Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Od 20 sierpnia 2013 można zwiedzać dom Césara Manrique w Haría na Lanzarote

7 września 2013

 

20 sierpnia udostępniono zwiedzającym dom, w którym najwybitniejszy artysta Lanzarote  mieszkał i pracował od 1988 roku aż do śmierci w wypadku drogowym w roku 1992.

Zaadaptowany na muzeum dom Manrique o powierzchni 1100 m usytuowany jest na parceli mierzącej ok. 120 arów w położonej w palmowej dolinie miejscowości Haría na północy Lanzarote.  Zaprojektowany i urządzony przez samego artystę, dom składa się z części mieszkalnej z sypialniami, salonami, łazienkami, patiami i basenem oraz ogrodu i pracowni. Znajdują się w nim meble, przedmioty użytku codziennego, dzieła sztuki, książki oraz materiały i narzędzia służące artyście do pracy.

Casa-Museo César Manrique w Haría można zwiedzać codziennie od 10:30 do 14:30 (ostatnie wejście o 13:50). Bilety: dorośli 10 EUR, dzieci 5 EUR.

 

César Manrique 1991 przed domem

César Manrique w domu w Haria w 1991 r. Fotografia José Luis Rojas. Copyright Fundación César Manrique

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Lanzarote Tagi: ,

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.