Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Winobranie Lanzarote

Święto Winobrania na Lanzarote 15.08.2018

2 marca 2018

Wulkaniczne winnice regionu La Geria na Lanzarote to obszar, w którym zbiór owoców rozpoczyna się najwcześniej z wszystkich winiarskich regionów północnej półkuli.

W latach obfitujących w wysokie temperatury zbiory ruszają już w drugiej połowie lipca lub na początku sierpnia. Bywa, że oficjalnie rozpoczyna zbiory położona w Punta Mujeres na północy wyspy Bodega Los Bermejos. Szczęściarze, którym udało się zaplanować urlop na Lanzarote w tym terminie oprócz wspomnień niesamowitego smaku dojrzewających w wulkanicznych popiołach owoców mają szanse przywieźć wspaniałe zdjęcia unikalnego krajobrazowo regionu La Geria, z pracującymi tam całymi rodzinami i  ciągniętymi przez osiołki wozami załadowanymi koszami z winogronami.

 

Festiwal Winobrania w winnicy La Geria na Lanzarote

Podczas Festiwalu Winobrania w winnicy La Geria na Lanzarote można zobaczyć pacę wielbłądów w winnicy

Święto Winobrania w La Geria na Lanzarote

W winnicy La Geria organizuje się w dzień święta Virgen de La Caridad, 15 sierpnia,  winne dożynki, Fiestas de la Vendimia (Święto Winobrania) Podczas święta winobrania można pognieść stopami winogrona, posłuchać ludowej muzyki i degustować wina. Ta i inne winnice regionu przygotowują na ten dzień świąteczne menu.

Tego dnia w winnicy La Geria kosze z winogronami wożone są przez wielbłądy, tak jak to miało miejsce w przeszłości, gdy zwierzęta te nie pracowały w Parku Narodowym Timanfaya wożąc na grzbietach turystów. W minionych stuleciach były one wykorzystywane do prac w rolnictwie i do przewożenia towarów.

Fiestas de Vendimia 2018 rozpoczną się 15.08.2018 o godzinie 9 rano w winnicy La Geria. Wstęp wolny, rezerwacja nie jest wymagana. Festiwal Winobrania na Lanzarote odwiedzany jest corocznie przez ponad 1000 osób. Można wziąć udział w zbieraniu, ważeniu winogron, wyciskaniu moszczu i innych tradycyjnych pracach oraz zobaczyć próbkę folkloru Lanzarote.

Oferty wczasów na Lanzarote w terminie Festiwalu Winobrania dostępne są na naszym Portalu w tym miejscu: Wczasy na Wyspach Kanaryjskich

 

Święto Winobrania La Geria

Pokaz tradycyjnych prac podczas Święta Winobrania

 

Ponadto, w ramach barwnego  festiwalu folklorystycznego na cześć patronki regionu La Geria, Virgen de la Caridad, odbędą się:

– wspólne grillowanie przy akompaniamencie zespołu Janubio (wtorek, 14.08 godz. 19:30)

– msza, po której  wystąpi grupa folklorystyczna A.F. Rubicon (środa, 15.08 godz. 19:00 w kaplicy La Geria).

 

REKLAMA

Film z Fiestas de Vendimia Lanzarote 2012

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, Fiesty, Lanzarote Tagi: ,

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.