Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Roques de Salmor

Roques de Salmor
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


KX

Guarazoca

Współrzędne GPS

27.8233 N,-17.99578 W
27°49.398' N,17°59.747' W

W pobliżu

Los Roques de Salmor to 5 głównych wysepek - skałek objętych ochroną jako Rezerwat Przyrody Reserva Natural Integral Roques de Salmor to ciekawe geologicznie miejsce na północy El Hierro.  Największą z nich jest oddalona o ok. 350 m od wybrzeża Roque Grande o wysokości 100 m. Położona o ok. 330 m dalej Roque Chico sięga 40 m. 

Wchodzące w skład obszaru o znaczeniu ekologicznym o powierzchni 3,5 ha skały znalazły się na oceanie w wyniku procesów erozyjnych, które spowodowały rozstrzępienie wybrzeża. Są one schronieniem dla ptaków morskich, między innymi dla zagrożonych wyginięciem gatunków Hydrobates pelagium i Bulweria bulwerii - Rezerwat ten należy do stref szczególnej ochrony ptaków podlegających pod dyrektywę Unii Europejskiej 79/409/CEE. 

Na półwyspie Punta de Arelmo leżącym na przeciwko Roques de Salmor mieszkają Lagartos Gigantes - endemiczny i zagrożony wyginięciem gatunek jaszczurek, którego egzemplarze wprowadzane są tam do życia w warunkach naturalnych przez zajmujący się odradzaniem tych gadów ośrodek Lagartario w Guinea. Wypuszczono już też pierwsze jaszczurki na Roque Chico, ponieważ na tej skale widywano w przeszłości nieliczne osobniki tego gatunku. 

Obszar uważany jest za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania na Wyspach Kanaryjskich dla osób z doświadczeniem. 

Dobrym miejscem do zrobienia zdjęcia tych emblematycznych skał jest droga Calle General Las Puntas w miejscowości Las Puntas oraz punkt widokowy Mirador de La Peña. Na zdjęciach wraz z wulkanem Montaña del Risco. 

  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.