Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Mirador de Isora

Mirador de Isora
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


K

Isora

Współrzędne GPS

27.73831 N,-17.9512 W
27°44.299' N,17°57.072' W

W pobliżu

Mirador de Isora to punkt widokowy leżący w okolicach miasteczka Isora na wschodzie wyspy El Hierro. Dojeżdża się do niego drogą Calle Ferinto w kierunku południowym od centrum, przy drodze pojawi się drogowskaz kierujący na ten mirador. Punkt widokowy znajduje się przy końcu tej drogi, jest tam parking z którego prowadzą kamienne schody do widokowych platform. 

Z miradoru roztaczają się widoki na ukształtowaną w wyniku erozji skarpę w formie luku otwartego w stronę oceanu. Sięga ona w najwyższym miejscu, którym jest wzniesienie Risco de Los Herrenos,  wysokości 1075 m n.p.m.  Jej średnica wynosi ok. 6 km. Obszar klifu o powierzchni 984,8 ha objęto w 1987 roku ochroną, a od 1994 roku stanowi on Pomnik Przyrody Las Playas (Monumento Natural de Las Playas). Widzimy też rozległy odcinek wschodniego wybrzeża wyspy od  Roque de La Bonanza po lewej stronie aż do półwyspu Punta Miguel na południu. 

Przez Mirador de Isora przebiega jeden z najtrudniejszych szlaków wyspy, PR-EH3 Camino de Las Playas. Trasa ma ok. 13,5 km długości i przeznaczona jest tylko dla osób o doskonałej kondycji fizycznej. 

  • Mirador de Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.