Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Od 20 sierpnia 2013 można zwiedzać dom Césara Manrique w Haría na Lanzarote

7 września 2013

 

20 sierpnia udostępniono zwiedzającym dom, w którym najwybitniejszy artysta Lanzarote  mieszkał i pracował od 1988 roku aż do śmierci w wypadku drogowym w roku 1992.

Zaadaptowany na muzeum dom Manrique o powierzchni 1100 m usytuowany jest na parceli mierzącej ok. 120 arów w położonej w palmowej dolinie miejscowości Haría na północy Lanzarote.  Zaprojektowany i urządzony przez samego artystę, dom składa się z części mieszkalnej z sypialniami, salonami, łazienkami, patiami i basenem oraz ogrodu i pracowni. Znajdują się w nim meble, przedmioty użytku codziennego, dzieła sztuki, książki oraz materiały i narzędzia służące artyście do pracy.

Casa-Museo César Manrique w Haría można zwiedzać codziennie od 10:30 do 14:30 (ostatnie wejście o 13:50). Bilety: dorośli 10 EUR, dzieci 5 EUR.

 

César Manrique 1991 przed domem

César Manrique w domu w Haria w 1991 r. Fotografia José Luis Rojas. Copyright Fundación César Manrique

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Lanzarote Tagi: ,

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.