Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Teneryfa i La Gomera

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • prom Teneryfa La Gomera 5 os. wraz z samochodem Fred Olsen
  • Hotel
2871 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

14354 PLN / 14 dni

Cena łączna za 5 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę Południową (planowane godziny 15:05 - 19_50) odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 63 km (ok. 1 h) do pierwszego miejsca zakwaterowania. Wygodny dom agroturystyczny z trzema sypialniami i dwoma łazienkami ma umeblowany taras z widokiem na ocean i wulkan Teide. Wyposażony jest w grill, pralkę i bezpłatne WIFI. Połonony jest na chlodniejszej północy wyspy, na obrzeżach Icod de Los Vinos, miejscowości w której rośnie znajbardziej znany pominik przyrody wyspy, Tysiącletnie Smocze Drzewo. W centrum w każdą sobotę odbywa się mały targ rolniczy z lokalnymi warzywami, owocami, słodkimi wypiekami, garmerskimi kozimi serami i innymi produktami lokalnymi. Zakupy spożywcze można robić także w oddlonych o ok. 500 m supermarketach. Na kolonialnej starówce sklepiki z lokalnymi winami. W okolicach ok. 3 km znajduje się restauracja El Drago znana z lokalnych ryb viejas, które gotuje się tam z dodatkiem wody z oceanu. Ok. 1 km od domu mieści się nieformalna jadłodajnia Guachinche Miguel prowadzona przy winnicy, w której siedząc przy prostych stołach na gospodarskim podwórku można spróbować lokalnych potraw i domowych win.

Niespełna 4 km od domku znajduje się wulkaniczna jaskinia Cueva del Viento, będąca częścią njednego z najdłuższych tuneli wulkanicznych śwwiata. Zwiedza się ją z przewodnimiem. Ok. 20 km od domku rozciąga się obszar chroniony Rambla de Castro z XVIII-wiecznymi hacjendami, plantacjami bananów, zabytkową fortecą i palmowymi gajami. Wiedzie przez niego łatwy szlak pieszy wzdłuż wybrzeża. Do wulkanicznej plaży San Marcos ok. 4 km.

Dobra lokalizacja również do zwiedzania historycznych miast La Laguna, La Orotava, do stanowiących Rezerwat Biosfery gór Anaga, gdzie można wędrować po licznych szlakach pieszych w prehistorycznym lesie. Wynajętym autem łatwo dojechać także do Parku Narodowego Teide, do Garachico ze starówką wpisaną na Listę Dóbr Kultury Wysp Kanaryjskich i stworzonymi przez lawę basenami.

Po 7 dniach przejazd samochodem ok. 55 km do portu w Los cristianos, z którego odpływają promy na La Gomerę. Po 50-minuyowej przeprawie do San Sebastian de La Gomera przejazd ok. 20 km (ok. 30 min) na przedmieścia małej miejscowości rlniczej La Gomera, gdzie mamy zarezerwowane kolejne noclegi. Mieszkanie wakacyjne posiada 2 sypialnie i salon z rozkładaną sofą oraz taras z grillem i widokiem na ocean oraz góry, wyposażony jest w pralkę i bezpłatne WIFU. W oddalonym o ok. 1 km centrum sklepy spożywcze, piekarnia i cukiernia z tradycyjnymi wypiekami, młyn wytwarzający gofio (mąka z prażonych, którą jada się na surowo) zdobywający 1 piejsca na licznych konkursach. Do ustronnej plaży Playa de La Caleta ok. 20 min samochodem. W niespełna godzinę można dojść do basenów naturalnych na terenie dawnego portu, Pescante de Hermigua. Miejscowość znana jest też ze skał Roques de Hermigua i muzeum etnograficznego Los Telares. Przez Hermigua przebiega 140-kilometrowy szlak pieszy GR-132 okrążający wyspę.

Przez kolejne dni piesze wycieczkipo Parku Narodowym Garajonay wrqz z wejściem na najwyższy szczyt, Alto de Garajonay 1403 m n.p.m. łatwym szlakiem, wycieczka samochodowa trasą punktów widokowych, zwiedzanie miejscowości Vallehermoso i okolic wraz z otoczonym palmami zalewem Presa Encantadora i skałą Roque Cano oraz Agulo nazywanego balkonem Wysp Kanaryjskich. Warto wybrać się też na cały dzień do San Sebastian de La Gomera oraz do wąwozu Chejelipes. Koniecznie trzeba odwiedzić także wioskę Cercado, gdzie nadal wyrabia się ceramikę bez użycia koło garncarskiego oraz zobaczyć najstarsze smocze drzewo na wyspie, Drago de Agalan.

Powrót na Teneryfę promem do południa i odlot do Katowic (planowane godziny 20:30 - 2:40).

Wycena biletów bez bagażu, który należy dobrać w zależności od potrzeb.
Wylot: Katowice
Data wylotu: 2022-07-29 (piątek)
Data powrotu: 2022-08-12 (piątek)

Cena lotu dla dorosłego: 1168.00 PLN

5840.00 PLN

Cena łączna za lot
Informacje o locie i rezerwacja online

prom Teneryfa La Gomera 5 os. wraz z samochodem Fred Olsen

358.70 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.68)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Casa La Furnia­

Taras z grillem i widokiem na ocean i wulkan Teide, 3 sypialnie, 2 łazienki

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 3 sypialniami

Miejscowość: Icod de Los Vinos

829.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.68)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online

Hotel: Casa Rural Los Patos­

Taras z grillem i widokiem na ocean

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Hermigua

630.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.68)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online
Data aktualizacji: 2022-05-12

Reklama

Copyright © 2012-2022 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.