbiory położona w Punta Mujeres na północy wyspy Bodega Los Bermejos. Szczęściarze, którym udało się zaplanować urlop na Lanzarote w tym terminie oprócz wspomnień niesamowitego smaku dojrzewających w wulkanicznych popiołach owoców mają szanse przywieźć wspaniałe zdjęcia unikalnego krajobrazowo regionu La Geria, z pracującymi tam całymi rodzinami i  ciągniętymi przez osiołki wozami załadowanymi koszami z winogronami.

 

Festiwal Winobrania w winnicy La Geria na Lanzarote

Podczas Festiwalu Winobrania w winnicy La Geria na Lanzarote można zobaczyć pacę wielbłądów w winnicy

Święto Winobrania w La Geria na Lanzarote

W winnicy La Geria organizuje się w dzień święta Virgen de La Caridad, 15 sierpnia,  winne dożynki, Fiestas de la Vendimia (Święto Winobrania) Podczas święta winobrania można pognieść stopami winogrona, posłuchać ludowej muzyki i degustować wina. Ta i inne winnice regionu przygotowują na ten dzień świąteczne menu.

Tego dnia w winnicy La Geria kosze z winogronami wożone są przez wielbłądy, tak jak to miało miejsce w przeszłości, gdy zwierzęta te nie pracowały w Parku Narodowym Timanfaya wożąc na grzbietach turystów. W minionych stuleciach były one wykorzystywane do prac w rolnictwie i do przewożenia towarów.

Fiestas de Vendimia 2018 rozpoczną się 15.08.2018 o godzinie 9 rano w winnicy La Geria. Wstęp wolny, rezerwacja nie jest wymagana. Festiwal Winobrania na Lanzarote odwiedzany jest corocznie przez ponad 1000 osób. Można wziąć udział w zbieraniu, ważeniu winogron, wyciskaniu moszczu i innych tradycyjnych pracach oraz zobaczyć próbkę folkloru Lanzarote.

Oferty wczasów na Lanzarote w terminie Festiwalu Winobrania dostępne są na naszym Portalu w tym miejscu: Wczasy na Wyspach Kanaryjskich

 

Święto Winobrania La Geria

Pokaz tradycyjnych prac podczas Święta Winobrania

 

Ponadto, w ramach barwnego  festiwalu folklorystycznego na cześć patronki regionu La Geria, Virgen de la Caridad, odbędą się:

– wspólne grillowanie przy akompaniamencie zespołu Janubio (wtorek, 14.08 godz. 19:30)

– msza, po której  wystąpi grupa folklorystyczna A.F. Rubicon (środa, 15.08 godz. 19:00 w kaplicy La Geria).

 

REKLAMA

Film z Fiestas de Vendimia Lanzarote 2012

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, Fiesty, Lanzarote Tagi: ,

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.