Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Fortaleza
La Gomera,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa La Gomera


K

Chipude

Współrzędne GPS

28.10054 N,-17.27672 W
28°6.032' N,17°16.603' W

W pobliżu

La Fortaleza, nazywana przez pierwotnych mieszkańców La Gomery Argodey, to emblematyczna skała z czerwonego bazaltu o wysokości 1243 m, porośnięta endemiczną roślinnością, dominująca nad wioską Chipude i drogą z Las Hayas do La Dama. Bardzo dobrze ogląda się ją także z Miradoru de Igualero. Z uwagi na walory archeologiczne, geomorfologiczne i krajobrazowe wraz z otaczającym obszarem stanowiącym łącznie 53,2 ha została w 1994 roku ogłoszona Pomnikiem Przyrody.

Z badań przedmiotów znalezionych w wykopaliskach wynika, że miejsce to służyło do zgromadzeń i celów religijnych oraz jako schronienie, również przed kastylijskimi najeźdźcami.

  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie
  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie
  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie
  • La Fortaleza, La Gomera, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa La Gomery poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.