Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Festiwal Fiestas Patronales de Candelaria

Festiwal Fiestas Patronales de Candelaria
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


DF

Plaza Patrona de Canarias

Candelaria

Termin 2015-08-14  -  2015-08-15

Współrzędne GPS

28.3514 N,-16.36997 W
28°21.084' N,16°22.198' W

W pobliżu

Z całej Teneryfy wyruszają grupy pielgrzymów, często spędzając noc na szlaku, by na 14 sierpnia dotrzeć na tradycyjną procesję ku czci patronki Wysp Kanaryjskich. Rolnicy przyjeżdżają ciągniętymi przez woły, pięknie przystrojonymi powozami wypełnionymi płodami rolnymi, które złożone w ofierze, następnie trafią do najbardziej potrzebujących.

Przed bazyliką odgrywana jest scenka legendarnego objawienia się patronki pierwotnym mieszkańcom Teneryfy, Guanchom. W festiwalu folklorystyczym występują zespoły ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, plac przy bazylice w Candelarii jest wówczas pełen roztańczonych ludzi.

15 sierpnia ma miejsce uroczysta msza z udziałem władz państwowych, wojskowych i kościelnych Wysp Kanaryjskich.

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.