Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

By Tvabutzku1234 (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Festiwal Wielkich Żaglowców w Gran Tarajal na Fuerteventurze 4-6.01.2015

18 grudnia 2014

Nabrzeże portowe Gran Tarajal podczas długiego weekendu świąt Trzech Króli od 4 do 6 stycznia 2015 r. będzie gościć Festiwal Wielkich Żaglowców.

 

Do miasta wpłyną trzy jednostki:

ALEXANDER VON HUMBOLDT II  – niemiecki bark zbudowany w 2011 roku jako następca słynnego Alexander von Humboldt z 1906 roku, o długości 65 m, szerokości 10 m, charakterystycznym, zielonym kadłubie i 24 żaglach o powierzchni 1360 m2.  Jego załoga to wolontariusze.  Pływa zazwyczaj po morzach Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym i Atlantyku. Może zabrać na pokład 79 pasażerów i pełni rolę żaglowca szkoleniowego, na którego pokładzie można uczyć się żeglarstwa i nawigacji oceanicznej.

ROALD AMUNDSEN – pływający pod banderą niemiecką żaglowiec dwumasztowy zbudowany w 1952 r i odrestaurowany w 1992 r, o długości 50 m, szerokości 7 m i 18 żaglach o powierzchni 850 m2.  Stała załoga tego szkoleniowego żaglowca liczy 17 osób, które są wspomagane  przez praktykantów.  Na pokład może on zabrać 40 pasażerów. Pływa po Morzu Śródziemnym, Atlantyku, Morzu Północnym i Bałtyku.

TENACIOUS – zbudowany w 2000 roku brytyjski żaglowiec trzymasztowy  o długości 54 m i szerokości 10 m. Powierzchnia jego żagli to 1217 m2. Jego załoga stała wraz z podróżnikami, których zabiera na pokład liczy 40 osób. Służy fundacji Jubilee Sailing Trust  działającej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im udziału w przygodzie pod żaglami.

 

Imprezę uzupełnią targ z produktami lokalnego rzemiosła, występy grup muzycznych, wycieczki i inne atrakcje.

Dokładne terminy wpłynięcia i wypłynięcia tych jednostek do portu w Gran Tarajal uzależnione są od warunków meteorologicznych.

 

Reportaż Telewizji Deutsche Welle o żaglowcu Alexander von Humboldt II

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Atrakcje dla dzieci, Fuerteventura Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.