Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> La Palma >> Faro de Fuencaliente

Faro de Fuencaliente
La Palma,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa La Palma


S

Fuencaliente

Telefon 922 480 223

Współrzędne GPS

28.45534 N,-17.8434 W
28°27.32' N,17°50.604' W

W pobliżu

Na półwyspie Fuencaliente (Punta de Fuencaliente) dziwić może widok aż dwóch latarni morskich znajdujących się obok salin.

Starsza z nich, ta szara, pochodzi z 1903 roku i wprawdzie udało się jej przetrzymać aktywność aż trzech wulkanów, lecz szkody poczynione w strukturze budynku przez ostatni z nich, wulkan Teneguía w 1971 r., były zbyt duże, by mogła dalej spełniać swoje zadania. Zbudowano nową latarnię obok, a stara została po latach odrestaurowana i od 2001 r mieści się tam Centrum Informacyjne Rezerwatu Morskiego i Muzeum Morskie (Centro de Interpretación de la Reserva Marina y Museo del Mar). W pomieszczeniu stylizowanym wizualnie i dźwiękowo na wnętrze oceanu poznajemy florę i faunę Rezerwatu Morskiego La Palmy oraz zalety rybołóstwa ekologicznego.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w lecie od godz. 10:00 do 18:00, przez resztę roku do 09:00 do 17:00, wstęp gratis.

  • Faro de Fuencaliente, La Palma, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa La Palmy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.