Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Petroglify Roque de la Caleta

Petroglify Roque de la Caleta
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


S

La Caleta

Współrzędne GPS

27.80054 N,-17.88658 W
27°48.032' N,17°53.195' W

W pobliżu

W bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska La Caleta, na bazaltowych skałach możemy dostrzec pozostałości inskrypcji pochodzących z czasów Bimbachów, pierwotnych mieszkańców wyspy El Hierro. Nie są w zbyt dobrym stanie ze względu na bliskość oceanu i procesy erozji, przedstawiają figury, symbole geometryczne i litery, znaczenia części z nich nie udało się wyjaśnić. 

Petroglify z okresu pre-hiszpańskiego zachowały się również w kilku innych miejscach na El Hierro, najwięcej znajduje się w strefie archeologicznej El Julan, którą zwiedza się z przewodnikiem. 

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.