Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Isora
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


M

Isora

Współrzędne GPS

27.74543 N,-17.94739 W
27°44.726' N,17°56.843' W

W pobliżu

Isora to niewielka rolnicza osada na wschodzie wyspy El Hierro leżąca na terytorium gminy Valverde. W tej miejscowości mieści się siedziba Centrum Informacyjnego Rezerwatu Biosfery, którym UNESCO ogłosiło wyspę w 200 r. Ośrodek można zwiedzić w ramach Paszportu wyspy El Hierro. Utworzony został on w siedzibie dawnego domu kultury w Isorze, jednego z tzw. kasyn na El Hierro. Były to miejsca spotkań miejscowych, w których urządzano sobotnie tańce, koncerty i inne imprezy. Jedno z pomieszczeń Ośrodka poświęcone jest właśnie tym historycznym ośrodkom kulturalnym wyspy. W Centrum Informacyjnym Rezerwatu Biosfery można zobaczyć także ekspozycje poświęcone ekosystemowi wyspy, tradycyjnym zajęciom, rzemiosłu, rolnictwu, rybołówstwu, tradycyjnemu kanaryjskiemu sportowi .lucha canaria oraz świętu Bajada de la Virgen.

W odległości ok. 600 m od Ośrodka znajduje się restauracja Parilla de Isora, której specjalnością są mięsa z grilla.

W zabudowanym jednopiętrowymi domami centrum miasteczka usytuowanym wzdłuż ulicy Calle Ferinto jest sklep spożywczy, bar i przystanek autobusowy. Przy sąsiednich ulicach poza współczesną architekturą można dostrzec charakterystyczne domki z kamienia wulkanicznego. Cześć z nich została odrestaurowana i przeznaczona na agroturystykę. 

Warto tu przyjechać zwłaszcza wiosną, gdy owocowe sady na tarasowych poletkach obsypane są kwiatami. Pastelowe kolory bujnych kwiatostanów drzewek migdałowych, mandarynkowych i figowych kontrastują wówczas z błyszczącymi w słońcu murkami wyznaczającymi  granice posesji. 

Inną szczególną okazją do zwiedzenia tej osady jest obchodzone tu w niedzielę 18 marca (lub najbliższą tej dacie) święto patrona Isory, San Jose (Fiestas de San Jose). Można wówczas zobaczyć procesję z udziałem jednej z grup herreńskich tancerzy, Bailarines de Isora. W ten weekend bywają organizowane czasami, w zależności od roku, także degustacje lokalnych win, animacje dla dzieci, imprezy taneczne przy muzyce na żywo i rozgrywki sportowe. 

Będąc w Isora warto odwiedzić znajdującą się ok. 1,5 km od miasta platformę widokową Mirador de Isora

 

  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.