Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Mirador de la Peña

Mirador de la Peña
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


K

Carretera General del Norte, 40, Barrio Guarazoca

38916 Valverde

Współrzędne GPS

27.80696 N,-17.98089 W
27°48.417' N,17°58.853' W

W pobliżu

Mirador de la Pena to punkt widokowy zaprojektowany przez wybitnego architekta z Lanzarote, Cesara Manríque, będący jego jedynym dziełem na El Hierro. Zbudowany w formie dwupiętrowego balkonu na wzgórzu Risco de Tibataje, na wysokości około 650 m, oferuje przepiękny panoramiczny widok na powstałą w wyniku erozji dolinę El Golfo, będące jednym z symboli wyspy skały Roques de Salmor i ocean. Budynek jest kolorystycznie zintegrowany z otoczeniem, a materiały z których został wykonany, kamień i drewno, nawiązują do stosowanych w tradycyjnej architekturze wyspy El Hierro. Budynek, w którym mieści się dobra Restauracja Mirador de La Pena  otacza ogród z typową roślinnością i ścieżkami spacerowymi, urządzono tam też duży parking. 

W części restauracyjnej zwraca uwagę zdobiący jedną ze ścian gigantyczny jaszczur typowy dla stylu Manrique, nawiązujący do endemicznych na wyspie jaszczurek lagarto gigante. 

Mirador de La Peña zainaugurował sam mistrz 17.06.1989 r. Obiekt został ogłoszony przez Rząd Kanaryjski Dobrem Kultury w kategorii "Pomnik" w 2001 roku. W 2006 r. odwiedzili to miejsce rodzice obecnej pary królewskiej, podczas swojego panowania. 

Ok. 500 m od Miradoru przebiega szlak pieszy Camino de La Pena prowadzący prawie 4-kilometrową, tradycyjną trasą komunikacyjną między miejscowościami położonymi na północnym wschodzie wyspy i obszarem El Golfo, przez którą przez stulecia, jeszcze w drugiej połowie XX wieku transportowano towary, przepędzano kozy i owce oraz przenoszono dobytek podczas tradycyjnych, praktykowanych cztery razy do roku przeprowadzek mieszkańców wyspy, którzy, by się wyżywić, musieli prowadzić dwa gospodarstwa. 

Szlak wiedzie od kapliczki Ermita Virgen de La Peña przez niemal pionowy klif Risco de Tibataje do miejscowościLas Puntas

Mirador czynny jest codziennie od 11:00 do 22:30, bilet wstępu ujęty jest w Paszporcie El Hierro.

  • Mirador de la Peña, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de la Peña, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de la Peña, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.