Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Roques de Salmor

Roques de Salmor
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


KX

Guarazoca

Współrzędne GPS

27.8233 N,-17.99578 W
27°49.398' N,17°59.747' W

W pobliżu

Los Roques de Salmor to 5 głównych wysepek - skałek objętych ochroną jako Rezerwat Przyrody Reserva Natural Integral Roques de Salmor to ciekawe geologicznie miejsce na północy El Hierro.  Największą z nich jest oddalona o ok. 350 m od wybrzeża Roque Grande o wysokości 100 m. Położona o ok. 330 m dalej Roque Chico sięga 40 m. 

Wchodzące w skład obszaru o znaczeniu ekologicznym o powierzchni 3,5 ha skały znalazły się na oceanie w wyniku procesów erozyjnych, które spowodowały rozstrzępienie wybrzeża. Są one schronieniem dla ptaków morskich, między innymi dla zagrożonych wyginięciem gatunków Hydrobates pelagium i Bulweria bulwerii - Rezerwat ten należy do stref szczególnej ochrony ptaków podlegających pod dyrektywę Unii Europejskiej 79/409/CEE. 

Na półwyspie Punta de Arelmo leżącym na przeciwko Roques de Salmor mieszkają Lagartos Gigantes - endemiczny i zagrożony wyginięciem gatunek jaszczurek, którego egzemplarze wprowadzane są tam do życia w warunkach naturalnych przez zajmujący się odradzaniem tych gadów ośrodek Lagartario w Guinea. Wypuszczono już też pierwsze jaszczurki na Roque Chico, ponieważ na tej skale widywano w przeszłości nieliczne osobniki tego gatunku. 

Obszar uważany jest za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania na Wyspach Kanaryjskich dla osób z doświadczeniem. 

Dobrym miejscem do zrobienia zdjęcia tych emblematycznych skał jest droga Calle General Las Puntas w miejscowości Las Puntas oraz punkt widokowy Mirador de La Peña. Na zdjęciach wraz z wulkanem Montaña del Risco. 

  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Roques de Salmor, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.