Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Playa El Verodal

Playa El Verodal
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


KP

Współrzędne GPS

27.74892 N,-18.15321 W
27°44.935' N,18°9.193' W

W pobliżu

Playa El Verodal to plaża z czerwonym piaskiem, jedna z niewielu plaż z piaskiem w takim kolorze na archipelagu, jednocześnie największa piaszczysta na wyspie El Hierro. Jej kolor pochodzi od otaczającego ją wulkanicznego klifu o skałach w różnych odcieniach czerwieni. 

Zadaszone liśćmi palmowymi patio z kamiennymi grillami, przygotowanym drewnem, stołami i ławkami zachęca do biesiadowania nad brzegiem oceanu.

Pływanie w tym miejscu nie jest wskazane ze względu na silne prądy, nie zaleca się także plażowania pod klifem z uwagi na ryzyko osypania się kamieni. Jednak warto tu przyjechać by zobaczyć tę najpiękniejszą na El Hierro, unikalną plażę i zrobić sobie piknik pod palmową wiatą.

Dojeżdża się tu krętą, wąską drogą prowadzącą w dół z drogi Carretera de la Montaña HI-500. W okresie możliwych sztormów (późna jesień, zima) droga HI-500 może być zamknięta na odcinku od Pozo de La Salud do Cruce El Verodal ze względu na ryzyko osuwiska bądź zalegające kamienie. Można wtedy przyjechać w to miejsce z drugiej strony, przez nie mniej malownicze okolice La Dehesa, lub przyjść interesującym przybrzeżnym pieszym szlakiem z Arenas Blancas, po wcześniejszym zapytaniu w Biurze Informacji Turystycznej w Valverde czy wycieczka na plażę tą trasą po deszczach będzie bezpieczna.

  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.