Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Teneryfa i La Gomera

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • prom Teneryfa La Gomera 4 os. wraz z samochodem Fred Olsen
  • Hotel
3303 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

13210 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych, 2 dzieci 2-12 lat

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę Południową (planowane godziny 10:35 - 15_40) odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 63 km (ok. 1 h) do pierwszego miejsca zakwaterowania. Wygodny dom agroturystyczny z dwoma sypialniami ma umeblowany taras z widokiem na ocean i wulkan Teide. Wyposażony jest w grill, pralkę i bezpłatne WIFI. Połonony jest na północy wyspy, na obrzeżach Icod de Los Vinos, miejscowości w której rośnie znajbardziej znany pominik przyrody wyspy, Tysiącletnie Smocze Drzewo. W centrum w każdą sobotę odbywa się mały targ rolniczy z lokalnymi warzywami, owocami, słodkimi wypiekami, garmerskimi kozimi serami i innymi produktami lokalnymi. Zakupy spożywcze można robić także w oddlonych o ok. 500 m supermarketach. Na kolonialnej starówce sklepiki z lokalnymi winami. W okolicach ok. 3 km znajduje się restauracja El Drago znana z lokalnych ryb viejas, które gotuje się tam z dodatkiem wody z oceanu. Ok. 1 km od domu mieści się nieformalna jadłodajnia Guachinche Miguel prowadzona przy winnicy, w której siedząc przy prostych stołach na gospodarskim podwórku można spróbować lokalnych potraw i domowych win.

Niespełna 4 km od domku znajduje się wulkaniczna jaskinia Cueva del Viento, będąca częścią njednego z najdłuższych tuneli wulkanicznych śwwiata. Zwiedza się ją z przewodnimiem. Ok. 20 km od domku rozciąga się obszar chroniony Rambla de Castro z XVIII-wiecznymi hacjendami, plantacjami bananów, zabytkową fortecą i palmowymi gajami. Wiedzie przez niego łatwy szlak pieszy wzdłuż wybrzeża. Do wulkanicznej plaży San Marcos ok. 4 km.

Dobra lokalizacja również do zwiedzania historycznych miast La Laguna, La Orotava, do stanowiących Rezerwat Biosfery gór Anaga, gdzie można wędrować po licznych szlakach pieszych w prehistorycznym lesie. Wynajętym autem łatwo dojechać także do Parku Narodowego Teide, do Garachico ze starówką wpisaną na Listę Dóbr Kultury Wysp Kanaryjskich i stworzonymi przez lawę basenami.

Po 7 dniach przejazd samochodem ok. 55 km do portu w Los Cristianos, z którego odpływają promy na La Gomerę. (Można popłynąć np. o godz. 9:30, lub późniejszym). Po 50-minuyowej przeprawie do San Sebastian de La Gomera przejazd ok.40 km do miejsca zakwaterowania. Domek ma 3 sypialnie, widokowy taras z grillem, ołożony jest w okolicach otoczonego palmowym gajem, malowniczego sztucznego zalewu Presa Encantadora. Zalew otoczony spacerową ścieżką jest rezerwatem ptaków. Otoczony jest domkami z ogródkami, którycn mieszkańcy nadal suszą kolby kukurydzy na płotach. Zakupy spożywcze można zrobić w oddalonej o ok. 2 km wiosce Vallehermoso, tam jest też kilka restuaracji. Najbliższe kąpielisko z basenami z oceaniczną wodą w odległości ok. 5 km. Najlepsze plaże do kąpieli z dziećmi w kurorcie Valle Gran Rey (30 km) można odwiedzać przy okazji zwiedzania różnych zakątków wyspy.

Przez kolejne dni piesze wycieczkipo Parku Narodowym Garajonay wraz z wejściem na najwyższy szczyt, Alto de Garajonay 1403 m n.p.m. łatwym szlakiem, wycieczka samochodowa trasą punktów widokowych, zwiedzanie miejscowości Vallehermoso z emblematyczną skałą Roque Cano oraz Agulo nazywanego balkonem Wysp Kanaryjskich. Warto wybrać się też na cały dzień do stolicy San Sebastian de La Gomera, gdzie jest wspaniała hala targowa z lokalnymi owocami i innymi produktami lokalnymi oraz do wąwozu Chejelipes. Koniecznie trzeba odwiedzić także wioskę Cercado, gdzie nadal wyrabia się ceramikę bez użycia koło garncarskiego oraz zobaczyć najstarsze smocze drzewo na wyspie, Drago de Agalan.

Powrót na Teneryfę porannym promem 7:00 - 7:50 i odlot do Warszawy (planowane godziny 16:20- 22:22).

Wycena biletów bez bagażu, który należy dobrać w zależności od potrzeb.
Wylot: Warszawa
Data wylotu: 2024-07-22 (poniedziałek)
Data powrotu: 2024-08-05 (poniedziałek)

Cena lotu dla dorosłego: 1648.00 PLN

Cena lotu dla dziecka 2-12 lat: 1648.00 PLN

6592.00 PLN

Cena łączna za lot
Informacje o locie i rezerwacja online

prom Teneryfa La Gomera 4 os. wraz z samochodem Fred Olsen

273.45 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.32)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Casa La Furnia­

Taras z grillem i widokiem na ocean i wulkan Teide, baseni

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Icod de Los Vinos

623.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.32)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online

Hotel: Casa Rural La Presa­

Dom z grillem w pobliży zalewu Presa Encantadora

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 3 sypialniami

Miejscowość: Vallehermoso

635.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.32)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online
Data aktualizacji: 2024-01-16

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.