Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Mirador de Bascos

Mirador de Bascos
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


K

La Frontera

Współrzędne GPS

27.75443 N,-18.11856 W
27°45.266' N,18°7.113' W

W pobliżu

Mirador de Los Bascos to piękny punkt widokowy położony na wysokości ok. 850 m w gminie La Frontera na północno-zachodnim krańcu El Hierro. Należy do najbardziej spektakularnych miradorów wyspy, a może i nawet na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. jeśli poza dostępnymi tutaj widokami weżniemy pod uwagę także zjawiska, których możemy tutaj doświadczyć oraz jego otoczenie. 

Mirador znajduje się w sąsiedztwie porośniętego ogromnymi jałowcami obszaru El Sabinar, powyginanymi od wiejącego tutaj często silnego wiatru. Choć od oceanu dzieli go w linii prostej jedynie ok. 400 m i z wybrzeża dojeżdża się do niego około ośmiokilometrową trasą, panuje tutaj całkowicie odmienny mikroklimat. Jeśli podczas fali upałów na wybrzeżu i nizinach panują temperatury sięgające 35 stopni w słońcu, tutaj mamy 20 stopni i przeszywające nas morze chłodnych chmur, dostarczające przyjemnych wrażeń przypominających nieco krioterapię.

Jeśli będą chmury poniżej obserwatora a słońce za jego plecami, może on zobaczyć zjawisko widma Brockenu, czyli tęczę z własnym cieniem w środku (jak na jednym z naszych zdjęć). 

Warto poczekać tutaj aż przejdą chmury, wtedy zobaczymy w całej okazałości dolinę El Golfo. oraz klify. Można napić się źródlanej wody z dostępnego tu kranu. 

Dojazd - od Ermity de los Reyes - drogą asfaltową HI-506, która szybko przechodzi w szutrową.

Zamieszczone tutaj zdjęcia Miradoru de Los Bascos pochodzą z czterech różnych podróży na El Hierro (miesiące maj, marzec, luty, grudzień). Ostatnim razem w maju 2015 zamknięta była sama platforma miradoru ze względu na zniszczenia spowodowane osuwiskiem, ale z jej sąsiedztwa także można podziwiać spektakularne widoki. 

Zamierzając dojechać w to miejsce drogą HI-500 z Pozo de La Salud warto się upewnić wcześniej w informacji turystycznej w Valverde czy jest ona otwarta, gdyż jeśli wystąpi silny deszcz i zachodzi ryzyko osuwania się dużych kamieni droga jest zamykana prewencyjnie do momentu ukończenia prac zabezpieczających. W przypadku zamknięcia tej trasy dojazd drogą HI-400 i końcowy odcinek HI-506. 

 

  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador de Bascos, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.