Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Roque Nublo
Gran Canaria,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Gran Canaria


K

Współrzędne GPS

27.97024 N,-15.61264 W
27°58.214' N,15°36.758' W

W pobliżu

Roque Nublo to najbardziej emblematyczna skała Gran Canarii, budząca wśród canariones podobne emocje jak wulkan El Teide na Teneryfie. Była obiektem kultu pierwotnych mieszkańców, współcześnie od wzmianki o niej zaczyna się hymn wyspy, pisze się o niej wiersze i śpiewa patriotyczne piosenki, a zakochani przychodzą do jej stóp na randki.  Gdy w 2010 roku powstał pomysł uruchomienia kolejki elektrycznej z wioski Tejeda do podstawy skały, podobnej do kursującej na najważniejszy wulkan na sąsiedniej wyspie, orędownicy mitycznego głazu zawiązali ruch protestu. 

Sięgająca 1813 m nad poziomem morza bazaltowa bryła mierząca 80 m, należąca do najwyższych skał na świecie stanowi Pomnik Przyrody i położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Nublo (Parque Rural del Nublo). 

Dojazd i szlak na Roque Nublo

Najprościej dostać się można do Roque Nublo jadąc samochodem drogą GC-60 do miejscowości Ayacata, gdzie skręcamy w drogę GC-600. Następnie przejeżdżamy około 3 km i zatrzymujemy się na parkingu z napisem "Roque Nublo", który zwykle jest oblężony. Dalej pieszo udajemy się szlakiem do samej skały (1.2 km, około 30 minut w jedną stronę). Droga wiedzie łatwą, widokową trasą, na której należy zachować ostrożność i trzymać się wyznaczonej ścieżki.

Zamglona lub zachmurzona skała, jak można przetłumaczyć z języka hiszpańskiego nazwę Roque Nublo, znajduje się w towarzystwie mniejszych skałek: La Rana (Żaba), El Fraile (Mnich) i El Gallo (Kogut) - od prawej do lewej strony na pierwszym zdjęciu naszej galerii. Skale między Mnichem a Kogutem niektórzy nadają nazwę Ślimaka. 

Po przybyciu na miejsce warto pamiętać o pocałowaniu mitycznego monolitu - mieszkańcy wyspy wierzą, że przynosi to szczęście. 

  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie
  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie
  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie
  • Roque Nublo, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Gran Canarii poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.