Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Petroglify Roque de la Caleta

Petroglify Roque de la Caleta
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


S

La Caleta

Współrzędne GPS

27.80054 N,-17.88658 W
27°48.032' N,17°53.195' W

W pobliżu

W bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska La Caleta, na bazaltowych skałach możemy dostrzec pozostałości inskrypcji pochodzących z czasów Bimbachów, pierwotnych mieszkańców wyspy El Hierro. Nie są w zbyt dobrym stanie ze względu na bliskość oceanu i procesy erozji, przedstawiają figury, symbole geometryczne i litery, znaczenia części z nich nie udało się wyjaśnić. 

Petroglify z okresu pre-hiszpańskiego zachowały się również w kilku innych miejscach na El Hierro, najwięcej znajduje się w strefie archeologicznej El Julan, którą zwiedza się z przewodnikiem. 

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.