Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

La Gomera

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • bilety promowe Teneryfa - La Gomera 2 os. dorosłe
  • Hotel
3246 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

6492 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę południową (wylot 16:00, przylot o 20:55), odbiór wynajętego samochodu (39 EUR na 1 dzień) i przejazd ok. 22 km do położonej 7 km od lotniska południowego miejscowości El Medano i zakwaterowanie w mini mieszkaniu 15 m2 typu studio z aneksem kuchennym położonym w spokojnej dzielnicy Arenas del Mar. W oddalonym o ok. 1,5 km centrum El Medano jest kilka miejsc czynnych do późnych godzin nocnych, w których będzie można coś zjeść wieczorem. Rano można zrobić zakupy na śniadanie w sklepie Superdino i w piekarni.

Następnego dnia przejazd ok. 25 km do bazy promowej w Los Cristianos, skąd odpływa prom na La Gomerę. Zwrot samochodu przy bazie promowej i przeprawa do San Sebastian de La Gomera (porannym o godz. 9:00 - 9:50, lub późniejszym 14:00 - 14:45/ 17:30 - 18:00)

Zakwaterowanie w mieszkaniu wakacyjnym 70 m2 z balkonem z widokiem na ocean, miasto i otaczające je wzgórza. Apartamenty oddalone są o ok. 800 m od bazy promowej w San Sebastian (konieczne jest podejście chodnikiem pod górkę). W odległości ok. 700 m znajduje się miejska hala targowa Mercado Municipal, w której można kupić uprawiane na wyspie tropikalne owoce, kozie sery, słodkie wypieki, świeże ryby, wina i inne produkty lokalne. 600 m jest do popularnej wśród miejscowych restauracji El Pajar, gdzie warto wstąpić na świeżą rybę. Do starówki z Domem Kolumba, fortecą Torre del Conde i tradycyjną architekturą krótki spacer. Warto się wybrać na położoną za portem niewielką plażę La Cueva. Można wybrać się też na dłuższą wędrówkę do położonego na półwyspie Punta Llana sanktuarium Nuestra Sanora de Guadalupe (ok. 6 km w jedną stronę). Z dworca autobusowego dostępne są połączenia m.in. do Hermigua, Agulo, Vallehermoso i Valle Gran Rey. Wynajętym samochodem (wypożyczalnia mieści się przy bazie promowej) łatwo dojechać do miejsc w których rozpoczynają się szlaki w Parku Narodowym Garajonay (np. na szczyt Alto de Garajonay, La Laguna Grande, Las Creces). Warto wybrać się też m.in. nad otoczone palmowymi gajami i niewielkimi gospodarstwami położone w wąwozach zalewy Chejelipes i Presa Encantadora, do wioski Cercado, gdzie nadal wyrabia się ceramikę bez użycia koła garncarskiego, do skał - pomników przyrody Roques Agando, do wąwozu Agalan, gdzie rośnie Drago de Agalan.

Po 7 dniach powrót na Teneryfę, odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 92 km (ok. 1,5 h) do kolejnego miejsca zakwaterowania. Apartament położony jest z dala od dużych kurortów wyspy, w spokojnej nadmorskiej miejscowości Bajamar na północnym wschodzie, u stóp Rezerwatu Biosfery Gór Anaga. Jest tu wulkaniczna plaża, baseny naturalne, kilka małych sklepów i dobra kawiarnia. Chodnikiem można przejść do sąsiedniej miejscowości Punta Hidalgo, gdzie znajduje się popularna wśród miejscowych restauracja lokalnej spółki rybackiej oraz pieszy szlak wzdłuż wybrzeża do latarni morskiej.

Przez następne dni zwiedzania gór Anaga (16 km samochodem do Cruz del Carmen, gdzie rozpoczyna się kilka pieszych szlaków w Rezerwacie, przejazd samochodem przez punkty widokowe Rezerwatu), starówki UNESCO miasta La Laguna, wycieczka do Parku Narodowego Teide (66 km), gdzie można przejść się którymś z łatwych szlaków pieszych u stóp trzeciego co do wielkości wulkanu świata. Stacjonując na wschodzie wyspy warto wybrać się np. na kilkukilometrowy spacer wzdłuż klifowego wybrzeża Acentejo, odwiedzić największy targ rolniczy wyspy w Tacoronte, przejść się nieznanym turystom szlakiem Stuletnich Strażników w okolicach Aguagarcia i odwiedzić którąś z prowadzonych przy rodzinnych winnicach jadłodajni, guachinches w okolicach Santa Ursula.

Lot powrotny do Polski 9:00 - przylot 15:35. Dojazd na lotnisko ok. 75 km. Wycena biletów lotniczych z małym bagażem kabinowym. Dodatkowy bagaż za opłatą.
Wylot: Warszawa-Modlin
Data wylotu: 2019-12-22 (niedziela)
Data powrotu: 2020-01-05 (niedziela)

Cena lotu dla dorosłego: 1600.00 PLN

3200.00 PLN

Cena łączna za lot

bilety promowe Teneryfa - La Gomera 2 os. dorosłe

136.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Estudio La Calma­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
1 noc

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: El Medano

42.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Apartamentos Casa Cathaysa­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: San Sebastian de La Gomera

361.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Apartamento Playa Piscinas Naturales­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
6 nocy

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Bajamar

230.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2019-08-31

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.