Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Isora
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


M

Isora

Współrzędne GPS

27.74543 N,-17.94739 W
27°44.726' N,17°56.843' W

W pobliżu

Isora to niewielka rolnicza osada na wschodzie wyspy El Hierro leżąca na terytorium gminy Valverde. W tej miejscowości mieści się siedziba Centrum Informacyjnego Rezerwatu Biosfery, którym UNESCO ogłosiło wyspę w 200 r. Ośrodek można zwiedzić w ramach Paszportu wyspy El Hierro. Utworzony został on w siedzibie dawnego domu kultury w Isorze, jednego z tzw. kasyn na El Hierro. Były to miejsca spotkań miejscowych, w których urządzano sobotnie tańce, koncerty i inne imprezy. Jedno z pomieszczeń Ośrodka poświęcone jest właśnie tym historycznym ośrodkom kulturalnym wyspy. W Centrum Informacyjnym Rezerwatu Biosfery można zobaczyć także ekspozycje poświęcone ekosystemowi wyspy, tradycyjnym zajęciom, rzemiosłu, rolnictwu, rybołówstwu, tradycyjnemu kanaryjskiemu sportowi .lucha canaria oraz świętu Bajada de la Virgen.

W odległości ok. 600 m od Ośrodka znajduje się restauracja Parilla de Isora, której specjalnością są mięsa z grilla.

W zabudowanym jednopiętrowymi domami centrum miasteczka usytuowanym wzdłuż ulicy Calle Ferinto jest sklep spożywczy, bar i przystanek autobusowy. Przy sąsiednich ulicach poza współczesną architekturą można dostrzec charakterystyczne domki z kamienia wulkanicznego. Cześć z nich została odrestaurowana i przeznaczona na agroturystykę. 

Warto tu przyjechać zwłaszcza wiosną, gdy owocowe sady na tarasowych poletkach obsypane są kwiatami. Pastelowe kolory bujnych kwiatostanów drzewek migdałowych, mandarynkowych i figowych kontrastują wówczas z błyszczącymi w słońcu murkami wyznaczającymi  granice posesji. 

Inną szczególną okazją do zwiedzenia tej osady jest obchodzone tu w niedzielę 18 marca (lub najbliższą tej dacie) święto patrona Isory, San Jose (Fiestas de San Jose). Można wówczas zobaczyć procesję z udziałem jednej z grup herreńskich tancerzy, Bailarines de Isora. W ten weekend bywają organizowane czasami, w zależności od roku, także degustacje lokalnych win, animacje dla dzieci, imprezy taneczne przy muzyce na żywo i rozgrywki sportowe. 

Będąc w Isora warto odwiedzić znajdującą się ok. 1,5 km od miasta platformę widokową Mirador de Isora

 

  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Isora, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.