Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

La Gomera

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • prom Fred Olsen Express
  • Hotel
3202 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

6404 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę południową (wylot 11:30 przylot o 16:25) przejazd autobusem ok. 16 km do Los Cristianos, skąd następnego dnia odpływa prom na La Gomerę. Nocleg w apartamencie z aneksem kuchennym położonym w centrum dużej, turystycznej miejscowości, 500 m od bazy promowej. W okolicy piekarnie, sklepy, kawiarnie, restauracje. Następnego dnia o godz 9 rano wypłynięcie promem do San Sebastian de La Gomera, przypłynięcie 9:50, drugie śniadanie z produktów zakupionych na targu Mercado Municipal (można je zjeść na plaży lub na ławce w parku przy Torra del Conde). Po zwiedzaniu miasta przejazd autobusem odjeżdżającym o godz. 15:30 do Hermigua (ok. 20 km). Z przystanku przejście do miejsca zakwaterowania ok. 1 km. Mieszkanie wakacyjne typu studio znajduje się w bliskiej odległości od centrum rolniczego miasteczka Hermigua, na zielonej północy wyspy. Z tarasu apartamentu roztaczają się widoki na góry i plantacje bananów. W sąsiedztwie jest sklep spożywczy i bar, w okolicy krótkiego spaceru jest cukiernia wytwarzająca znane również na innych wyspach tradycyjnie pieczone ciastka z La Gomery. Do nadmorskiej dzielnicy Santa Catalina ok. 15-minutowy spacer. W tej okolicy jest plaża i urządzone na terenie dawnego portu baseny naturalne, Pescante Hermigua. W tej dzielnicy w barze El Piloto można spróbować podawanej w drewnianych misach zupy z rukwi wodnej, specjału wyspy. 5-kilometrowy szlak prowadzi do ustronnej plaży Playa La Caleta. Autobusem można wybrać się na wycieczkę m.in. do miasteczek Agulo (nazywane Balkonem lub Cukierkiem Wysp Kanaryjskich) i Vallehermoso. Dysponując wynajętym samochodem (odbiór w San Sebastian) trzeba wybrać się do wioski Cercado, gdzie nadal wytwarza się ceramikę bez użycia koła garncarskiego oraz zobaczyć najstarsze smocze drzewo na La Gomerze, ponad 400-letnie Drago de Agalan rosnące w wąwozie Barranco de Tajonaje. Blisko jest też do szlaków wiodących po terenach Parku Narodowego Garajonay.

Po 7 dniach powrót na Teneryfę, odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 93 km (ok. 1,5 h) do kolejnego miejsca zakwaterowania. Apartament położony jest z dala od dużych kurortów wyspy, w spokojnej nadmorskiej miejscowości Bajamar na północnym wschodzie, u stóp Rezerwatu Biosfery Gór Anaga. Jest tu wulkaniczna plaża, baseny naturalne, kilka małych sklepów i dobra kawiarnia. Chodnikiem można przejść do sąsiedniej miejscowości Punta Hidalgo, gdzie znajduje się popularna wśród miejscowych restauracja lokalnej spółki rybackiej oraz pieszy szlak wzdłuż wybrzeża do latarni morskiej.

Przez następne dni zwiedzania gór Anaga (16 km samochodem do Cruz del Carmen, gdzie rozpoczyna się kilka pieszych szlaków w Rezerwacie, przejazd samochodem przez punkty widokowe Rezerwatu), starówki UNESCO miasta La Laguna, wycieczka do Parku Narodowego Teide (66 km), gdzie można przejść się którymś z łatwych szlaków pieszych u stóp trzeciego co do wielkości wulkanu świata. Stacjonując na wschodzie wyspy warto wybrać się np. na kilkukilometrowy spacer wzdłuż klifowego wybrzeża Acentejo, odwiedzić największy targ rolniczy wyspy w Tacoronte, przejść się nieznanym turystom szlakiem Stuletnich Strażników w okolicach Aguagarcia i odwiedzić którąś z prowadzonych przy rodzinnych winnicach jadłodajni, guachinches w okolicach Santa Ursula.

Lot powrotny do Polski 17:00 - przylot 23:35. Dojazd na lotnisko ok. 75 km. Wycena biletów lotniczych z małym bagażem kabinowym. Dodatkowy bagaż za opłatą.
Wylot: Warszawa-Modlin
Data wylotu: 2019-12-18 (środa)
Data powrotu: 2020-01-01 (środa)

Cena lotu dla dorosłego: 1457.00 PLN

2914.00 PLN

Cena łączna za lot
Informacje o locie i rezerwacja online

prom Fred Olsen Express

136.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.26)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Casa Endorfina Rooms and Apartments­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
1 noc

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Los Cristianos

68.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.26)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online

Hotel: Casa Creativa­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Studio

Miejscowość: Hermigua

290.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.26)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online

Hotel: Sweet Home­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
6 nocy

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Bajamar

325.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.26)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online
Data aktualizacji: 2019-08-31

Reklama

Copyright © 2012-2019 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.