Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> La Palma >> Salinas de Fuencaliente

Salinas de Fuencaliente
La Palma,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa La Palma


KZ

Fuencaliente

Telefon 922411523

Współrzędne GPS

28.4544 N,-17.84203 W
28°27.264' N,17°50.522' W

W pobliżu

Tworząc Salinas de Fuencaliente w 1967 r. zaimportowano typ salin na podobieństwo tych z Lanzarote. Na pamiątkę wybuchu wulkanu Teneguía w 1971, który na rok sparaliżował ich pracę, uzyskiwaną tu sól nazwano Sal Marina Teneguía. Saliny prowadzone są rodzinnie, mają powierzchnię 35.000m2, produkcja jest całkowicie ekologiczna, oparta na pracy ręcznej i ograniczona w przeważającej mierze do okresu letniego. Warto zrobić sobie tutaj roczny zapas wysokiej jakości soli obfitującej w mikroelementy. Jest świetna do gotowania, nie tylko papas arrugadas.

 

Ekosystem salin przyciąga do 50 gatunków ptaków, jesienią można tu spotkać nawet flamingi.

 

W 2013 roku uruchomiono w tym miejscu ośrodek informacyjny z muzeum, tematyczną restauracją El Jardin de Sal (Solny Ogród) i sklepem z pamiątkami. Restauracja specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza oraz produktów lokalnych. 

  • Salinas de Fuencaliente, La Palma, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa La Palmy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.