Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Gran Canaria >> Jardín Canario

Jardín Canario
Gran Canaria,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Gran Canaria


KX

Współrzędne GPS

28.06545 N,-15.45983 W
28°3.927' N,15°27.59' W

W pobliżu

Jardin Canario (czyli Ogród Kanaryjski) im. historyka i botanika José Viera y Clavijo to założony w 1952 roku przez szwedzkiego botanika Erica Sventeniusa w miejscowości Tafira Alta na Gran Canarii Ogród Botaniczny szczycący się mianem największego ogrodu botanicznego nie tylko na Wyspach Kanaryjskich, ale i na całym terytorium Hiszpanii. 

Na powierzchni 27 ha znajduje się ponad 2000 gatunków roślin,  w tym około 600 roślin endemicznych regionu Makaronezji.  Flora typowa dla Wysp Kanaryjskich wraz z roślinami z innych części świata współtworzy krajobraz od zboczy wTafira Alta aż do wąwozu Guiniguada. 

Ogród specjalizuje się w gromadzeniu i ochronie roślinności typowej dla archipelagu, z których endemicznych dla Wysp Kanaryjskich rośnie w nim ok. 500 gatunków. W tym unikalnym miejscu odwiedzający może w ciągu dłuższego spaceru zobaczyć zarówno rośliny porastające tereny nadmorskie jak i charakterystyczne dla wulkanicznych grzbietów sosny kanaryjskie, czy też lubiące wilgoć lasy wawrzynowe. Na placu Plaza Matías Vega poświęconym prezydentowi Urzędu Wyspy Gran Canaria, który przyczynił się do powstania ogrodu, kolekcja palm z około setką roślin z ponad pięćdziesięciu krajów świata, w tym palmy hawajskie, w ocalenie którego to gatunku przed wyginięciem wniosła wkład tutejsza placówka dzięki otrzymanym przed dwoma dekadami trzem nasionom z Hawajów. Szczególną uwagę przyciąga także las smoczych dracen i kolekcja ponad 10.000 sukulentów i kaktusów.  

Krajobraz uzupełniają dwie repliki historycznych mostów, jeziorko zamieszkałe przez ptaki, liczne groty, wodospady, tradycyjny budynek szopy pochodzący z okresu przed założeniem ogrodu, gdzie wyeksponowano narzędzia rolnicze z epoki. 

Ogród prowadzi także działalność naukowo-badawczą oraz bank zasobów genetycznych z nasionami gatunków roślin Makaronezji zagrożonych wyginięciem. 

Jardin Canario otwarty jest codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00, wstęp wolny. Na jego zwiedzenie trzeba przeznaczyć minimum dwie godziny. Kwitnące rośliny można zobaczyć tutaj o każdej porze roku, ale najbardziej obfity kwiatostan występuje wiosną począwszy od kwietnia.

Na terenie Ogrodu mieści się elegancka restauracja oferująca panoramiczne widoki na jego tarasy, specjalizująca się w kuchni fusion łączącej tradycje kanaryjskie z nowymi trendami gastronomicznymi.  Restauracja czynna jest od niedzieli do czwartku do godz. 10:00 do 18:00, w piątki i w soboty do godz. 24:00, dysponuje kącikiem zabaw dla dzieci. Poziom cen: średni/ wyższy. 

W części alejek dolnych partii Ogrodu można poruszać się na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym

 

Dojazd do Jardin Canario:

- samochodem drogą GC-110 

- z Las Palmas de Gran Canaria autobusami międzymiastowymi 301, 302, 303 z dworca autobusowego San Telmo (301 kursuje w dni robocze także z dworca Santa Catalina), lub którymś z miejskich, żółtych autobusów np. nr 7 z Teatro do Uniwersytetu.  Z przystanku przy kampusie uniwersyteckim w Tafira Alta idzie się ok. 600-800 m. Należy podejść do góry, skręcić w prawo i iść wzdłuż autostrady w stronę Santa Brigida, gdzie będzie tablica z napisem „Jardin Canario”.

 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria
 • Jardin Canario, Gran Canaria

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Gran Canarii poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.