Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Teneryfai Lanzarote

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • samolot Binter Canarias na Lanzarote
  • Hotel
3316 PLN / 13 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

16579 PLN / 13 dni

Cena łączna za 5 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę (planowane godziny lotów 11:50 - 16:20) przejazd wynajętym samchodem ok. 91 km (ok. 1 h 15 min) do pierwszego miejsca zakwaterowania). Tradycyjny, kanaryjski domek z widokiem na ocean ma 174 m2, 3 sypialnie, taras, ogród, grill. Wyposażony jest w pralkę i bezpłatne WIFI. Położony jest w dolinie Orotavy znane z nieformalnych jadłodajni prowadzonych przy winnicach, tzw. guachinches. Jedno z nich, wyróżniające się bardzo ładnym wystrojem Guachinche El Romanze znajduje się 2 km od posiadłości. Mały sklep spożywczy, cukiernia i bar w centrum wuoski 3 km od domku. Większy supermarket w centrum miasteczka La Orotava (6 km). Kilka kilometrów od domku znajdują się strefy rekreacyjne, z których można wyruszać na niewymagające dużego wysiłku piesze wycieczki w lasach (np. Llano de Los Corrales - Pinolere).

W okolicy warto zwiedzić zabytki starówki La Orotava, m.in. dom Casa de Los Balcones z kanaryjskimi balkonami z drewna tekowego oraz Muzeum Dywanów usypywanych w mieście corocznie z wulkanicznych piasków w ramach święta Bożego Ciała. Imponujące są ogrody Jardines del Marquesado de Quinta Roja oraz ogród botaniczny La Hijuela. W sobotę koniecznie trzeba się wybrać na lokalny targ rolniczy z owocami, warzywami, słodkimi wypiekami i domowymi przetworami. Do najbliższej plaży, malowniczej i ustronnie położonej El Bollullo ok. 10 km (nie wolno się tam kąpać ze względu na silne prądy). Można się wybrać także na plaże popularnego kurortu Puerto de La Cruz (ok. 11 km)

Do Parku Narodowego Teide z trzecim co do wielkości wulkanem świata, Pico del Teide, na który wjeżdża się kolejką linową, ok. 322 km widokową trasą. Dolina Orotavy jest również dobrą bazą dla wycieczek wzdłuż północnego wybrzeża wyspy, gdzie można zwiedzić z przewodnikiem Jaskinię Wiatru (Cueva del Viento) w Icod de Los Vinos, wybrać się na spacer wśród bananowych plantacji w regionie El Guincho, zobaczyć zabytkowe hacjendy i kościoły w gminie Los Realejos, odwiedzić kultową cukiernię El Aderno w Buenavista del Norte, przejść się łatwym szlakiem pieszym w wąwozie Toledo w okolicach Agua Garcia (20 km od domku), gdzie zachowały się okazy drzew laurisilva należące do najstarszych na Wyspach Kanaryjskich. Warto wybrać się także zobaczyć zachód słońca na półwyspie Teno na zachodzie wyspy lub w punkcie widokowym nad rybacką miejscowością El Pris.

Po 7 dniach dojazd do lotniska północnego, skąd odlatuje samolot na Lanzarote. Po przylocie przejazd wynajętym samochodem 28 km do kolejnego miejsca zakwaterowania. Dom ma 3 sypialnie i 2 łazienki, taras, wposażony jest w pralkę, zmywarkę i bezpłatne WIFI. Położony jest w miejscowości rybackiej La Santa znanej z pysznych krewetek i jednego z najlepiej wyposażonych kanaryjskich ośrodków sportowych, Club La Santa (surfing, joga, stand up paddle, nurkowanie, kajaki, kolarstwo, thriatlon i wiele innych dyscyplin). 23 km od domku mieści się stadnina, w której można uprawiać jazdę konną. Do spektakularnej plaży FGamara ok. 12 km, do plaż półwyspu Papagayo ok. 44 km.

Do Parku Narodowego Timanfaya z krajobrazami przypominającymi marsjańskie ok. 15 km, do ekologicznych ogrodów solnych Salinas de Janubio ok. 33 km, do udostępnionych do zwiedzania powulkanicznych jaskiń Jameos del Agua i Cueva de Los Verdes ok. 36 km. Idealna lokalizacja również dla trekkingów - ciekawy jest zaczynający się 11 km od domku w Mnacha Blanca szlak wokół kaldery Caldera Blanca, szlak wzdłuż wybrzeża w Parku Narodowym Timanfaya (jedyny szlak na terenie parku, w którym można poruszać się na własną rękę). Warto przejść także Ruta del Vino w regionie La Geria wśród winnic założonych w wulkanicznych popiołach oraz zobaczyć największą bombę wulkaniczną na wyspie znajdującą się w Parku Natury Los Volcanes (ok. 15 km od domku). W pólnocnej części bardzo przyjemny szlak wśród winnic prowadzi z okolic Ye (ok. 38 km od domku) na wulkan de La Corona. W tej części wyspy trzeba odwiedzić także dom Cesara Manrique w Haria oraz zaprojektowany przez tego architekta punkt widokowy Mirador del Rio.

Po 6 dniach przejazd na lotnisko 28 km i odlot do Wiednia (planowane godziny 12:20 - 18:05). Wycena biletów lotniczych Wiedeń - Teneryfa i Lanzarote - Weideń bez bagażu, przelot z Teneryfy na Lanzarote z bagażem w cenie.
Wylot: Wiedeń
Data wylotu: 2022-07-31 (niedziela)
Data powrotu: 2022-08-13 (sobota)

Cena lotu dla dorosłego: 351.19 EUR

1755.95 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.53)

Cena łączna za lot

samolot Binter Canarias na Lanzarote

390.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.53)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Casa El Nogal­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 3 sypialniami

Miejscowość: La Florida w Dolinie Orotavy

784.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.53)

Cena łączna za hotel

Hotel: Rocker House, tranquilidad junto a las olas­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
6 nocy

Apartament z 3 sypialniami

Miejscowość: La Santa

729.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.53)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2022-05-12

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.