Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Roque Nublo
Gran Canaria,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Gran Canaria


K

Współrzędne GPS

27.97024 N,-15.61264 W
27°58.214' N,15°36.758' W

W pobliżu

Roque Nublo to najbardziej emblematyczna skała Gran Canarii, budząca wśród canariones podobne emocje jak wulkan El Teide na Teneryfie. Była obiektem kultu pierwotnych mieszkańców, współcześnie od wzmianki o niej zaczyna się hymn wyspy, pisze się o niej wiersze i śpiewa patriotyczne piosenki, a zakochani przychodzą do jej stóp na randki.  Gdy w 2010 roku powstał pomysł uruchomienia kolejki elektrycznej z wioski Tejeda do podstawy skały, podobnej do kursującej na najważniejszy wulkan na sąsiedniej wyspie, orędownicy mitycznego głazu zawiązali ruch protestu. 

Sięgająca 1813 m nad poziomem morza bazaltowa bryła mierząca 80 m, należąca do najwyższych skał na świecie stanowi Pomnik Przyrody i położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Nublo (Parque Rural del Nublo). 

Dojazd i szlak na Roque Nublo

Najprościej dostać się można do Roque Nublo jadąc samochodem drogą GC-60 do miejscowości Ayacata, gdzie skręcamy w drogę GC-600. Następnie przejeżdżamy około 3 km i zatrzymujemy się na parkingu z napisem "Roque Nublo", który zwykle jest oblężony. Dalej pieszo udajemy się szlakiem do samej skały (1.2 km, około 30 minut w jedną stronę). Droga wiedzie łatwą, widokową trasą, na której należy zachować ostrożność i trzymać się wyznaczonej ścieżki.

Zamglona lub zachmurzona skała, jak można przetłumaczyć z języka hiszpańskiego nazwę Roque Nublo, znajduje się w towarzystwie mniejszych skałek: La Rana (Żaba), El Fraile (Mnich) i El Gallo (Kogut) - od prawej do lewej strony na pierwszym zdjęciu naszej galerii. Skale między Mnichem a Kogutem niektórzy nadają nazwę Ślimaka. 

Po przybyciu na miejsce warto pamiętać o pocałowaniu mitycznego monolitu - mieszkańcy wyspy wierzą, że przynosi to szczęście. 

  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie
  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie
  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie
  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Gran Canarii poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.