Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Fortaleza
La Gomera,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa La Gomera


K

Chipude

Współrzędne GPS

28.10054 N,-17.27672 W
28°6.032' N,17°16.603' W

W pobliżu

La Fortaleza, nazywana przez pierwotnych mieszkańców La Gomery Argodey, to emblematyczna skała z czerwonego bazaltu o wysokości 1243 m, porośnięta endemiczną roślinnością, dominująca nad wioską Chipude i drogą z Las Hayas do La Dama. Bardzo dobrze ogląda się ją także z Miradoru de Igualero. Z uwagi na walory archeologiczne, geomorfologiczne i krajobrazowe wraz z otaczającym obszarem stanowiącym łącznie 53,2 ha została w 1994 roku ogłoszona Pomnikiem Przyrody.

Z badań przedmiotów znalezionych w wykopaliskach wynika, że miejsce to służyło do zgromadzeń i celów religijnych oraz jako schronienie, również przed kastylijskimi najeźdźcami.

  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie
  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie
  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie
  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa La Gomery poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.