Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Mirador de Bascos

Mirador de Bascos
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


K

La Frontera

Współrzędne GPS

27.75443 N,-18.11856 W
27°45.266' N,18°7.113' W

W pobliżu

Mirador de Los Bascos to piękny punkt widokowy położony na wysokości ok. 850 m w gminie La Frontera na północno-zachodnim krańcu El Hierro. Należy do najbardziej spektakularnych miradorów wyspy, a może i nawet na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. jeśli poza dostępnymi tutaj widokami weżniemy pod uwagę także zjawiska, których możemy tutaj doświadczyć oraz jego otoczenie. 

Mirador znajduje się w sąsiedztwie porośniętego ogromnymi jałowcami obszaru El Sabinar, powyginanymi od wiejącego tutaj często silnego wiatru. Choć od oceanu dzieli go w linii prostej jedynie ok. 400 m i z wybrzeża dojeżdża się do niego około ośmiokilometrową trasą, panuje tutaj całkowicie odmienny mikroklimat. Jeśli podczas fali upałów na wybrzeżu i nizinach panują temperatury sięgające 35 stopni w słońcu, tutaj mamy 20 stopni i przeszywające nas morze chłodnych chmur, dostarczające przyjemnych wrażeń przypominających nieco krioterapię.

Jeśli będą chmury poniżej obserwatora a słońce za jego plecami, może on zobaczyć zjawisko widma Brockenu, czyli tęczę z własnym cieniem w środku (jak na jednym z naszych zdjęć). 

Warto poczekać tutaj aż przejdą chmury, wtedy zobaczymy w całej okazałości dolinę El Golfo. oraz klify. Można napić się źródlanej wody z dostępnego tu kranu. 

Dojazd - od Ermity de los Reyes - drogą asfaltową HI-506, która szybko przechodzi w szutrową.

Zamieszczone tutaj zdjęcia Miradoru de Los Bascos pochodzą z czterech różnych podróży na El Hierro (miesiące maj, marzec, luty, grudzień). Ostatnim razem w maju 2015 zamknięta była sama platforma miradoru ze względu na zniszczenia spowodowane osuwiskiem, ale z jej sąsiedztwa także można podziwiać spektakularne widoki. 

Zamierzając dojechać w to miejsce drogą HI-500 z Pozo de La Salud warto się upewnić wcześniej w informacji turystycznej w Valverde czy jest ona otwarta, gdyż jeśli wystąpi silny deszcz i zachodzi ryzyko osuwania się dużych kamieni droga jest zamykana prewencyjnie do momentu ukończenia prac zabezpieczających. W przypadku zamknięcia tej trasy dojazd drogą HI-400 i końcowy odcinek HI-506. 

 

  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.