Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Playa El Verodal

Playa El Verodal
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


KP

Współrzędne GPS

27.74892 N,-18.15321 W
27°44.935' N,18°9.193' W

W pobliżu

Playa El Verodal to plaża z czerwonym piaskiem, jedna z niewielu plaż z piaskiem w takim kolorze na archipelagu, jednocześnie największa piaszczysta na wyspie El Hierro. Jej kolor pochodzi od otaczającego ją wulkanicznego klifu o skałach w różnych odcieniach czerwieni. 

Zadaszone liśćmi palmowymi patio z kamiennymi grillami, przygotowanym drewnem, stołami i ławkami zachęca do biesiadowania nad brzegiem oceanu.

Pływanie w tym miejscu nie jest wskazane ze względu na silne prądy, nie zaleca się także plażowania pod klifem z uwagi na ryzyko osypania się kamieni. Jednak warto tu przyjechać by zobaczyć tę najpiękniejszą na El Hierro, unikalną plażę i zrobić sobie piknik pod palmową wiatą.

Dojeżdża się tu krętą, wąską drogą prowadzącą w dół z drogi Carretera de la Montaña HI-500. W okresie możliwych sztormów (późna jesień, zima) droga HI-500 może być zamknięta na odcinku od Pozo de La Salud do Cruce El Verodal ze względu na ryzyko osuwiska bądź zalegające kamienie. Można wtedy przyjechać w to miejsce z drugiej strony, przez nie mniej malownicze okolice La Dehesa, lub przyjść interesującym przybrzeżnym pieszym szlakiem z Arenas Blancas, po wcześniejszym zapytaniu w Biurze Informacji Turystycznej w Valverde czy wycieczka na plażę tą trasą po deszczach będzie bezpieczna.

  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa El Verodal, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.